Skocz do zawartości

18.300 osób chce lecieć na Marsa z NASA


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Cbn9_r_WwAEXAu0.jpg



NASA otrzymała rekordowe 18.300 podań od ludzi, którzy chcą zostać uczestnikami misji na Marsa. Liczba wniosków o miejsce w naborze 2017 jest prawie trzykrotnie większa od tej, która zgłosiła się na poprzednią rekrutację w 2012 roku. Jednocześnie znacznie przebija poprzedni rekord (8000 kandydatów) w 1978 roku.


"W ogóle nie dziwi mnie, że tak wielu Amerykanów z różnych środowisk chce osobiście wziąć udział w naszej ewentualnej podróży na Marsa" - stwierdził w swoim oświadczeniu Administrator NASA Charlie Bolden,w przeszłości również austronauta..


Tylko wybrańcy będą mogli zrealizować swoje marzenia. W ciągu następnego półtora roku, komisja konkursowa dokona selekcji i zaprosi tylko najbardziej wysoko wykwalifikowanych kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne w Johnson Space Center w Houston w Teksasie, po których zostanie od 8 do 14 kandydatów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w specjalistycznych szkoleniach. Nazwiska osób, które najprawdopodobniej wezmą udział w misji na Marsa zaplanowanej na 2021 rok, zostaną podane do wiadomości publicznej w połowie 2017 roku.




Szkolenie dla wybranych kandydatów ma skupić się na symulacji spacerów w przestrzeni kosmicznej i pracy zespołowej. Przewidziane są również zajęcia z języka rosyjskiego. Przyszli astronauci będą szkolić się w lotach do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w kapsułach załogowych, które opracowują SpaceX i Boeing. Będą też korzystać ze statku kosmicznego Orion, który umożliwia człowiekowi eksplorację głębokiej przestrzeni kosmicznej.


W swoim wezwaniu do rekrutacji, NASA zachęcała pilotów, inżynierów i innych naukowców do wysłania zgłoszenia. Zakwalifikowani kandydaci muszą być obywatelami Stanów Zjednoczonych i posiadają co najmniej tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii, informatyki albo matematyki, a także trzyletnie doświadczenie zawodowe lub co najmniej 1000 godzin doświadczenia w roli pilota-dowódcy w samolotach odrzutowych. Mają też być oczywiście absolutnie sprawni fizycznie.






  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jestem jednym z tych oficjalnych ochotników to muszę się pochwalić, że miałem okazję być w TV i rozmawiać na ten temat z Panią Ewą Drzyzga. Swoją drogą uważam tą misję za ciekawe wyjście, aczkolwiek martwi mnie ten "bilet w jedną stronę". Widok Ziemi z Marsa byłby pewnie oszałamiający, ale należy pamiętać, że znane nam z powieści "Marsjanin" trudności z jakimi zmagał się Watney w rzeczywistości byłyby najlepszym, co mogłoby nas tam spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwiska osób, które najprawdopodobniej wezmą udział w misji na Marsa zaplanowanej na 2021 rok, zostaną podane do wiadomości publicznej w połowie 2017 roku.

2021 ?!

to mi wygląda na bardziej nierealne niż w 1962 zapowiedź podróży na księżyc w ciągu dekady...

 

aczkolwiek musk zapowiada komercyjne loty na marsa w 2025 :o

coś mi się tu nie zgadza...

przecież w międzyczasie powinny być dostępne wycieczki na księżyc a nigdzie nie moge znaleźć takich ofert :)

 

Widok Ziemi z Marsa byłby pewnie oszałamiający

no... świecąca kropka.

jeżeli kogoś to oszałamia to lepiej żeby nie wychodził z domu w nocy ;)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.