Skocz do zawartości

Teleskopy.pl - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Opinia powinna zawierać informacje o produkcie, który został zakupiony oraz w miarę możliwości wszystkie elementy robienia zakupów w tym sklepie (stopień skomplikowania procesu zakupowego, doradztwo, ocena obsługi, szybkość wysyłki, możliwość i skuteczność reklamacji).

 

Opinie powinny dotyczyć konkretnych przypadków. Opisuj tylko swoje doświadczenia związane z konkretnym zakupem, nie publikuj komentarzy dotyczących zasłyszanych historii.

 

Bez względu na to, czy opinia jest pozytywna czy negatywna – dodaj ją. Każda recenzja, opisująca prawdziwą sytuację jest bezcenna dla pozostałych kupujących.

______________________________________________________
W tym temacie oceniamy zakupy w sklepie Teleskopy.pl.
logo.gif
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2014 roku zakupiłem w tym sklepie teleskop synta 8.Wszystko było w porządku,parametry obsługi i szybka dostawa.Teleskop był bardzo dobrze,starannie zapakowany.Następny zakup w tym sklepie był w lutym 2015 roku.Zakupiłem wtedy filtr księżycowy i okular 6mm na obserwacje planetarne.Kontakt jest bardzo dobry.Akurat wtedy nie było okularu na stanie to napisałem maila do sklepu i otrzymałem odpowiedź że w ciągu 1 dnia będzie i wtedy wysyłka zostanie wysłana.Wszystko doszło ładnie bez żadnych problemów.Szczerze polecam ten sklep,ponieważ według mnie jest wystarczający do astro zakupów,a także wszystko jest na najwyższym poziomie(obsługa klienta i inne parametry)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tam sporo rzeczy, heq5, edka 80 +przeróżne akcesoria - za każdym razem na duży +... dobry kontakt, szybka odpowiedź na pytania, ekspresowa wysyłka - dziś zamówione, jutro kurier. Zdarzyło mi się raz dokonać nie do końca przemyślanego zakupu, gdy zagłębiłem się w temat okazało się, że zamówiony i opłacony produkt nie pasował do mojego setupu, mimo iż nadali już paczkę kurierem po moim telefonie bez problemu akcje odwołali i oczywiście szybko kaskę zwrócili bez żadnych pretensji czy innych akcji. Towar zawsze dojeżdżał w stanie sklepowym. W razie mojej niewiedzy bądź wątpliwości zawsze pomagali - doradzali. No i porównując do innych sklepów często atrakcyjniejsze ceny. Ogólnie polecam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wrześniu 2015 roku kupiłem Synte 8.

Teleskop doszedł w jeden dzień, by go zamówić nie musiałem się rejestrować. Dostarczony został w idealnym stanie.

Wcześniej kupowałem tam atlas nieba wraz z obrotową mapą nieba przesyłka tym razem szła 3 dni.
Co do możliwości i skuteczności reklamacji nie miałem z tym styczności w tym sklepie ( i mam nadzieje że nie będzie takiej potrzeby :) ).

Polecam tam zakup astro sprzętu , ponieważ nie mam z tym sklepem negatywnych wspomnień.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dobre wspomnienia z zakupów w tym sklepie. Kupiłem parę rzeczy, już jakiś czas temu, w sumie chyba za niecałe 800 zł. Kontakt bardzo dobry, nawet sprzedawca zadzwonił do mnie, żeby coś wyjaśnić. Nie musiał tego robić, i tak nie domyśliłbym się tego. Co tylko świadczyło o szczerym podejściu do klienta. Jak jest teraz to nie wiem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję świetną opinię o tym sklepie. Kupowałem kamerki ccd ( Tytan i 314l+), sprowadzałem kontroler go-to "Pulsar", kupiłem refraktor BM 152S. Miałem totalne wsparcie techniczne oraz ( za co szczególne podziękowania) - bardzo dogodne warunki płatności.

