Skocz do zawartości

Teleskopy.pl - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Kupawałem tam ostatnio okular. Przesyłka szybko, towar bez zastrzeżeń. 

Kilkakrotnie rozmawiałem też z owym "opryskliwym" Panem zasięgając opinii i informacji. Bardzo fachowe i rzeczowe odpowiedzi. 

A jeżeli chodzi o ton jego głosu podczas rozmów, no cóż, to po prostu taki człowiek. Jeden jest wesołkiem a drugi mrukiem i nie należy tego szufladkować jako "odpychającego" podejścia do klienta. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, ja nie raz odnotowałem podczas rozmowy uszczypliwe komentarze w swoim kierunku. Było pięknie do momentu, gdy coś mi się nie spodobało. Sprzedający pewnych zwrotów używać nie powinien, koniec kropka.
Od pewnego momentu nie robię już żadnych zakupów w tym sklepie właśnie ze względu na obsługę. Jako ciekawostkę dodam, że w Delcie po napisaniu maila przed kupnem zawsze schodzą do ceny konkurencji, a obsługa i sprawność tego sklepu to jak dla mnie lata świetlne do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie Moi Drodzy.                           Dołożę kolejną cegiełkę. 

Nie pisałem wcześniej bo sprawa była rozwojowa. Kupiony przeze mnie okular ES 14mm 100 ° dawał i ogromną radochę na głębokim niebie. Aż pewnego wieczoru zerknąłem przez niego na Księżyc. Na środku pola widzenia było niewielkie załamanie obrazu. Jakby szkło w tym miejscu miało wadę. Brudny, pomyślałem. W domu wyczyściłem i spojrzałem pod światło. To coś tam było, jakaś skaza w samym centrum. Po wysłaniu maila do sklepu otrzymałem odpowiedź żeby wysłać okular. 

Minął tydzień i na moje pytanie przyszła odpowiedź że okular odesłany do dystrybutora. Znów tydzień. Dzwonię i w rozmowie z bardzo miłym młodym człowiekiem słyszę że nadal czekają. Na moją sugestię żeby wymienili mi na nowy że swojego stanu Pan odpowiada że tak, owszem ale czekają na zgodę dystrybutora bo to on jest gwarantem sprzętu. Hmm... 

Na drugi dzień dostaję informację o nadaniu do mnie paczki i dziś jest. 

Nowiutki. W dodatku to chyba nowy wypust bo pudełko ma nową szatę graficzną i mniejszy rozmiar.Stare było monstrualne. 

Koniec końców cała sprawa załatwiona została pomyślnie, choć myślałem że potrwa to krócej. 

Plus dla Teleskopy. Pl. 

Na koniec żeby było śmiesznie. 

Felerny okular miał końcówkę numeru seryjnego 013 :neat:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo dobry sklep, niecałe 3 lata temu zacząłem swoją przygodę z astronomią właśnie ze sprzętem z tego sklepu, był to teleskop bresser messier 80/640 az nano. Na przestrzeni ostatnich 2 lat kupowałem u nich filtry i okulary aż wreszcie kilka miesięcy temu zakupiłem teleskop który mam teraz dobsona 10 ". Obsługa miła, na pytania zadawane przez internet odpowiedzi uzyskuje się naprawdę szybko, można zgłosić bezproblemową reklamację produktu, kolejny plus -  tanio . Gorąco polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

jako, że w tym tygodniu miałem okazję robić zakupy w teleskopy.pl, chciałbym się podzielić opinią na czasie.

W poniedziałek rano zamówiłem u nich 8-calowego Dobsona od GSO. Cena najniższa wśród konkurencji.

Przy płatności odbiłem się od limitu na karcie, więc utworzyłem drugie zamówienie, tym razem opłacone prawidłowo.

Zaraz po zakupie napisałem do nich maila, żeby usunęli pierwsze zamówienie. Po 2 minutach dostałem odpowiedź od przedstawiciela, że zamówienie anulowano a teleskop już pakują.

We wtorek w południe teleskop był u mnie na wycieraczce (Gdańsk). Wszystko pięknie zapakowane, nic nie poniszczone. W środku nie brakowało instrukcji ani śrubek.

 

Póki co, mam nadzieję, że jest więcej takich sklepów w polskim Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chwalę sobje ten sklep szybka dostawa zawsze orzychodzi nieuszkodzone, dobrze zapakowane. Zamawaiłem tam 4 razy i faktem jest najniższa cena chociażby w porównaniu z deltaoptical gdzie ceny są nawer o 200 zł wyższe za ten sam produkt. 

