Skocz do zawartości

Zorze polarne w Polsce 2016


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwujesz z kimś? W sumie byłoby nas już 3 jeśli jesteś sam. Czasem obserwujemy ze Zdzichem, ale nastawieni jesteśmy głównie na wizualne obserwacje DS-ów z refraktorów i lornetek, ostatnio prubuję sił w astrofoto DS. Układ Słoneczny i takie tam to miejskie balkonówki. Jakby było nas więcej, to można pomyśleć o własnej grupce obserwacyjnej.

Nie wiem czy rzeszowska grupa jeszcze istnieje. Są ludzie, ale chyba obserwują i focą bardziej indywidualnie.

 

Aparat masz konkretny...mój to zwykly Canon 450D z kitem nie tuningowany (maksymalne ISO1600), używam go też w dzień na wycieczkach.

 

Tzn .. Ja nie tyle obserwuje, co fotografuję krajobraz i ciekawe zjawiska. Przeważnie indywidualnie, ale to z braku chętnych na marznięcie i nudzenie się, a siedzenie kilka godzin w nocy, w lesie nie jest mi obce i towarzystwo nie raz było by wskazane ;)

Jeżdżę zwykle z moją kobietką, lubi mi towarzyszyć, ale często po prostu po godzinie śpi w samochodzie ;)

 

Sprzętu do obserwacji astro nie posiadam, w ogóle to jestem laikiem w tym temacie. Jakąś tam wiedzę mam, ale w porównaniu z Wami to znikomą. Za to wykorzystuję ją w fotografii.

 

"Zwykłą lustrzanką" z KITem można wiele zdziałać, tylko trzeba ją "wyczaić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Kochani ... Daję film z terenu, film z polowania na zorzę, bez zorzy.

Oczywiście nie besztajcie mnie, za moje kaleczenie wiedzy. Zarazem przekaz jest nie dla znawców, ale dla zwykłych laików, by wyszli z domów i ogarnęli trochę temat ;).

 

http://puszczasandomierska.blogspot.com/2016/10/piec-nocy-w-lesie-czyli-polowanie-na.html

 

 

i film ...

 

 

 

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Myślę że jak będzie gdzieś pogodne niebo to trzeba patrzeć. Od godzin południowych Bz systematycznie spada i już ma -20.

Warto też kontrolować aktywność zorzową w następne dni. Aktualnie centralnie na południowej półkuli Słońca rozbudowała się duża dziura koronalna.

Może coś przywieje na weekend.

Zbyszek

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/142461009519418/photos/a.142471852851667.1073741828.142461009519418/202897316809120/?type=3&theater

 

Jest...

 

EDIT: o właśnie, uprzedziłeś mnie, dawaj znać jak tam :)

Edytowane przez Arlif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.