Skocz do zawartości

Saturn 2016


emeł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bellatrix

Dzisiejszy Saturn. Warunki lepsze od ostatnich - czyli taki normalny polski seeing. Cały czas czekam na stabilna atmosferę i super przejrzystość :)

Podobnie jak MarcinSn złapałem Księżyce - opisu nie zamieszczam, że nie powtarzać.

 

JaLe, MarcinSn- przepiękne te księżyce :) Dziękuję za zdjęcia. I nawet widać Japetusa i Reę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżutki z przed kilku minut, na razie 2 foty rano reszta jak obrobię.

Na początku sesji masakra trudno było odróżnić pierścienie od planety ale później na ok. 20-30 minut nawet zrobiło się okienko w seeingu i był niezły.

Sk 150/1200 OTA, EQ5 SynScan GoTo, Neximage 5, GSO 2,5x

2.jpg

3.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te zdjęcia Wam wychodzą.
Z racji tego, że pracuje w radomskiej Astrobazie to powoli się uczę tego i owego w astrofotografii;)
Ostatnio próbowałem się z Jowiszem(w innym temacie zdjęcie) i Saturnem - za pomocą planetarnej kamerki Atik oraz Meade LX600 - Niestety póki co takich okazałych jak Wasze zdjęć nie udało mi się zrobić.
Głównym problemem (tak mi się wydaje) jest to, że mamy problem z filarem (najprawdopodobniej), na którym stoi nasz LX600 - otóż przenosi duże drgania i jest duży problem by złapać ostrość :(
Na szczęście ludzie, którzy zbudowali naszą placówkę w tym tygodniu mają zlikwidować problem - oby....
A zdjęcie poniżej - kilkaset klatek z centrum miasta wyszło takie coś:

saturn4czerwiec.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba, wyszło tak sobie ale Saturn jest 5640dc6e20115_02Laugh.png

Sprzęt:

SW ED 80/600, projekcja okularowa Hyperionem 5 mm, film w formacie.MOV kręcony Nikonem D3200, ISO 1600, 1/30 sek. Godz.01.20 CEST

800 klatek z ponad 4000, przycięte w PIPP, stackowane AutoStakkert 2.6.6, wyostrzone w Registaxie 6. Końcowa obróbka FastStone Image Viewer 5.5

 

4.jpg

1.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilkę i obrobiłem wczorajszego Saturna w L+RGB. SCT11, ASI120MM, Ir-pass Baader, RGB Astronomik. Kanały RGB po 3000 klatek 1/50 s. kanał L 6000 klatek 1/50 s. Obrabiałem w AS2, PS oraz Registax 5. Zdjęcie to resize 115%

 

Bardzo ładnie widać Cassiniego na całym obwodzie oraz niejednorodność pierścieni !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.