Skocz do zawartości

Klub Canona - nowy dział


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

No więc i ja się przyłączam do Klubu Canona :)

 

A zaczeło się od PowerShot S3 IS, lecz przygotowywuję się do astrofocenia :) więc musiałem coś kupić, wybór padł na EOS 40D Body plus obiektyw EFS 17-85mm

Ogólnie mam go od 2 godzin i jestem podekscytowany :)

Podoba mi się pełna kontrola z laptopa, duży wyświetlacz 3", menu w języku Polskim

Za oknem niestety chmury, więc Łysy za nimi :(

 

Zatem nie mogę doczekać się reszty sprzętu by rozpocząć zabawę w astrofoto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
300D

z wgranym softem od 10D

Podstawowa zaleta tego softu to wstępne podnoszenie lustra.

Przymierzam się do 400D lub 20D

 

Dokładnie miałem tak jak Ty, a przesiadłem się na 20D. Aparat wyraźnie szybszy, wizjer jaśniejszy, jakby chyba trochę większy, nowszy procesor, no i z jasnymi szkłami, w słoneczny dzień migawka 1/8000s ma swoje plusy.

 

Tak więc też dołączam do klubu :Salut:

 

ps. to sobie odkopałem temat :szczerbaty:

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc tak... lustrzanki jeszcze nie kupiłem a jeśli o Canony chodzi to miałem w używaniu kompakt A610 (5 Mpx - bardzo fajny sprzęt !! naprawdę) a teraz mam A460 (5 Mpx - koszmarne szumy, nie polecam !)

 

 

Myślę o kupnie Canona 400D lecz mam kilka pytań i liczę na Waszą pomoc...

 

 

 

1) Jak aparat łapie ostrość w słabym oświetleniu ? Czy wspomaga się np. czerwoną diodą czy światłem ? Wogóle jak sobie radzi z ustawianiem ostrości w słabym świetle

 

 

2) Czy wygodnie i szybko przegląda się zdjęcia ?

 

 

3) Jak szybko rozładowuje się akumulator (tak mniej więcej na ile zdjęć można liczyć do rozładowania akumulatorka) ?

 

 

4) Czy jest coś w tym aparacie co Was drażni i zmienilibyście to w nim ?

 

 

----

Obecnie mam firmowego Nikona D70 i muszę powiedzieć że aparat ma dużo ciekawych opcji np. synchronizacja błysku do 1/500 sek, czasy już od 1/8000 sek. , szybkość serynych zdjęć, podoba mi się też mały skok zmian ustawień ISO, czasu i przysłony, znakomita redukcja efektu czerwonych oczu)

Z wad jakie bym wymienił to : cień obiektywu (18-70 mm) rzucany podczas robienia za pomocą wbudowanej lampy, wolny transfer zdjęć, strasznie nie podoba mi się oglądanie zdjęć w aparacie. Cóż to jest stary aparat więc stąd te wady.

 

Myślę też (po tym że testuję Nikona D70) o kupnie Nikona D40 lub D40x ale tam nie ma wielu opcji które ma starszy D70 i pewnie też Canon 400D.

 

No i kwestia szkieł, więcej będzie do Canona 400D niż Nikonów bez silniczka w korpusie. A szkieł mam też trochę na M42.

 

 

Aha jescze jedno..

 

5) jak spisuje się wizjer w 400D ? jest dostatecznie duży i jasny ? Czy ilość informacji w wizjerze jest zadowolająca czy też czegoś Wam bardzo brakuje ?

 

 

6) skoro wizjer to też i LCD, jak z jakością LCD ? jak prezentują się zdjęcia na ekraniku, jak z zoomem i kątem patrzenia ?

 

 

POZDRAWIAM ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kompatybilnością!

 

Kupiłem córce 10D bez obiektywu.

Do tej pory używałem analogowych stareńkich EOS-ów: Rebel i 1000FN.

Od nich mam obiektywy:

- kitowy Canon 35-80

- Tamron 70-210

- Canon 50 mm f:1.8 II

 

Kupiłem na eBay, w dobrej cenie, standardowy zoom Canona, który NIE PASUJE DO 10D, bo ma oprawę EF-S.

 

CANON EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6

Nie jest to Ultrasonic.

Wymieniony obiektyw to standard pasujący do 300D. 350D, 400D, 20D, 30D itd itd itd.

 

Różnice w budowie oprawy EF - EF-S opsisane są w Wikipedii (angielskiej), S-ki wchodzą za głęboko, nie dadzą się założyć do 10D a gdyby dały - kolidowałyby z lustrem.

 

Zamieniłbym się za kitowy obiektyw EF(bez eski).

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok, więc tak... lustrzanki jeszcze nie kupiłem a jeśli o Canony chodzi to miałem w używaniu kompakt A610 (5 Mpx - bardzo fajny sprzęt !! naprawdę) a teraz mam A460 (5 Mpx - koszmarne szumy, nie polecam !)