Polecam:essen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W kwietniu szukałem dla siebie pierwszego teleskopu. Miałem na oku kilka różnych ale, po lekturze wielu tematów na wielu forach, w głowie nadal wątpliwości. Napisałem do teleskopy.pl i dostałem szybką odpowiedź z konkretnymi radami i uwagami merytorycznymi. 

Zdecydowałem się na zakup i po czterech dniach teleskop dotarł do mnie.

Potem dokupiłem filtr, mapę księżyca i nieba - sytuacja identyczna - transakcja szybka i profesjonalna.

 

Moje dwa, niewielkie, zastrzeżenia:

- rzeczywiście ton wypowiedzi był w stylu "nie muszę sprzedawać, robię to z musu" ale aż tak mi to nie przeszkadzało, tym bardziej, że same rady były pomocne. Niesmak pozostanie niezależnie od poziomu mojej wiedzy czy niezdecydowania.

- kupując teleskop, który nie przekraczał 10kg, paczka oznaczona została jako 20kg, co opóźniło o dwa dni jej dotarcie do mnie. Co ciekawe, kiedy kupiłem filtr+mapę nieba i księżyca, to paczka również została nadana jako 20kg, co sprawiło, że dotarła po 5 dniach. Dlaczego wpisana waga ma się nijak do rzeczywistej wagi nie wiem, ale zapamiętałem, bo ma to wpływ na czas otrzymania.

 

Sam sklep bardzo polecam, ceny czasami bardzo dobre, profesjonalne porady, solidne zapakowane, choć w pretensjonalny sposób sprzedawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CityFinn napisał:

kupując teleskop, który nie przekraczał 10kg, paczka oznaczona została jako 20kg, co opóźniło o dwa dni jej dotarcie do mnie. Co ciekawe, kiedy kupiłem filtr+mapę nieba i księżyca, to paczka również została nadana jako 20kg, co sprawiło, że dotarła po 5 dniach. Dlaczego wpisana waga ma się nijak do rzeczywistej wagi nie wiem, ale zapamiętałem, bo ma to wpływ na czas otrzymania.

Nikt nie ma czasu na zabawę w ważenie przesyłek przed nadaniem. Poza tym często etykiety generuje się przed spakowaniem, kiedy tak naprawdę nie wiadomo, ile konkretnie przesyłka będzie ważyć. Generalnie masa wpisana na etykiecie nie ma żadnego znaczenia i nie wpływa na nic, w tym na czas doręczenia. Jeśli już, to jakieś znaczenie może mieć ewentualnie faktyczna masa i gabaryty paczki (np. jak w danym momencie jest dużo przesyłek do rozwiezienia, to kurier dużej i ciężkiej paczki po prostu nie zabierze, bo mu się zwyczajnie nie zmieści do samochodu - zamiast niej wejdzie kilkadziesiąt małych).

Po prostu sklep ma z przewoźnikiem taką umowę, że bez względu na masę płaci za przesyłkę jedną cenę, a coś tam musi w pole "masa" być wpisane, żeby system to przyjął. I to nie jest tak, że dlatego przesyłka dotarła do Ciebie później - żadna firma kurierska nie daje gwarancji doręczenia w następnym dniu roboczym w standardzie, trzeba za taką gwarancję zapłacić ekstra. Przeważnie tylko deklarują, że ogromna większość przesyłek jest doręczana na drugi dzień (ponad 90% - i faktycznie tak jest), ale gwarantowany termin doręczenia to najczęściej 2 lub 3 dni robocze, więc doręczenie w takim czasie to nic nadzwyczajnego. Pewnie zaliczyłeś weekend po drodze i stąd te pięć dni.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof z Bagien napisał:

to paczka również została nadana jako 20kg, co sprawiło, że dotarła po 5 dniach.

To 20 to pocztexowa podstawowa paczka do 20kg. Nie ma związku z czasem dostawy. Czas był różny i zależny tylko od tego jak się przewoźnik spinał. Pocztex Express 24 to 2 dni robocze, a Pocztex Kurier 48 to do 3 roboczych, więc jak po drodze jest weekend to 5 stuknie jak nic.

