Skocz do zawartości

Teleskopy.pl - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w bajce o Leninie... trzeba się cieszyć nawet z tej szmatki :)

 

PS: Jak ja po nocy w pracy przyjechałem od razu na 9 do Krakowa po ostatni HEQ5 jaki mieli, to po zapytaniu o rabat sprzedawca spytał: "Bierzesz Pan czy nie, bo jak nie, to wysyłam go komuś tam i nie mam czasu na rozmowę".

Ta wspomniana szmatka z rąk teleskopy.pl to prawie jak klejnot i relikwia zarazem.

Edytowane przez alinoe
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ajot napisał:

Imponujący rabat przy zakupach na 5tys.  :)

 

Bo o rabat trzeba się starać PRZED płatnością, a nie PO :)

 

Podoba mi się w t.pl, że mają tu firmowe konto i na Astropolis można się komunikować w kwestii zakupów i rabatów. I jest fajnie.

Zauważyłem jednak, że chęć do komunikacji ze strony t.pl bardzo szybko maleje, gdy perspektywa szybkiej płatności oddala się.

Gdy chciałem coś kupić od razu - kontakt bardzo szybki i sprawny. Gdy prosiłem o rezerwację produktu, który ma być w listopadzie - żadnej odpowiedzi, ani na "tak", ani na "nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni raczej kiepsko jadą moim zdaniem/o ile sie nie będą pakować/ astro nikt juz prawie nie kupuje...

DO-jedzie głównie na myślistwie a astro to taki ogon do ciągnięcia...

Trzeba byc sprytnym w rozmowie z kazdym sprzedawcą i nie być baranem, który chce  już dostać rabat przed pierwszym zakupem najtańszego SW  :) .

 

Należy się cieszyć z tego ze nie pracują tam ludzie ,którzy wczoraj handlowali jajami a ich poziom o towarze jest prawie zerowy- to jest coraz częstsze w wielu jeszcze droższych branżach sprzedaży hurtu i detalu.

Chlopaki z telskopy.pl staraja sie jak mogą a,  ze szef im płaci grosze nie będą tańczyć na linie, dajcie im spokój  :) .

W takim firmowym sklepie Zeiss też nikt nie skacze wokoło ciebie bo uważają, ze mają najlepszy sprzęt na świecie i jak nic nie kupisz to sam sobie robisz krzywdę, dziadu :) .

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YOKER napisał:

Oni raczej kiepsko jadą moim zdaniem/o ile sie nie będą pakować/ astro nikt juz prawie nie kupuje...

 

Dlaczego uważasz, że sprzętu do astro nikt już nie kupuje? Co się zmieniło? Konkurencji w Polsce jest ile było, a rynek chyba rośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje kolejne małe zamówienie w Tpl, złożyłem w poniedziałek przed godzina 12-ą. Dzisiaj odebrałem przesyłkę, i to w Niemczech. Solidnie zapakowana i zabezpieczona przed uszkodzeniem. Mam zwyczaj wysyłania potwierdzenia odbioru przesyłki, i przekazania swojej opinii o zakupionym produkcie i wysyłce.
Fragment zwrotnego e-mail'a, który otrzymałem...

I my pozdrawiamy i dziękujemy za stałe wieloletnie wsparcie!

------------------------------------------
Z poważaniem
Aleksander Kacz

kontakt@teleskopy.pl
www.teleskopy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy robiłem zakupy na stronie teleskopy.pl i w sklepie stacjonarnym w Warszawie. Zamówienie internetowe miałem już na następny dzień. Dostarczony okular okazał się wadliwy, podjechałem do sklepu i od ręki mi go wymieniono. W sklepie można sobie pogadać, aż wychodzić się nie chce. Ceny też są niższe niż wszędzie.  