Myślę o kupnie Canona 400D lecz mam kilka pytań i liczę na Waszą pomoc...

1) Jak aparat łapie ostrość w słabym oświetleniu ? Czy wspomaga się np. czerwoną diodą czy światłem ? Wogóle jak sobie radzi z ustawianiem ostrości w słabym świetle

2) Czy wygodnie i szybko przegląda się zdjęcia ?

3) Jak szybko rozładowuje się akumulator (tak mniej więcej na ile zdjęć można liczyć do rozładowania akumulatorka) ?

4) Czy jest coś w tym aparacie co Was drażni i zmienilibyście to w nim ?

----

Obecnie mam firmowego Nikona D70 i muszę powiedzieć że aparat ma dużo ciekawych opcji np. synchronizacja błysku do 1/500 sek, czasy już od 1/8000 sek. , szybkość serynych zdjęć, podoba mi się też mały skok zmian ustawień ISO, czasu i przysłony, znakomita redukcja efektu czerwonych oczu)

Z wad jakie bym wymienił to : cień obiektywu (18-70 mm) rzucany podczas robienia za pomocą wbudowanej lampy, wolny transfer zdjęć, strasznie nie podoba mi się oglądanie zdjęć w aparacie. Cóż to jest stary aparat więc stąd te wady.

 

Myślę też (po tym że testuję Nikona D70) o kupnie Nikona D40 lub D40x ale tam nie ma wielu opcji które ma starszy D70 i pewnie też Canon 400D.

 

No i kwestia szkieł, więcej będzie do Canona 400D niż Nikonów bez silniczka w korpusie. A szkieł mam też trochę na M42.

Aha jescze jedno..

 

5) jak spisuje się wizjer w 400D ? jest dostatecznie duży i jasny ? Czy ilość informacji w wizjerze jest zadowolająca czy też czegoś Wam bardzo brakuje ?

6) skoro wizjer to też i LCD, jak z jakością LCD ? jak prezentują się zdjęcia na ekraniku, jak z zoomem i kątem patrzenia ?

POZDRAWIAM ! :)

 

 

1 - bezproblemowo

2 - wygodnie

3 - uzywam gripa więc problem odpada przy okazji aparat lepiej w dłoniach lezy.

4 - wiekszy wizjer

5 - ....

6 - LCD chyba standart

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak aparat łapie ostrość w słabym oświetleniu ? Czy wspomaga się np. czerwoną diodą czy światłem ? Wogóle jak sobie radzi z ustawianiem ostrości w słabym świetle

Wspomaganie przy pomocy wbudowanej lub zewnętrznej lampy błyskowej.

Czy wygodnie i szybko przegląda się zdjęcia ?

Przy procesorze Digic II już tak, szybko i wygodnie.

Jak szybko rozładowuje się akumulator (tak mniej więcej na ile zdjęć można liczyć do rozładowania akumulatorka) ?

To już zależy od sposobu, w jaki robisz zdjęcia, lampa, bez lampy, seryjne itp. i od warunków w jakich fotografujesz, zima, upał itp. U mnie średnio wytrzymuje 1,5 karty 4GB

Czy jest coś w tym aparacie co Was drażni i zmienilibyście to w nim ?

Nie wiem, nie mam, nie wypowiem się.

Myślę też (po tym że testuję Nikona D70) o kupnie Nikona D40 lub D40x ale tam nie ma wielu opcji które ma starszy D70 i pewnie też Canon 400D.

Jak kupisz D40 lub D40x, zmuszony będziesz do kupowania obiektywów z silnikami, droższe i jak na razie mały wybór. Te aparaty nie mają silnika w korpusie.

Co do reszty pytań nie znam odpowiedzi, nie używałem 400D, z 300D przeskoczyłem od razu na 20D. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz D40 lub D40x, zmuszony będziesz do kupowania obiektywów z silnikami, droższe i jak na razie mały wybór. Te aparaty nie mają silnika w korpusie.

Co do reszty pytań nie znam odpowiedzi, nie używałem 400D, z 300D przeskoczyłem od razu na 20D. :Salut:

 

Nie bardzo rozumiem. To Canon niby ma silnik w korpusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie przy pomocy wbudowanej lub zewnętrznej lampy błyskowej.

 

Nikon D70 ma lampę oswietlajacą w korpusie żółto-białego światła i zapala ją na czas łapania ostrosci a w Canonie aparat błyska fleszem czy ma iluminator czerwonego światła ? Czy każdy DSLR Canona podobnie ma rozwiązany system łapania ostrosci przy słabym oswietleniu ?

 

 

dziś dostałam Sigmę APO 70-300 do mojego EOSa 350D

 

Gratuluję ! To teraz fotki trzaskaj i przyślij czasem co fajniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.