Skocz do zawartości

Rozproszenie termojadrowe w kosmologii , wstep do budowy modelu atomu


e.t

Rekomendowane odpowiedzi

5.

Dla osy i ślimaka czas płynie szybciej (ale w sposób porównywalny). Dlaczego serce osy kurczy się szybciej niż serce ślimaka? I dlaczego osę jest trudno złapać a ślimaka łatwo?

 

 

Oczywiście dlatego, że osa ma psychikę nerwowego buntownika i ucieka od niewoli, a ślimak to wy(ś)luzowany konformista - oportunista, zależy mu tylko na serze na pierogi ;)

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na resztę Twoich wątpliwości odpowiem później bo mam tylko chwilę,

ale ...(nie sadze zebys byl wstanie cokolwiek logicznego ulozyc w oparciu o pseudonaukowe bzdury, gdyz model ten wyklucza sie wzajemnie)

............................

1.

To, że słoń wolniej się starzeje od mrówki nie wynika z innego upływu czasu, ale z tego, że tempo metabolizmu słonia jest oczywiście wolniejsze niż tempo metabolizmu mrówki, ale czas płynie dla obu organizmów tak samo. Z punktu widzenia człowieka przez 70 lat nastąpi 200 pokoleń mrówek. Z punktu widzenia słonia w ciągu 70 lat człowieka też nastąpi 200 pokoleń mrówek, a nie 250 :).

 

Czas plynie tak samo bo ?

a) zostalo to zmierzone i potwierdzone eksperymentalnie(konkretnie jak?)

b ) tak Ci sie wydaje ?

c) tak powiedzeli/nauczyli w szkole

d) Newtowski uplyw czasu stalej 1 sekundy (w przyblizeniu nawet z nakladka OTW) tak zaklada i tego sie trzymamy

 

.............................................................................................................................................

2.

Czas dla małych obiektów płynie szybciej --> czy atomy w nich wibrują szybciej? Jeżeli tak to dlaczego małe obiekty nie są cieplejsze?

 

Dlatego wlasnie , iz model wibracyjny materii ktory proponujesz ("nauka") nie ma logicznego sensu .

W rzeczywistosci pomiedzy obiektami-czastkami dochodzi do wyrownywania stanu ciepla = WYROWNYWANIA STANU WAGI-MASY , a nie szybkosci kinetycznej . Przy jej niedoborze (idea chlodnistwa gdzie sprezaniem czyli dociskaniem silowym elektronow do jadra wypychamy z niego/"wyciskamy" cegielki masy) atomy -ABSORBUJA CIEPLO Z OTOCZENIA (by wyrownac spowrotem odleglosc jadra i bariery elektronowej)

 

......................................................................................................................................

3.

Czy temperatura obiektu zależy od szybkości wibrowania tych atomów?

 

Poraz kolejny .... wogole moze wpierw wyjasnij co rozumiesz po pojeciem "wibracji" , bo pomimo oczywistych tlumaczen zdaje sie jakbys wciaz nie rozumial sedna problemow (oczywiscie absolutnie Tomaszu najmniejszych pretensji nie mam ...rozumiem ze to poprostu :swordfight: argumentacyjna ). Prosze o opis a najlepiej rysunek ...domyslam ze chodzi tu o ruch czastek w prawo i lewo (przyciagaja sie do siebie , a nastepnie odpychaja w takt odmierzajacego czas zegara (cos jak SDM?) (tylko bardzo bym prosil konkretnie o opis ...chyba moge takich podstaw choc wymagac ...czy jak...? ....czy moze wogole nie powinno sie o takie rzeczy pytac )

 

Taki to model "wibracji materii jojo" obowiazuje oficjalnie w nauce ? :buahaha:

 

..............................................................................................................................

4.

Jeżeli mały obiekt (np. haczyk) przyspawam do dużego obiektu (np. czołgu), to czas dla tego haczyka zwalnia? I czy muszę go przyspawać, czy wystarczy że będzie przyczepiony np. na magnes?

 

Odzialywanie magnetyczne odbywa sie niemalze poza jednolita/zmrozona struktura przedmiotow (kontakt wylacznie wolnych elektronow) ...wiec odpowiedz jest oczywista .

 

 

...............................................................................................................................

5.

Dla osy i ślimaka czas płynie szybciej (ale w sposób porównywalny). Dlaczego serce osy kurczy się szybciej niż serce ślimaka? I dlaczego osę jest trudno złapać a ślimaka łatwo?

 

Slimak i Osa to zupelnie inna budowa ciala , gatunek , projekt boskiego architekta . Generalnie percepcje napewno szybsza moze miec osa ...choc to zapewne zalezy od "producenta" .

 

Powiem Ci tak jesli dalej watpisz w przyspieszenie czasu dla zmniejszajacej sie masy obiektu . Gdy spojrzysz na coraz mniejsze na coraz mniejsze i mniejsze zyjatka ...doslownie zobaczysz te akceleracje na wlasne oczy ..... poprostu im mniejszy organizm/system... tym bardzie umyka percepcji ludzkich zmyslow ....a juz na poziomie bakterii/komorek (czy tego co dzieje sie w ich w srodku) .....jest to swiat tak szybki iz niemal nieobserwowalny)

<prawdziwe przyspieszenie nastepuje zas dla obiektow wlasnie atomowych w dol , stad m.in. tak szybkie/nieuchwytne zachowanie i wspolczesny opis mechaniki kwantowej oparty o prawdopodobienstwa >

 

Edytowane przez e.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle Tomaszu iz mozna by sie pokusic o opis magnetyzmu oraz grawitacji , za pomoca wylacznie oddzialywania elektronu(-) , z jadrem atomu (+) .