W 100% mogę polecić teleskopy.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Teraz, tomekL napisał:

Fajne okulary. Kiedyś będąc samotnym kawalerem miałem chwilę słabości i przytuliłem sobie mały ich zestaw :)

 

...co spowodowało natychmiastowy wzrost Twojej atrakcyjności i rychły ożenek? ;)

 

Chętnie bym kiedyś porównał 40mm od ES i właśnie Pentaxa. Ciekaw jestem czy różnica jest wyraźna.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, dobrychemik said:

 

...co spowodowało natychmiastowy wzrost Twojej atrakcyjności i rychły ożenek? ;)

 

Chętnie bym kiedyś porównał 40mm od ES i właśnie Pentaxa. Ciekaw jestem czy różnica jest wyraźna.

Dokładnie, wystarczyło pokazać Księżyc w teleskopie i po sprawie, zamiast biegać z kwiatami i takie tam duperelki ;)

Akurat ja mam zestaw krótszych okularów 7, 10, 14 i je mogę śmiało polecić. Co do 40mm ja bym chętnie do tego porównania dorzucił swojego Panoptica 40mm, który dla mnie jest mistrzem w swojej klasie.

Edytowane przez tomekL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobrychemik napisał:

 

...co spowodowało natychmiastowy wzrost Twojej atrakcyjności i rychły ożenek? ;)

 

Chętnie bym kiedyś porównał 40mm od ES i właśnie Pentaxa. Ciekaw jestem czy różnica jest wyraźna.

Miałem XL40 i ES40, lookałem parę razy przez XW40 - co prawda nie porównywałem bezpośrednio:

- XL/XW40 jest lżejszy i mniejszy

- ES40 miał dla mnie trochę za duży ER. Regulowana muszla dla tak długiego okularu, to dobra rzecz.

- ES40 ma już bardzo dobre warstwy EMD, ale Pentaxy są lepiej wyczernione/baflowane i trochę lepiej kontrastują.

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef - Aleksander to konkretny facet, słowny i nie owija w bawełnę. Trochę już u niego kupiłem - od szkieł przez lornetkę, montaż po newtona z goto...

ps.

XFy 12 ki miałem w bino - ale stare LVW 13 bardziej mi odpowiadają...  taki ze mnie klasyk chyba :) Kiedyś porownywałem xfy 12 z Baaderami Hyperion Zoom mark IV na Łysym oraz podczas obserwacji ziemskich w Maku Mirage 7" (Intes) i Baadery powędrowały na giełdę - Xf pokazały więcej detalu w lepszym kontraście.

Edytowane przez arek_ilawa_olsztyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Człeko napisał:

Testowałeś może Pentaxy XF 12mm? Zastanawiam się nad nimi do nasadki bino. 

Miałem XF 12 w bino i robiły mega robotę, przede wszystkim wygoda patrzenia, drugą rzeczą jaką w nich lubiłem to to, że po odkreceniu muszli ocznych i spojrzeniu przez nie obraz zdawał się lewitować podobnie do tego z Morfeuszy Baadera. 

Idealny rozmiar i waga do bino, ja polecam. Sprzedałem bo lubię zmieniać sprzęty i za większością trochę tęsknię, w tym również za XF :) pamiętam, że później chciałem odkupić od Arka ale bronił się przede mną dzielnie.

 

Pozdro

Łukasz

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Człeko napisał:

Testowałeś może Pentaxy XF 12mm? Zastanawiam się nad nimi do nasadki bino. 

Przez stałki XF nie miałem okazji popatrzeć w bino. Miałem przez pewien czas parkę pentaxów XF zoom 6.5-19.5mm.

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam również.

Kupiłem SW 150/750 i po rozpakowaniu zauważyłem ukruchnięte lustro od spodu teleskopu w miejscu podparcia na obudowie. Niby nic ale jak się później chce sprzęt sprzedać dalej to są dochodzenia.

Spokojna rozmowa, tuba do kartonu i za kilka dni miałem wymienioną na nówkę bez skazy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja osobiście bardzo polecam sklep teleskopy.pl, choć początkowo miałem mieszane uczucia.

