Skocz do zawartości

Deep Sky Party - Jesień - Pytanie


Adamo

Termin Jesiennego Zlotu  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zlot powinien odby? si? w dniach 1-4 wrze?nia?

  2. 2. Czy zlot powienien si? odby? si? w dniach 8-11 wrze?nia?



Rekomendowane odpowiedzi

Święte słowa. Od siebie dodam jeszcze jeden powód dla którego jeżdżę na zloty, to ładowanie osobistych astronomicznych akumulatorów. Wiem że jak wrócę do domy, choćby po jednym dniu spędzonym na zlocie, bardziej będzie mi się chciało chcieć.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W olbrzymiej części zgadzam się z Twoją opinią. Wiadomo, że głównym celem jest spotkanie się z ludźmi, z którymi w zasadzie masz możliwość spotkać się tylko na zlocie. Nie przywiązywałbym aż tak bardzo uwagi (to jest tylko moje zdanie) do warunków mieszkaniowych. Choć te w Jodłowie były najgorsze ze wszystkich, z jakimi się spotkałem. Jednak płacąc ok. 100zł za dobę pobytu można oczekiwać czegoś więcej na obiad niż talerzyka ogórkowej i dwóch naleśników na drugie danie (Roztoki Górne). Co jak co, ale za ok. 40 -50zł dziennie (40 -50 zł opłata za nocleg) można wymagać porządnego karmienia. Tutaj przoduje Oderne i Stężnica. Dlatego z przyjemnością jeżdżę na organizowane przez Ciebie (wiosenne i zimowe), oraz chłopaków z Gorlic (zimowe) zloty. Wiem, że prócz towarzystwa, zastanę dobre warunki mieszkaniowe (nie aż tak bardzo mi na tym zależy) i dobrze zjem (na tym BARDZO!!! mi zależy).

Przy okazji... Chyba jestem jedynym, który był na wszystkich zimowych, nie licząc oczywiście organizatorów. :icon_smile: Na jesienny, jak deklarowałem wcześniej, również z chęcią pojadę choć nie oddałem głosu, bo termin jest mi obojętny.

PS. Nie waż mi się więcej nie produkować identyfikatorów. :szczerbaty: Mają być, choćbyśmy na zlocie byli tylko my dwaj. :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolini, tu nie chodzi o Jodłów, tu nie chodzi niebo.

Zloty to ludzie, klimat, tradycja i niebo.

To jest coś co tworzy całość.

Jodłów jest historią która pewnie nie wróci. Tam było przyzwoite niebo ale jest wiele miejsc gdzie to niebo było lepsze tylko że Jodłów tworzył klimat niepowtarzalny. Czar prysną wtedy gdy gospodarze przegięli pałę za daleko.

Nie ma do czego wracać. Czasy się zmieniają i nikt nie będzie tolerował takiego zachowania.

To co tworzyliśmy kiedyś za wszelką cenę dziś nie "chwyta", dziś użytkownicy chcą dobrych warunków za przyzwoitą cenę.

Ja osobiście jadę na zlot żeby spotkać ludzi a niebo jest miłym dodatkiem, bo zlot to kantor wymiany myśli i wrażeń astronomicznych.

W czasie zlotu rozmawiając z ludźmi, wymieniając poglądy i doświadczenia zyskam 1000% więcej niż sam pod czystym niebem przez miesiąc.

Poza tym spotkania na żywo żadne forum nie zastąpi nigdy.

 

 

Adam, mój post nawiązywał do postu Jesiona odnośnie popularności jesiennych zlotów.

Sam osobiście jeżdżę - tak jak Ty na zloty, przede wszystkim, żeby spotkać się z ludźmi.

 

Ale "męczę bułę" o późniejszy termin, bo w tej chwili jest zlot zimowy tydzień po trzytygodniowej przerwie świątecznej, a teraz będzie zlot jesienny tydzień po wakacjach...

Możesz mi odpowiedzieć, że jak nie pasuje, to mogę sam zorganizować zlot, ale po prostu nie jestem typem organizatora.

 

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adam, mój post nawiązywał do postu Jesiona odnośnie popularności jesiennych zlotów.

Sam osobiście jeżdżę - tak jak Ty na zloty, przede wszystkim, żeby spotkać się z ludźmi.

 

Ale "męczę bułę" o późniejszy termin, bo w tej chwili jest zlot zimowy tydzień po trzytygodniowej przerwie świątecznej, a teraz będzie zlot jesienny tydzień po wakacjach...

Możesz mi odpowiedzieć, że jak nie pasuje, to mogę sam zorganizować zlot, ale po prostu nie jestem typem organizatora.

 

Bartolini, wiesz ze nigdy bym Ci nie powiedział, ze jak ci nie pasuje to sobie sam zrób zlot.

Mogę tez zrobić zlot 21-24 września ale Księżyc będzie jeszcze duży.

Po prostu termin w okolicy 1 października mi nie pasuje bo mam wyjazd.

Listopad tez jest totalnie nie astronomiczny.

Dlatego radzę sie Was, może ktoś ma pomysł o którym ja nie pomyślałem.

Pisze o tym teraz bo od pierwszego marca startują zapisy na zlot wiosenny i mieszanie dwóch tematów jest nie na miejscu.

Wiec czekam na wsze opinie wszak zlot jest dla Was.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dlatego radzę sie Was, może ktoś ma pomysł o którym ja nie pomyślałem.

Pisze o tym teraz bo od pierwszego marca startują zapisy na zlot wiosenny i mieszanie dwóch tematów jest nie na miejscu.

Wiec czekam na wsze opinie wszak zlot jest dla Was.

 

Ankietę kończymy wraz z końcem lutego. Jeśli ktoś jest zainteresowany a jeszcze nie głosował, to...nie zostało już wiele czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można poczytać o tym zlocie? Głównie chodzi mi o ceny, miejsce zlotu (kwestia dojazdu). W dziale "zloty i imprezy" są posty z 2015 jedynie. Zaznaczam, że nigdy na takowym spotkaniu nie byłem, a chętnie bym się wybrał ;) Terminy pasują mi oba (jako młodzież studiująca wrzesień wolny), toteż na obydwa głos oddałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o np ostatnim wiosennym złocie.

Najbliższy zlot będzie wiosenny 5-8 maja w Steżnicy koło Baligrodu ale ten temat dotyczy jesiennego zlotu.

Wszystkie informacje masz na www.astrozloty.pl

Relacje masz w archiwum forum w dziale zloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 osoby głosowało. Szykuje sie kameralny zlot. Tak sie zastanawiam czy Steznica mam sens, czy może poszukać czegoś bardziej małego i kameralnego. Zawsze jesienny zlot to minimum 60 osób.

 

Po "rozpadzie" Jodłowa ludzie rozbiegli się po Polsce i robią lokalne zloty, trudno - zrób kameralny będzie jak na zimowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum Polski co na najwyżej zieleń na "Light Pollution Atlas". W mojej okolicy idealna lokalizacja czyli lasy na południowy wschód od Brzezin są ubogie w jakąkolwiek agroturystykę. Kolejna plama zieleni znajduje się pomiędzy Kaliszem a Koninem, tam znajduje się ten ośrodek: http://www.westernland.pl/, w pobliżu, ale już bliżej Konina i Turku: http://www.podbrzozami.com/index.php

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.