Skocz do zawartości

Dwie supernowe w jednej galaktyce w tym samym momencie !


Jagho

Rekomendowane odpowiedzi

Galaktyka podobna do naszej. Skoro u nas spodziewamy się co (powiedzmy) sto lub dwieście lat to zdarzenie trafienia dwóch supernowych w jeden dzień nie jest takie magiczne (raz na 75 tyś wybuchów).

Czy nie jest możliwe ze to ta sama tylko widzimy ją podwójnie z racji soczewkowania grawitacyjnego?

edit:

Teraz jak zobaczyłem zdjęcie to raczej nie wygląda mi to na soczewkowanie ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 supernowe w 1 dzien to raczej 1:(150*365.25)^2

 

Z tego co rozumiem SN byly odkryte w ten sam dzien, co nie znaczy automatycznie, ze wybuchly w ten sam dzien.

Przy soczekwowaniu trzebaby brac pod uwage różne trasy swiatla (inny czas dotarcia do nas), wiec soczewka musialaby byc polozona idealnie symetryczna wzgl Ziemi.

Wiecej pytanniz odpowiedzi :-D

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gajowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gdybyśmy czaili się na konkretną galaktykę (np. naszą).

Tu mamy sytuację że spokojnie czekaliśmy (szukaliśmy do oporu) aż w jakiejkolwiek galaktyce się pojawi, a za korzystne zdarzenie uznaliśmy, że jak się pojawiła to zaraz potem pojawi się i druga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa ... czy to oznacza że było więcej niż dzień lub dwa przerwy?

 

Teraz dopiero uzmysłowiłem sobie rzecz niesamowitą.

Powszechna obecność węgla, wodoru, tlenu i innych pierwiastków i związków powoduje, że co ileś tysięcy sześciennych lat świetlnych raczej na pewno powstaje życie, a to, walcząc o byt, tworzy w końcu język i cywilizację.

Wyobrażacie sobie co oni tam przeżyli jak z jednej strony walnęła ichna Betelgeza a za kilka dni z drugiej druga. Istna Sodoma i Gomora cycuś takiego. Nic tylko trzymać się za czułki i czekać końca świata (o ile też mają jakąś Bajble) :)

Statystyka mówi, że gdzieś zdarzyło się prawie na pewno przywalenie supernowymi w jednej galaktyce z trzech stron jakiejś planety naraz w ciągu jednego tygodnia :D

To już dyskoteka dla twardzieli ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa ... czy to oznacza że było więcej niż dzień lub dwa przerwy?

 

Teraz dopiero uzmysłowiłem sobie rzecz niesamowitą.

Powszechna obecność węgla, wodoru, tlenu i innych pierwiastków i związków powoduje, że co ileś tysięcy sześciennych lat świetlnych raczej na pewno powstaje życie, a to, walcząc o byt, tworzy w końcu język i cywilizację....

 

Wreszcie ktoś podał dowód na istnienie życia, tyle czekałem.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakiej srednicy jest galaktyka.

Widac ze sa w roznych miejscach, wiec roznice w wybuchu moge wynosic dziesiatki tysiecy lat.

Jedynie do nas swiatlo dotarlo mniej wiecej w tym samym czasie.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.