 

Moje ogólne wrażenie było takie, że to trochę sklep dla wędkarzy (sam obserwację nieba porównuję do nocnego wędkarstwa) - musisz wiedzieć, po co przychodzisz do sklepu. To nie salon sprzedaży, ale sklep specjalistyczny.

 

Zacząłem od kupienia Celestrona Astromaster 130 EQ online bez żadnej wcześniejszej konsultacji. To jest raczej zabawka i wyrzucanie $ w błoto. Sprzęt szybko się wyeksploatował - pojawił się problem z wyciągiem, luzami, szukaczem. Oddałem na serwis na gwarancji. W międzyczasie upatrzyłem nowy teleskop MAK używany na stanie sklepu. Udało mi się porozumieć i rozliczyć poprzedni na poczet ceny nowego (może motywatorem było to, że rozpoznanie gwarancji przeciągało się, a za kilka dni miałem wyjazd, na który chciałem zabrać teleskop). Po czym w przeciągu kilku minut mojej obecności w sklepie, ktoś wykupił go online i zszedł ze stanu magazynowego. Sklep zaoferował mi zupełnie nowy teleskop MAK Levenhuk 127 GT w cenie poprzednio  wybranego używanego - wow ! Pojechałem kilka dni później na Podlasie i miałem okazję doświadczyć naprawdę ciemnego nieba. Dobre wspomnienie zostało na długo.

 

Wszystkie późniejsze zakupy robiłem już tylko tam i zostawiłem wielokrotność kwoty pierwszych wydatków. 

 

Jeżeli poszukujemy czegoś specyficznego, to warto zapytać mailowo, bo może okazać się, że sklep szykuje sprzedaż nowych produktów, które nie są jeszcze widoczne na stronie. Czasem trzeba się spieszyć, jeśli przychodzi dostawa kilku sztuk, bądź nawet jednej. 

 

Poza tym, co mnie "urzekło" od początku:

- b. dobre ceny - zwłaszcza w okresie wzrostu kursu dolara (podwyżki kursowe zauważyłem, że pojawiły dopiero ostatnio, a wcześniej w sklepie ceny były tak jakby dolar był po 3,60). W momencie , w którym na AliExpress zaczęto doliczać VAT, nawet w Chinach wychodziło drożej niż w teleskopy.pl, a wtedy dolar był za ok. 3,60 PLN

- super szybka wysyłka

- b. dobra komunikacja mailowa (zdziwiony byłem odpowiedziami na maile w niedzielę wieczorem)

- żadnych problemów ze zgłoszeniami reklamacyjnymi (sklep pomógł mi w zareklamowaniu teleskopu do dystrybutora Levenhuk, w wyniku czego dostałem całkowicie nowy teleskop z osprzętem), czy z serwisem sprzętu (choć z uwagi na ilość zleconych napraw trochę to trwa)

 

Może coś ominąłem, ale dla teleskopy.pl nie ma w ogóle konkurencji na polskim rynku. Sklep z siedzibą w Niemczech ma zupełnie niekonkurencyjne ceny przeliczane na żywo z EUR; płatność w EUR za towar zakupiony w sklepie, którego cena była w PLN też nie zachęca. Z drugiej strony mają dostęp do sprzętu z całego świata i wiele ciekawostek.  Delta Optical - zauważyłem, że dostępność sprzętu i stany magazynowe są tam b. niskie. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astroshop (i w sumie TS też) ma np. trochę towarów Baadera, których w Teleskopach (czy w ogóle w polskich sklepach) się nie kupi - bo jak Delta czegoś nie sprowadzi (są oficjalnym dystrybutorem), to po prostu w Polsce tego nie ma; sztandarowym przykładem jest folia AstroSolar 3,8 - a bezpośrednio Baader nie sprzeda nikomu z Polski, bo mamy tu dystrybutora. Ale tak poza tym to faktycznie nie ma chyba teraz sensowniejszego sklepu astro w kraju.

 

PS. cały czas czekam na dobrą nowinę w temacie Player One :D

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.