Skocz do zawartości

Saturn 2016


emeł

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem zdziwiony materiałem który zebrałem, bo wzrokowo nie było lepiej niż ostatnio, a jednak Saturn wyszedł mi znacznie lepiej :)

 

znakomity :notworthy:

 

dzisiaj spróbowałem (wbrew rozsądkowi) fotografować Saturna z Barlowem 2x

seeing bardzo słaby ale miło zobaczyć tak duży obrazek na monitorze ;)

ogniskowa 5200

 

Sat_2016_05_07_030631_v_4.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zdziwiony materiałem który zebrałem, bo wzrokowo nie było lepiej niż ostatnio, a jednak Saturn wyszedł mi znacznie lepiej :)

Gdybym ...... gdybym ........gdyby ........ ach marzenia - cieszmy się tym co mamy :)

No tak. Saturn wysoko, półmetrówka gotowa....Ale to zdjęcie jest bardzo dobre. A jak na te warunki obserwacyjne to genialne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Saturn.



Ogniskowa 4500 mm, Bin 2x, 100%.



Orion Optics UK VX8, Orion Atlas EQ-G, Meade S5000 TeleXtender 5x, ASTRO ELECTRONIC ADC-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,

FireCapture v2.5beta, PIPP v2.5.4, AutoStakkert 2.6.1.4, Corel PaintShop Pro X7.

Sat_021742_20160508.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę, w poszukiwaniu ostrości sprawdzam czy problemem w moim przypadku jest obróbka. Oto Saturn nagrany 06.05.2016 r. o 0:23. Pomijam, że uciekał ale to u mnie norma - niestety mam zasłonięte północne niebo blokiem i widzę tylko dosyć duży fragment nieba południowo-zachodniego. Czy możecie wyciągnąć z tego nagrania więcej niż ja? SCT 9,25, Neximage5 bezpośrednio w wyciągu. Uwaga, nagrania z iCap nie otwierają się, nie wiedzieć czemu w AS2, więc trzeba ustabilizować to PIPP. Celowo daje link bez obróbki PIPP bo tam też mogę popełniać błędy. Bardzo dziękuję za pomoc. Oto link: https://www.dropbox.com/s/wmjnneudphdw19a/saturn%20wyciag1.avi?dl=0

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę, w poszukiwaniu ostrości sprawdzam czy problemem w moim przypadku jest obróbka. Oto Saturn nagrany 06.05.2016 r. o 0:23. Pomijam, że uciekał ale to u mnie norma - niestety mam zasłonięte północne niebo blokiem i widzę tylko dosyć duży fragment nieba południowo-zachodniego. Czy możecie wyciągnąć z tego nagrania więcej niż ja? SCT 9,25, Neximage5 bezpośrednio w wyciągu. Uwaga, nagrania z iCap nie otwierają się, nie wiedzieć czemu w AS2, więc trzeba ustabilizować to PIPP. Celowo daje link bez obróbki PIPP bo tam też mogę popełniać błędy. Bardzo dziękuję za pomoc. Oto link: https://www.dropbox.com/s/wmjnneudphdw19a/saturn%20wyciag1.avi?dl=0

 

Ciężka sprawa:

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuję mojego Saturna zrobionego na minionym właśnie zlocie w Stężnicy. Jestem rozczarowany. Miałem zamiar zrobić trzy planety, a tylko Jowisz wyszedł dobrze. Saturn i Mars nisko. Było chłodno, więc w kominkach napalone. Nigdy jeszcze nie widziałem, żeby przy ładnym niebie obraz planety tak falował. No, ale trudno, może następnym razem :)
Tymczasem tylko tyle:

QA_a2_e11000001_ap2_conv_6.png

 

SCT 5" + barlow 2x

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę, w poszukiwaniu ostrości sprawdzam czy problemem w moim przypadku jest obróbka. Oto Saturn nagrany 06.05.2016 r. o 0:23.

(...)

Oto link: https://www.dropbox.com/s/wmjnneudphdw19a/saturn%20wyciag1.avi?dl=0

 

na szybko wyszło mi coś takiego

 

saturn wyciag1_castr_5.jpg

 

nieco przyciemniłem aby pozbyć się pasków w tle

tragedii chyba nie ma ... poza kolorami. Dawno nie obrabiałem kolorowych fotek ;)

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec nocnej przygody z Planetami zrobiłem parę avików Planecie Saturn

 

ASI120MM

SW300/1500

F20

 

2016-05-08-0028 UT

 

 

 

Jeżeli masz filtr Ir-Pass użyj go do Saturna , daję lepszą ostrość i detal.

 

Teleskop ma duże lustro więc da radę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej nocki.

 

Ogniskowa 4500 mm, Bin2x - 100% i Resize 200%.

 

Orion Optics UK VX8, Orion Atlas EQ-G, Meade S5000 TeleXtender 5x, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture v2.5beta, PIPP v2.5.4, AutoStakkert 2.6.1.4, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

Sat_022348_20160511_100%.jpg

Sat_022348_20160511_200%.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem jeszcze przy Saturnie i o to co wyszło, po raz pierwszy złożyłem w DSS kilka tzn. 3 najlepsze klatki ( akurat tylko tyle było ) nałożyłem na siebie i nie powiem wyszło lepsze.

Jak by było więcej stacków to i ostrość by była lepsza.

fdf.jpg

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.