Pozdrowienia dla załogi sklepu w Warszawie!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorzowie zakupiłem okular ES 16 i 3 kolorowe szkiełka-osobiście w sklepie. Mam je do tej pory, towar ok. Natomiast w Warszawie obsługa klienta pozostawia dużo do życzenia (byłem tam rok temu). Próbowano wcisnąć mi okular z "dolnej półki" mówiąc, że jest super. W tym samym czasie doradzano innej osobie zakup lornetki 15x70. Człowiek (prawdopodobnie laik) nie rozumiał dlaczego obraz z ręki nie jest wyraźny. Nikt mu tego nie wyjaśnił, mówiono mu o dużych powiększeniach. Mam nadzieję, że obsługa w sklepie poprawiła się od tego czasu. Jak wygląda sprzedaż przez internet nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakupy internetowe i na Allegro to mogę tylko polecić. Sporo rzeczy u nich kupiłem i zawsze docierały szybko. Raz w paczce była pomyłka która została naprawiona w jeden dzień (prawidłowa złączka wysłana zanim zdążyłem odesłać złą). 100% pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu kupowałem przez internet kamerkę. Otrzymałem kamerkę do mikroskopu zamiast do teleskopu ale reklamację uwzględniono a z racji tego, że nie mieli tej którą kupiłem zaproponowali droższą w tej samej cenie. Także z zakupu ostatecznie byłem bardzo zadowolony. Chciałem kontynuować zakupy u nich bo mają konkurencyjne ceny ale niestety w kontakcie bezpośrednim ( teleskopy w Warszawie) tracą. W ogóle nie byli mną zainteresowani pomimo tego, że chciałem zakupić montaż Neq-6. Traktowali mnie jak intruza od niechcenia zdawkowo udzielając odpowiedzi znad monitora nawet nie specjalnie na mnie patrząc. Z tego też powodu montażu tam nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pozytywnych opinii o tym sklepie.

W 2013 roku, trochę na wyrost kupiłem u nich (osobiście) tubę GSO w układzie Ritchey-Chretien. Pomimo wysokiej jakości samego układu, nie podchodził mi on w ogóle do zdjęć (nie astronomicznych, lotniczych... ale to inna historia). Po około pół rocznym użytkowaniu sklep bez problemu zgodził się wymienić go na teleskop GSO, tym razem na Dobsonie, co do tzw. rnav spottingu nadaje się idealnie. Oczywiście trochę na tej zamianie straciłem, ale sam fakt, że zgodzili się przyjąć, zakupiony ponad pół roku wcześniej sprzęt w rozliczeniu, pozytywnie mnie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z lepszych sklepów. Kupowałem sporo - od SCT, przez namiot, pokrowce, złączki , lornetkę. Fachowo, z pomocą i według moich potrzeb. Obsługa mogłaby faktycznie nieco szybciej zauważać klienta, ale ten mankament nie jest aż tak istotny. Polecam każdemu na małe i duże zakupy!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w Teleskopach kupowałem dwie rzeczy:

-wysyłkowo lornetkę SM15x70 - przyszła lekko rozkolimowana, ale "ten typ tak ma" i sobie sam z tym poradziłem

-wysyłkowo filtr UHC-S "no name" - reklamowany był jako przepuszczający H-a, H-b i OIII (taki miał opis i krzywe transmitancji) a okazało się że przepuszcza tylko H-b i OIII. Bez mrugnięcia okiem zwrócono mi pieniądze i kupiłem wtedy Baadera w DO, bo na miejscu w sklepie w Warszawie akurat go nie mieli. Po mojej przygodzie opisy tego filtra zostały zmienione.

