Skocz do zawartości

Absurdy w filmach SF


Rekomendowane odpowiedzi

W filmie "Snowpiercer" Arka Przyszłości, dla tych co nie widzieli, krótki zarys fabuły: Po 17 latach jedynymi żyjącymi ludźmi są pasażerowie "Snowpiercera" - ogromnego, superszybkiego pociągu z silnikiem napędzanym wieczną energią. Pociąg co roku okrąża świat tymi samymi torami, a mieszkająca w nim społeczność jest podzielona na trzy klasy.

 

 

17 lat po jednych i tych samych torach bez przeglądu :D Okrążenie ziemi w pociągu trwałoby wiele dni, w momencie gdy pociąg opuszcza jedno miejsce, to tam pada śnieg, tory i tunele robią się nieprzejezdne, zasypane i zalodzone na 2 metry albo i więcej :D Ten film jest ciekawy w kontekście obecnej sytuacji w europie - najbiedniejsza klasa z ostatnich wagonów próbuje się przedostać siłą do społeczności która mieszka w lepszych warunkach. Jednakże pomysł z pociągiem, który jeździ non stop jest według mnie bez sensu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się "rzuciło w uszy" stwierdzenie z Prometeusza (raz oglądałem, być może to błąd tłumacza), iż po rozszyfrowaniu rysunków naskalnych polecieli do odległej galaktyki, o ile dobrze pamiętam. Dla mnie to trochę przegięcie, zwłaszcza, że jeśli uznamy, że jest to prequel "Ósmego pasażera Nostromo" i dzieje się to w tej samej rzeczywistości, to wożenie surowców z odległej galaktyki jest dla mnie nie teges :uhm: No chyba, że obce statki mają tendencję do rozbijania się w naszej galaktyce. Ale pewnie określenie "odległa galaktyka" jest bardziej przemawiające do mas :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się "rzuciło w uszy" stwierdzenie z Prometeusza (raz oglądałem, być może to błąd tłumacza), iż po rozszyfrowaniu rysunków naskalnych polecieli do odległej galaktyki, o ile dobrze pamiętam. Dla mnie to trochę przegięcie, zwłaszcza, że jeśli uznamy, że jest to prequel "Ósmego pasażera Nostromo" i dzieje się to w tej samej rzeczywistości, to wożenie surowców z odległej galaktyki jest dla mnie nie teges :uhm: No chyba, że obce statki mają tendencję do rozbijania się w naszej galaktyce. Ale pewnie określenie "odległa galaktyka" jest bardziej przemawiające do mas :g:

 

Nie pamiętam, żeby była mowa o innej galaktyce. Podana jednak była odległość do planety LV-223 która była celem wyprawy (nie pamiętam, czy było to w samym filmie czy w materiałach dodatkowych) i było to ok. 35 ly, czyli stosunkowo niedaleko. Z tym wiąże się jednak inny błąd, bo którejś scenie Vickers mówi "we're a half billion miles from Earth", a to by oznaczało, że nie opuścili nawet Układu Słonecznego:) No, ale to raczej prosty błąd a nie "absurd w filmach SF".

Edytowane przez Rhobaak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtowało mnie, czy moja pamięć spłatałami mi figla, jednak wygląda to na błąd w tłumaczeniu, w wersji z napisami, na której byłem w kinie. Poszukałem trochę i znalazłem: Słowa w oryginale brzmią "the only galctic system that match, is so far from the Earth..." a napisy brzmią: "Jedyna galaktyka, która pasuje, jest tak daleko od Ziemi..." Już nie wspomnę, że znaleźli ten system za pomocą dalekosiężnych skanerów :) W wersji z lektorem brzmi to: "A jedyny układ galaktyczny, jaki je przypomina..." (mowa tutaj o piktogramach).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Polski film "Ostatnia wieczerza", początek filmu, ocealnie dziecka szatana.

 

Zacmienie obrączkowe Słońca podczas nocy.

 

Gratulacje i szacun dla ekipy za odklejenie od rzeczywistości!

20221031_173442.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.