Skocz do zawartości

Tranzyt Merkurego - 9 maja 2016 roku


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Żartuje przecież :) Prawda taka, że co mi z czarnej kropki śmigającej po tarczy, gdyby chociaż jakiś zarys kraterów był lub podobne atrakcje, ale oczywiście jeśli ktoś nie widział to warto zobaczyć :)

 

A po za tym, to (powinno -edit- mogło by) tak wyglądać :)

 

 

 

Popieram to w 100%, w tym 50% z prozaicznego powodu - muszę siedzieć w robocie... ;)

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako że ktoś z domowników myśląc że to kawałek foli spożywczej wywalił moją folię baadera do kosza, czy ktoś ma pomysł, oprócz oglądania przejścia przez internet, na rozwiązanie mojego problemu ? W moim mieście nie ma jak kupić takiej folii :/ .Ja myślałem nad folią termiczną złożoną np 2-3 razy , ale czy ktoś z takiego rozwiązania korzystał, a może ktoś ma inny pomysł, niestety jestem w pracy więc moje możliwości są ograniczone :(

Pozdrawiam Rafał

 

Ja też kiedyś tak miałem. Może projekcja okularowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze robię ten sam błąd zamawiam dwie (zamiast 7) płachty folii Baadera 5 i .. wyszły :(

 

ale zaszalałem, włożyłem okular 25 mm i (ku mojej radości) wyświetliło mi się na suficie Słońce z ta plamą i Merkurym :D

 

A potem ugotowały mi się jajka - takie kurze :) - minutnik wysłał mnie do kuchni, zalałem zimną wodą, wróciłem a z obudowy wyciągu już leciał dym :)

Miałem woń palonego plastyku w pokoju.

 

Luuuudzie zamawiajcie zawsze siedem sztuk a nie dwie!!!

 

np. tu:

 

https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/folia-filtr-sloneczny-baader-planetarium-nd-50-10-x-10-cm-2459282,d269.html

 

Pozdrawiam

p.s

Na szczęście nadpaleniu uległ jedynie okular

http://astropolis.pl/topic/52197-tranzyt-merkurego-9-maja-2016-roku/page-7?do=findComment&comment=621229

hhh 006.jpg

hhh 007.jpg

baaaaaaaa.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w halpha merkurego mozna chyba bylo obejrzec ciut szybciej niz po dotknieciu tarczy slonca.

Widac bylo wyrażny wybuch na sloncu dokladnie w miejscu zblizania sie merkurego.

 

Na zdjeciu Lukasza83 ten wybuch widac troche mniej wyraznie, w wizualu byl widoczny lepiej.

 

Niestety wszystko piszę "chyba" bo u mnie chmura znikła jak juz 1/3 tarczy merkurego byla na sloncu.

 

Niesamowite wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.