Jump to content
Sign in to follow this  
ekolog

Polskie satelity

Recommended Posts

Bardzo ciekawy, zwięzły tekst o polskich satelitach naukowych, które już latały w kosmos, z różnym skutkiem i BARDZO dramatycznymi perypetiami na ogół

oraz o pierwszym polskim satelicie komercyjnym, SAT-AIS-PL, który bedzie kosztował co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.

Prywatne polskie firmy na nim jeszcze zarobią oferując różne usługi (między innymi dostarczanie informacji zapobiegajacej kolizjom statków na morzach, i inne na życzenie).

Satelita zostanie stworzony na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej. To oznacza, że cześć kosztów pokryje Agencja, w której Polska jest od 2012 roku.

Jego powstanie jest możliwe dzięki zagwarantowanej współpracy z pewnymi uczelniami i innymi instytucjami.

TO BĘDZIE PIERWSZY POLSKI SATELITA, W KTÓRYM USŁUGI KLIENTOM Z CAŁEGO ŚWIATA BĘDĄ SPRZEDAWAĆ POLACY! :)

http://www.money.pl/?artykul=2044521#utm_source=Money.Dziennik&utm_medium=e-mail&utm_campaign=2016.03.21-Money.Dziennik

Pozdrawiam
p.s.
Na obrazku tylko końcówka tekstu, polecam cały.

HHH.jpg

LEM.jpg

heweliusz.jpg

pwsat.jpg

ais.jpg

Creotech_.jpg

Edited by ekolog
  • Like 1

Chciałoby się powiedzieć - jaki kraj takie satelity. Szkoda, bo mamy dużo świetnych fachowców i naukowców, którzy zamiast zająć się tym czym powinni muszą walczyć o byt na najniższym poziomie.

Energię z fuzji też będziemy od Niemców kupować.

• Like 1

Trafne stwierdzenie

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ja się bardzo cieszę. Może i z opóźnieniem, ale najwyższa pora dla Polski wejść w dziedzinę naprawdę zaawansowanych technologii.

a tymczasem wczoraj PW-Sat2 rozłożył swój żagiel!

blob.png.6533b2534037885ca66041ccf82353e2.png

Oto jak z ISS z impetem "wypluto" niedawno dwa obiecujące polskie satelity.

Zdjęcia zdjęciami ale ciekawy jest film z "wypluwania" dostępny na podanej stronie - dziwne wydaje się, że w dół je wystrzelili?

https://www.geekweek.pl/news/2019-07-10/polskie-satelity-juz-funkcjonuja-na-orbicie-kazdy-moze-pobrac-z-nich-dane/

Światowid (In-house designed and manufactured EO satellite)

https://satrevolution.com/projects/swiatowid/

Siema

STRONA-3.jpg

STRONA-2.jpg

bg-swiatowid-02b.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.