Skocz do zawartości

Religia a nauka


Lukasz_S

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nawet nie stawiał znaku równości między religią a klerem. Żeby nie zejśc na temat czemu jest tyle księży w POlsce i czemu to my ich finansujemy to podkreślę (jak lubię to robić...), że zmarnowaliśmy 2 tys. lat. (jako mieszkańcy globu). Zmarnowaliśmy na wiarę w złote krzyże, edytowanie boga, wpisywanie errat, czy inkwizycję. Sam kościół zapomniał po co jest religia. A na pewno to nie narzędzie ekonomiczno-polityczne. Miała być wiara w jednogo boga jest, ale jaką ma jakość.

Kiedyś przeczytałem ładne słowa dot. naszego tematu.

Jak połączymy naukę i ducha dojdzie w końcu do sedna sprawy. Odkryjemy wszystko.

[niestety pamięć zatarła napisy w mojej głowie, dlatego symuluję znaczenie frazy]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet nie stawiał znaku równości między religią a klerem.

 

No to jest założenie podstawowe :lol: czego przykładem jest ten dyletant, który uczy LuKaNOoS'a. Na pytanie o istoty pozaziemskie nie otworzył Pisma Świętego, na podstawie, którego ponoć uczy (pewnie nawet nigdy go nie przyniósł na lekcje) tylko zaczął coś gadać na temat astrologii, o której w tymże Pismie Świętym jest permanentny zakaz stosowania, wspominania itp. i to z karą śmierci włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny był ten ksiądz, bo jakim cudem połaczył astrologię z ufologią? Chyba, że chodziło mu o wpływ ciał niebieskich na przedstawicieli ras obcych...uau...

A z tym zakazem to w sumie też nie do końca - w końcu Biblia była już tyle razy edytowana, że kto by zliczył w ilu propagandach brała udział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego szukać odpowiedzi na wszystkie pytania w jednej książce, Biblia nic nie mówi zdaje się o ameryce co nie przeszkadza jej istnieć. Problem jest w interpretecji tego antycznego przecież dzieła, dosłowność może doprowadzić do absurdów (takzwani znawcy zdaje się na podstawie Pisma wyliczyli że swiat powstał jakieś cztery tyś lat temu chyba w piątek koło 9) interpretacje i spekulownie typu "co Poeta miał na myśli" mogą doprowadzić do dowolnych wniosków (kabała, fanatyzm itp)

 

wydaje mi się że Pismo jest swego rodzaju wykładnią etyczną i moralną dla wyznawców tego kokretnego Boga i w pewnym ograniczonym stopni żródłem historycznym i tyle. A i kościół zdaje się unika autorytatywnych wypowiedzi na konkretne pytania bo się na takim galileuszu i jemu podobnych parę razy przejechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(takzwani znawcy zdaje się na podstawie Pisma wyliczyli że swiat powstał jakieś cztery tyś lat temu chyba w piątek koło 9)

Nic takiego nie słyszałem. Na podstawie Biblii można policzyć kiedy zaczęła istnieć ludzkość (na nasz kalendaż wypada ok. 4000 p.n.e.) a nie wszechświat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym zakazem to w sumie też nie do końca - w końcu Biblia była już tyle razy edytowana, że kto by zliczył w ilu propagandach brała udział...

 

z tym zakazem to jest właśnie do końca (i to od samego początku do końca, od czasów starohebrajskich do chrześcijańskich)

 

Kapłańska 19:26 "...Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. ..."

 

Kapłańska 19:31 "Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. "

 

Kapłańska 20:6 "Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu."

 

Kapłańska 20:27 "Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie."

 

 

Powtórzonego Prawa 18:9-13

"9 Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. 10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój."

