Skocz do zawartości

Religia a nauka


Lukasz_S

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mialem religie z Ksiedzem mielismy luzna lekcje i moglismy mu zadawac pytania.

Ja sie go zapytalem czy gdzies w kosmosie moze byc jakas cywilizacja dodalem jeszcze ze czlowiek uzywa tylko 30% sowjego mozgu. I nie potrafimy nawet wyobrazic sobie jak wielki moze byc wszechswiat Ksiadz chwilke sie zastanowil i zaczol nowic o astrologii .

Wysluchalem go lecz dalej nie odpowiadzial na moje pytanie zadalem je jeszcze raz i wtedy powiedzial ze jestemy jedyni w wszechswiece mi sie wydaje ze to nie mozliwe ze jestesmy sami jezeli nawet nie mozemy wyobrazic sobie wszechsiata.

Wydaje mi sie ze Ksiadz a astronomia to dwie sprzecznosci chyba ze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za takie teorie w sredniowieczu mozna bylo przeplacic zyciem i dlatego moze kaplani nie maja odpowiedniej wiedzy. Tak mi sie wydaje byli zastraszeni wglebiali sie w religie i tak zostalo do dzis. Nie dam sobie z tym spokoju bede drazyl ten temat na kazdej religi chcie wiedziec jak najwiecej i dowiem sie czemu ksiadz mysli ze jestesmy sami w wszechswiece!!!. Bo to przeciez absurd. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste!

 

Bo zobacz jeżeli, do zbawienia ludzkości był potrzebny Chrystus jako osoba aż z "Nieba" czyli niematerialnego świata, to znaczy, że niebyło w świacie materialnym nikogo doskonałego kto mógłby umrzeć za ludzkość. Stąd wniosek, że najbliższą cywilizacją rozumną jest już ta pozamaterialna :roll: .

Z kolei tamta cywilizacja i jej struktura jest względnie dobrze opisana: składa sie z aniołów, cherubów i serafów. O innych materialnych cywilizacjach biblia nic nie pisze. Więc z punktu widzenia tego źródła instnieje silne domniemanie, że innych cywilizacji w tym materialnym wszechświecie niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak, po pierwsze Kościół Katolicki dopuszcza istnienie pozaziemskich cywilizacji, czyli nie jest to nic złego wierzenie w to.

A co do Chrystusa to my nie wiemy jak wygląda życie na innych planetach, może tam też Bóg wysław swojego Syna, to jest niepojęte po prostu dla ludzkiego rozumu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei bardzo ciekawi co jest za wszechświatem o ile coś takiego istnieje chodzi mi o to że jeżeli wszechświat się rozszerza to chyba musi mieć miejsce żeby się rozszerzać tak więć to jest dla mnie ciekawe a tak po za tym co bedzie jeżeli przestanie istnieć ludzkośc co sie stanie ze swaidomością życia itd. itp Chyba troche nabełtałem ale to jest raczej mój język bo inaczej tego nie potrafię wyłumaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny bawi mnie w wypowiedziach jak to ludzie (np. kościół) decydują czy na innych planetach jest życie i cywilizacje :mrgreen: Nie mówcie tak, bo to komicznie wygląda. Jedyne o czym możemy decydować to czy zrobić kupe już czy za pół godziny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny bawi mnie w wypowiedziach jak to ludzie (np. kościół) decydują czy na innych planetach jest życie i cywilizacje  :mrgreen: Nie mówcie tak, bo to komicznie wygląda. Jedyne o czym możemy decydować to czy zrobić kupe już czy za pół godziny  :lol:

 

Dokladnie! :buahaha::letsdrink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimo, wielu ludzi ma ścisły umysł, ale jakoś ludzkość nie znalazła odpowiedzi na wskazane pytania
- i pewnie długo nie znjadzie, uważam jednak że aby wogóle zabierać się za tego typu poszukiwania trzeba zapomnieć na ten czas o religii. Ona ułatwia nam zrozumienie pewnych zjawisk ale ich nie tłumaczy - ale to moje zdanie :) :salu:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Religia to córka strachu i nadziei"........

 

Tak,tak Pitrek nawet moj wujek Stalin mowil ,ze religia to opium dla narodu :mrgreen:

Ale,religia a wiara to nie jest to samo.Religia to tylko system odwolujacy sie do istoty wyzszej.Wiara to jednak cos wiecej-to tak jak swiadomosc,tylko czlowiek ja posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ,ze wiekszosci ludzi jest ten system potrzebny zeby mogli naiwnie wierzyc . Ciezko jest zrzucic z siebie władzę takiego systemu mimo wiadomosci o jego sprzecznych z gloszoną religią sposobach utrzymania stanu posiadania i władzy .

Odnośnie świadomości - podejżewam ,że nie tylko człowiek ją posiada . Jest możliwe ,że w wiekszym lub mniejszym stopniu jest we wszystkim . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.