Skocz do zawartości

PoleMaster QHY


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Niby tak, do foto z guidingiem taka dokładność jest niepotrzebna, do wizuala już totalnie. Jedynie, jakby ktoś focił bez guidingu, to może wtedy.

 

Bo generalnie metoda wydaje się ciekawa i dokładna, ale faktycznie schodzi trochę dodatkowego czasu.

 

Teoretycznie można by zrobić adapter do kamerki planetarnej i ją zamocować z obiektywem. Jakbym miał czas, to mógłbym nawet napisać podobny program :) Chyba, że udałoby się połączyć inną kamerę do tego programu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg filmu to 7min w programie + ok kolejne 2min na podlaczenie urzadzenia do komputera.

Ja obstawiam ze w 10min da rade sie ogarnac.

 

Polaris w biegunowej widze bezroblemowo juz mniej wiecej 40min po zachodzie Slonca.

Nie wspominaja jak sobie radzi to urzadzenie (zapewne lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że urządzonko QHY zrobi to nieco dokładniej - kwestia tego czy warto wydać 1200 zł (nie pomyliłem nic?) żeby taką dokładność osiągnąć, i co na tym zyskamy (myślę, że nic :)).

Na polskie warunki to spora kasa (za tyle to guiding można sobie zorganizować), na europejskie - to taniocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu $ mógł tyle kosztować przy zakupie w kantorze.

Pomijając kwestię ceny, prawdziwą przydatność tego typu gadżetów zawsze weryfikuje rynek i giełda. Niech za przykład posłużą wszelkiej maści stand alone autoguidery. Niby na papierze wygląda dobrze jednak w rzeczywistości nie zyskały sympatii użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to zależy od lokalizacji.

Gdyby było 300 pogodnych nocy w roku to taki standalone guider być może byłby dobrym rozwiązaniem, natomiast u nas, walka z prowadzeniem takiego guidera to strata cennego czasu.

W naszych realiach musisz mieć pewność, że wszystko działa jak należy - dlatego też mało zostawiamy automatyce i sprawdzamy samemu czy jest wszystko dobrze.

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację. Nie wiem na ile w naszych rozważaniach znaczenie mają warunki pogodowe, zasobność portfela, a ile mentalność użytkowników. Czy mając kasę kupił bym np. Celestron Starsense Autoalign, pewnie nie. A jeśli nawet to pewnie w sekwencji: kupił, pobawił, sprzedał, zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No właśnie... to lepiej zacznij próby bo (ze strony qhy) ja mam w porywach 7kb/s, zrywa się po 1-3min i nigdy nie przekroczyło 15% całości. Support wysłał mi na e-mail podobno ale chyba po drodze płynie statkiem bo było to 2 dni temu a ja nic nie dostałem nadal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech trwa nawet pół godziny, byle by pozostała część nocy nie poszła na marne. Właśnie ściągam software jednocześnie na maca i win. Niech szlag trafi lte z CP.

 

Seb

 

Edit:

 

Mam. Na macu jest crash przy uruchamianiu. Coś chyba nie teges współgra z retiną. Idę instalować na win xp do garażu.

 

Edit2:

 

Na win xp działa :) Teraz tylko czekać na sprzęt i pogodę.

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.