 

ps. a edytowana i to wielkorotnie to była generalnie niestety w czasach już chrześcijańskich, o których to edycjach wiemy na nieszczęście edytorów wszystko, bo trudno o ukrycie malwersacji na tekście przy setkach tysięcy fragmentów "kopalnych" że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu dodawać nie trzeba, ale żeby nikt nie zarzucił że to tylko wersety z Prawa Mojrzeszowego, podaje fragmęty z Pism Greckich (Nowy Testament):

 

Galatów 5:19-21 "Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: (...), czary, (...) ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą."

 

Objawienie 21:8 "Ale co do (...), uprawiających spirytyzm, (...) - ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką. "[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wczoraj mialem religie z Ksiedzem mielismy luzna lekcje i moglismy mu zadawac pytania.

Ja sie go zapytalem czy gdzies w kosmosie moze byc jakas cywilizacja dodalem jeszcze  ze czlowiek uzywa tylko 30% sowjego mozgu. I nie potrafimy nawet wyobrazic sobie jak wielki moze byc wszechswiat Ksiadz chwilke sie zastanowil i zaczol nowic o astrologii .

Wysluchalem go lecz dalej nie odpowiadzial na moje pytanie zadalem je jeszcze raz i wtedy powiedzial ze jestemy jedyni w wszechswiece mi sie wydaje ze to nie mozliwe ze jestesmy sami jezeli nawet nie mozemy wyobrazic sobie wszechsiata.

Wydaje mi sie ze Ksiadz a astronomia to dwie sprzecznosci chyba ze sie myle.

 

Jesli poznasz te teorie, o ktorej pisalem w moim poscie w Granicach nauki przy okazji tematu Kreacjonizmu w szkolach, przekonasz sie, ze mozesz sie bardzo POWAZNIE mylic !

Wybacz, ale nie bede jeszcze raz pisal tego samego i pozwole sobie go tu skopiowac z linkiem do WWW profesora Zbigniewa Jacyny-Onyszkiewicza, z ktorego teoria bedziesz mogl sie tam zapoznac:

 

Wszechswiat - rzeczywistosc wirtualna typu berkeleyowskiego!

 

Proponuje w sposob unifikujacy spojrzec na nauke i religie, przez dokonania profesora fizyki na UAM w Poznaniu Zbigniewa Jacyny-Onyszkiwicza i jego teorii Wszechswiata jako rzeczywistosci wirtualnej typu berkeleyowskiego zwlaszcza w pracy p.t. METAKOSMOLOGIA. Bardzo piekna i porywajaca teoria, ktorej prostota i latwosc z jaka radzi sobie z dotychczas nierozwiazywalnymi problemami fizyki kwantowej, kosmologii, po prostu robi oszalamiajace wrazenie, jednoczesnie porzadkuje wiedze i moze wprowadzic zamet swiatopogladowy lub ten swiatopoglad ugruntowac. Polecam zwlaszcza tym, ktorzy nieustannie poszukuja sensu istnienia czlowieka i Wszechswiata (ja osobiscie probowalem znalezc go w publikacjach profesora Michala Hellera z racji dziedzin jakimi ten naukowiec sie zajmuje, jednak to, czego tak dlugo szukalem, znalazlem u Jacyny-Onyszkiewicza).

 

Nalezy dodac, iz spory tego typu, jak ten, bardzo gorace i niepotrzebnie czesto wypalajace ludzi, sa pozbawione jakiego kolwiek sensu. A dlaczego, tego wlasnie m.in. dotyczy i na co dobitnie wskazuje ta teoria.

 

 

http://www.staff.amu.edu.pl/~zbigonys/

 

Na prawde goraco polecam!

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz Grochowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na Discovery Science przy okazji omawiania jakiegoś tematu z dziedziny kosmologii, pokazano obserwatorium astronomiczne w Watykanie. "Nadworny "astronom, którym jak można się domyślać był ksiądz, z całą stanowczością dopuszczał możliwość istnienia innych cywilizacji we Wszechświecie.

Wynika stąd, że tych dwóch rzeczy wcale nie trzeba rozgraniczać, a wręcz przeciwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.