Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Męcze od niedzieli zebrany materiał, nadało się tylko 22 klatki z ..... bo chmury i część pojechanych zbytnio. Nie wiem czy poszedlem w dobrą stronę z obróbką. Pewnie nad środkiem trzeba by jeszcze popracować. Gwiazdki lekko pojechane.
22x 110 sek + kilka 30 sekundowych

iso 1600

Nikon d 5200 +eq 3-2 + sw 150 - 750

 

orion.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, niestety chyba nie ta droga z obróbką, musisz kapkę zawrócić i skręcić w dobrym kierunku.

Popatrz na zdjęcia M42 w necie i w tym kierunku idź. Kwestią lekko pojechanych gwiazd się na razie nie przejmuj - skup się na kolorystyce.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, niestety chyba nie ta droga z obróbką, musisz kapkę zawrócić i skręcić w dobrym kierunku.

Popatrz na zdjęcia M42 w necie i w tym kierunku idź. Kwestią lekko pojechanych gwiazd się na razie nie przejmuj - skup się na kolorystyce.

 

 

A może to jest właśnie dobra droga. Może warto stworzyć coś niepowtarzalnego zamiast tysięcnej, kolejnej mniej lub bardziej udanej kopi z Hubble'a.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że, ponieważ, bo trzeba być świadomym tego co się robi i dążyć do oczekiwanych efektów. Do tego potrzebne jest doświadczenie, wyraźnie widzę to na własnych pracach. Gdy opanuje się podstawy i nabierze "lekkości" w obróbce wówczas droga wolna dla eksperymentów i wykształcaniu własnego stylu. Machanie przypadkowo suwakami do niczego nie doprowadzi.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to tu jestem, żeby zbierać doświadczenie i szlifować warsztat, ewentualnie zejść z ślepej uliczki :) Narazie mam za sobą dwa obiekty, które mi "wyszły".. więc dłuuga droga przede mną. Wieczorem siąde do materiału jeszcze raz. Już przeczesałem całą masę tutoriali. Może w końcu coś z tego będzie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zgodnie z zapowiedzią daje na nowo obrobiony materiał, miałem w dss coś poprzestawiane i stacki mi wychodziły wyprane z koloru. Daje trzy wersje, musiałem odrzucić trochę klatek, pogoda jest jaka jest, więc gdybym miał więcej pewnie mogło być lepiej.. Czekam na opinie :)

3_1.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się obrobić delikatniej, aby gwiazdki nie stały się takimi płaskimi plackami, jak teraz. Jeśli stosowałeś wyostrzanie, to nie stosuj. Nie podbijaj też tak mocno nasycenia, bo wyłazi bardzo mocny kolorowy szum w tle. No i przede wszystkim poświęć więcej czasu na środek mgławicy :) Masz krótkie klatki do podmiany środka, ale musisz bardziej się postarać przy tej operacji. Teraz masz w samym środku ledwo wyłaniający się z blasku jakiś detal, a obok już biel absolutną. Tam wszędzie powinno być widać rozmaite szczegóły, porównaj ze zdjęciami w necie. Na początku ta podmiana środka nie jest łatwa, ale trochę zabawy i wyjdzie. Spróbuj to zrobić wieloetapowo, podkładać środki różnie rozjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się obrobić delikatniej, aby gwiazdki nie stały się takimi płaskimi plackami, jak teraz. Jeśli stosowałeś wyostrzanie, to nie stosuj. Nie podbijaj też tak mocno nasycenia, bo wyłazi bardzo mocny kolorowy szum w tle. No i przede wszystkim poświęć więcej czasu na środek mgławicy :) Masz krótkie klatki do podmiany środka, ale musisz bardziej się postarać przy tej operacji. Teraz masz w samym środku ledwo wyłaniający się z blasku jakiś detal, a obok już biel absolutną. Tam wszędzie powinno być widać rozmaite szczegóły, porównaj ze zdjęciami w necie. Na początku ta podmiana środka nie jest łatwa, ale trochę zabawy i wyjdzie. Spróbuj to zrobić wieloetapowo, podkładać środki różnie rozjaśnione.

taak, pokusiłem się o to nieszczęsne wyostrzanie i odrazu sam zniechęciłem, dlatego dałem trzy wersje..W takim razie siąde jeszcze raz i spróbuje obrobić ciut delikatniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem raz jeszcze nad zebranym materiałem, oto efekt:

Czy to jest to samo zdjęcie? :sleepy: Ogromny postęp. Teraz jest już bardzo dobrze. Z czepiania się, to środek może być jeszcze lepszy, ale i tak już jest super. Teraz skup się na sprzęcie, czyli jakości prowadzenia, korektorze komy, być może ostrości. A na szybko możesz jeszcze dorobić flaty, bo widać, że rogi są sporo ciemniejsze, niż powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest to samo zdjęcie? :sleepy: Ogromny postęp. Teraz jest już bardzo dobrze. Z czepiania się, to środek może być jeszcze lepszy, ale i tak już jest super. Teraz skup się na sprzęcie, czyli jakości prowadzenia, korektorze komy, być może ostrości. A na szybko możesz jeszcze dorobić flaty, bo widać, że rogi są sporo ciemniejsze, niż powinny.

te rogi to może wina mojego przekombinowania troche :D Robiłem na trzy razy, najpierw czerwień, potem niebieski, maskami to połączyłem a potem podmieniłem tło na mniej zasyfione. Musiałem uciąć pół zdjęcia bo koma była nie do zaakceptowania. Co do jakości prowadzenia, to chyba skuszę się na małą modyfikacje tego montażu. Aczkolwiek mam mały strach przed rozkręcaniem tego. Jeśli chodzi o flaty.. mam parasol do lampy, można go wykorzystać, tylko ile sztuk tego? Nie chce sobie lampy zajeździć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.