Wiele razy kupowałem w teleskopy.pl i zawsze było solidnie i profesjonalnie. Spokojnie mogę ich polecić. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolego Krzysztof mowi waga nie ma zadnego znaczenia firmy kurierskie typu dpd dhl maja 48 godz w dni robocze na dostarczenie przesylki nie zaleznie od wagi i gabarytow po tym terminie mozna zadac zwroty kosztow jesli chodI o inpost czy poczta one żądza sie juz innymi prawami. jrslincchodzi o sklep teleskopy rowniez smialo moge polecic maja najlepsze ceny mimo to zawsze jeszcze jakies upusty robia dla stalych klijentow. pozdr

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro666 napisał:

Mnie bardzo razi w tej firmie brak możliwości przesyłki paczkomatem. 

A to nie prawda, zawsze zamawiam do paczkomatu :).

Wystarczy w wiadomości na samym końcu napisać prośbę o wysyłkę do paczkomatu (podać numer paczkomatu), bez problemu wysyłają.

Po prostu nie mają zaimplementowanej obsługi api inpostu.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bas.sic napisał:

A to nie prawda, zawsze zamawiam do paczkomatu :).

Wystarczy w wiadomości na samym końcu napisać prośbę o wysyłkę do paczkomatu (podać numer paczkomatu), bez problemu wysyłają.

Po prostu nie mają zaimplementowanej obsługi api inpostu.

pk

No to dzieki za info, szkoda że trzeba o to prosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były moje, jak napisałem, niewielkie zastrzeżenia, bo radości z otrzymania paczki ani, tym bardziej, z jakości przedmiotów absolutnie to nie ruszyło.

O wadze napisałem dlatego, że kiedy zapytałem o to w sklepie, to dostałem informację, że paczki do 10kg idą 1 albo 2 dni, a powyżej 3 albo 4 dni. Stąd moja uwaga.

Natomiast sklep gorąco polecam, bo wszystko jest "prima sort", a przyjemność z użytkowania teleskopu i reszty przedmiotów jest nie do zapomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie sklepu nie polecam, kupiłem kiedyś sprzęt jako nowy. Przyjechał totalnie rozkolimowany, spakowany był tragicznie, a do tego wyraźnie był przez kogoś wcześniej użytkowany. O zwrot musiałem się sporo prosić, sprzedający z premedytacją odczekał ustawową ilość dni zanim wykonał przelew za zamówienie, a kwota mała nie była. Co do kultury i obsługi też mam spore zastrzeżenia. Wszystko jest dobrze do momentu kiedy nic nie zwracamy.
Jako ciekawostkę dodam, że potem chciałem kupić jakiś sprzęt astro przez allegro - jakie było moje zaskoczenie kiedy podczas zamówienia okazało się, że sprzedawcą jest ta sama firma i nie mogę zrealizować zakupu, gdyż zostałem dodany do CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH :D :D :D Ot takie zachowania sprzedawcy.

Podsumowując - nie polecam.

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

To mój pierwszy post. Jestem kompletnym amatorem. Kupiłem osobiście lornetkę dla syna w sklepie w Chorzowie. Wydawało mi się że osobiście w sklepie mogę liczyć na fachową pomoc. Bardzo się myliłem. Mogę od razu powiedzieć że nigdy nie spotkałem się z tak fatalną obsługą. Sprzedawca  zaczął się niecierpliwić przy drugiej oglądanej lornetce i stwierdził że ma dużo innej pracy... Gdyby nie to że nie chciałem wrócić bez prezentu to odwróciłbym się i nigdy tam nic więcej nie kupił... Lornetka po czasie okazała się rozkalibrowana o czym  przekonałem się oglądając nocne niebo. Po powrocie do sklepu sprzedawca stwierdził że to wina pokrętła dioptrii i on nic nie widzi i reklamacji nie przyjmie. Jako amator stwierdziłem że fachowiec wie chyba lepiej i może to coś z moim wzrokiem. Przy pakowaniu lornetki jeszcze mnie napomniał bym mu nic nie poprzestawiał na ladzie bo ma paczki do wysyłki...Dramat. Skończyło się na ustawieniu lornetki u zewnętrznego fachowca. Tak więc odradzam sklep Teleskopy.pl w Chorzowie. Unikać jak ognia.

Edytowane przez rempage
  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Sprzętu w życiu udało ,i się kupować sporo w różnych miejscach również na teleskopy.pl. Nigdy się nie zawiodłem, zawsze przy okazji pogadałem sobie z właścicielem, który jest również miłośnikiem astronomii więc zna się na rzeczy. Znajomym zawsze polecam ten sklep albo Deltę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.