Mimo jakichś perypetii sklep oceniam pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupy robiłem w tym sklepie w 2014r kupiłem statyw fotograficzny, filtr księżycowy i złącze T2 do Canona. Złącze przyszło na drugi dzień jednak w kartonie od Canona znalazłem złączkę ... Sony. Jeden telefon i następnego dnia miałem u siebie dobre "międzymordzie", poprzednie odesłałem pocztą. Statyw i filtr był u mnie dzień po zamówieniu, ogólnie sklep oceniam bardzo pozytywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często bywałem i ciągle bywam w sklepie "pod mostem" w Warszawie. Kupowałem różne drobniejsze i grubsze akcesoria, dwie lornetki, okulary, filtry. Nigdy nie miałem problemów. Ostatni mój zakup to klon asi120. Kamerka miała wadę portu USB. Reklamacja i wymiana bez kłopotów.

Podoba mi się to, że będąc w sklepie osobiście zawsze można dostać niewielki rabat albo jakiś drobiazg gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa lata temu montaż HEQ5 w systemie ratalnym , i nie tylko to , wszystko jak zwykle sprawnie szybko i fachowo , przychylam sie do pozytywnych opini kolegów o tym sklepie, można go spokojnie polecić kupującym. I chyba co najważniejsze szeroki wybór , i w miarę niskie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - najlepszy sklep w Polsce. Robilem kilka zakupow a raz bylem nawet "zszokowany". Zaistniala drobna pomylka ( ze strony sklepu) przy zakupie kabelka zasilajacego do cg5gt. Natychmiast poslali ten wlasciwy, sugerujac bym nie zwracal ten pierwszy.

Powedrowal do jednego czeskiego forumowicza.

Obsluga poswieca tez duzo czasu na podanie bardzo czasem pomocnych fotek danego artykulu, czy jego wspolpracy z innym elementem w zestawie/komplecie.

Inne sklepy maja co nadrabiac !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam, kupiłem tam Virtuoso i kilka drobiazgów, przesyłka szybka, dobrze zapakowana. Kiedy wysłałem pytanie techniczne na temat teleskopu i montażu otrzymałem bardzo obszerną i szczegółową odpowiedź. Jedyny problem jaki zauważyłem to złączka do lustrzanki Pentax, na zdjęciach wyglądała inaczej niż ta którą dostałem, jednak nie zwracałem jej, ponieważ ta również pasuje i spełnia swoją funkcję.

Cena też była dobra tzn. niższa niż w konkurencyjnych sklepach. Wydaje mi się jeszcze, że mają trochę uboższy asortyment niż niektóre firmy, ale w moim przypadku to nie przeszkadza.

Zakupy robiłem pod koniec wakacji, dlatego co nieco mogło, ale nie musiało się zmienić (mam nadzieje że na jeszcze lepsze :))

 

PS.

Chyba jest malutki błąd w temacie, nie powinno być "nie publikuj" ? ;)

, publikuj komentarzy dotyczących zasłyszanych historii.

 

Powinno ;) Dzięki.

Paether

Edytowane przez Paether
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy.pl to chyba najtańszy sklep w Polsce, dlatego najczęściej to tam, poza giełdą oczywiście, zaopatruję się w sprzęt astro. Łącznie, od początku przygody z astronomicznym hobby, wydałem u nich kilka tysięcy złotych. Z wyjątkiem jednego zakupu zawsze byłem zadowolony. Problem, podobnie jak w przypadku kuba_527 , dotyczył filtra UHC, konkretnie uszkodzonej powłoki. Po moim mailu do sklepu, nowy filtr został do mnie błyskawicznie wysłany. Poza tym jednym przypadkiem man same pozytywne doświadczenia związane ze sklepem Teleskopy.pl.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od nich kilka rzeczy - jakaś drobnica w tym laser 20mW za 150 zł. Dostawa, proces zamawiania itd ok ale jakość lasera taka sobie (problem z włącznikiem, działa jak mu się podoba zwłaszcza w trochę niższej temperaturze to już tragedia). Nigdy go nie reklamowałem więc nie wiem jak to u nich wygląda a jakość lasera to raczej wina tej konkretnej sztuki albo modelu. Pewnie sami nie wiedzieli że coś z nim jest nie tak (przynajmniej taka mam nadzieję ;)).

 

Generalnie oceniam ich bardzo pozytywnie.

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.