 

Magnetyzm - przyciaganie pomiedzy (glowna sila atrakcji) swobodnymi elektronami(-) atomow metalow zdolnych do ich utrzymania [obiekt A] , a jadrami(+) masywnego centrum obiektu B (rowniez metalu o duzej masie ogniska(+) atomu)

 

**wersja electro** - pobudzone energia/masa ciezkie jadra atomu(+) metalu ...ekspanduja przestrzen umozliwiajac dalsze dotarcie wolnym elektronom(-) i silniejsze przyciaganie samego centrum(+) do elektronow sasiada(-) .

 

Grawitacja - atrakcja pomiedzy calym zbiorem wszystkich obiektow materialnych na poziomie jadro(-) / elektron(+)

 

Przyciaganie pomiedzy dwoma malymi przedmiotami (niech bedzie to np szklanka) jest slabe , poniewaz liczba atomow w tych przedmiotach jest "niewielka" (brak tu efektu "swobodnego elektronu") . W przypadku np ukladu szklanka - ziemia (z najmasywniejszym centrum i kazdym jej ciezkim atomem) atrakcja juz wystapi .

 

No a chemia ... to oczywiscie laczenie pewnych obiektow (substratow) o pasujacej do siebie konfiguracji elektronowo-jadrowej , umozliwiajacej ich wzajemne scalenie w jedna strukture . (np. za pomoca podgrzewania odsuwasz warstwy elektronowe zwiazkow chemicznych , a przy ochladzaniu-powrocie na blizsze orbity substancje lacza sie juz w "inna"/ rozna od wyjsciowej konfiguracje .

 

... to tylko takich kilka najswiezszych mysli ...z zakresu cdn "materialy niekonczone" (w przerywniku oczekiwania na zapewne miazdzaca mnie argumentacyjnie riposte i tlumaczenie na temat watpliwosci co do zakrzywienia statycznej przestrzeni OTW i rzekomych "wibracji kinetycznych" atomow ;) )

 

 

Edytowane przez e.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno proste pytanie do e.t., na pewno wie.

Osa machnęła sobie skrzydłami 1000 razy. W tym czasie zobaczyła, że człowiek wykonał jeden oddech. Ten sam człowiek wykonując oddech liczył machnięcia skrzydeł osy. Ile naliczył, skoro upływ czasu zależy od skali?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pies drapał przestrzeń i jej zakrzywianie.

Z zakresu szkoły podstawowej i jej logiki dręczy mnie jedno, jak biegnie czas dla ślimaka. Szybciej czy wolniej i czy on widzi ludzki posąg jako demona szybkości?

 

Hmm powiadasz ze to kompletnie nieistotne czy przestrzen OTW w relacji z masa ekspanduje lub sie skrzywia (moim zdaniem to roznica fundamentalna ...a moglbys jednak podac przyklady obserwacyjne zakrzywiajacej sie przestrzeni pod wplywem masy ? ...widziales moze dowody , ktore przedstawilem na potwierdzenie hipotezy o ekspansji pod wplywem masy ...nic tam sensownego nie znajdujesz

Widziałem opisy tych dowodów, a opisane zjawiska równie dobrze opisuje model zakrzywienia, a przynajmniej dobrze opisuje do momentu matematycznego udowodnienia postawionych przez Ciebie tez.

Pyt. 1 Dlaczego OTW ktora zakladala nieekspansywny kosmos nie zostala odrzucona w roku 1929 heee ? (rozumisz .... w tym wypadku trzon zalozenia - statyczny "uginajacy sie" w oczodol wszechswiat okazal sie kompletna bzdura ?

Bo założenie było na tyle dobre, iż nikt wtedy nie miał pomysłu na lepsze.

Pyt 2. Einstein wyjasnia lej jako przyczyne grawitacji ....czyli wg Alberta grawitacja to powolny zsuw ...zjechanie sobie jak na zjezdzalni w jej najnizszy punkt . No dobrze moglby powiedziec obserwator , lecz przeciez zjazd po rowni pochylej moze odbyc sie wylacznie z powogu sily grawitacji (GDYBY NIE ONA NIE SPADALBYS W DOL KRATERU - UGIECIA) . Einstein tlumaczy sile grawitacji (rownie pochyla) za pomoca odzialywania sily grawitacji <przyciagania wystepujacego wewnatrz , ktore powoduje ruch po rowni> (inaczej istnienie rowni pochylej nie mialoby najmniejszego znaczenia < - gdyby nie sila ciagnaca dol ) <- to czysty paradoks i brak trzezwej logiki.

Einstein tłumaczy to w bardziej wyrafinowany sposób, ale mniej więcej tak, kumam co chcesz mi przekazać. Nie widzę powodu aby miało być inaczej. Kwestią jest dobór narzędzi badawczych które potwierdzą lub obalą te założenia, na razie z tego co się orientuję - potwierdzają.

 

[Twierdzenie ze grawitacja tworzy rownie pochyla , ktora jest przyczyna spadku , sturlowywania sie ...za pomoca kolejnej sily fizycznego pchajacej obiekt po rowni]

 

 

ad. 1. Po co?

 

A no m.in. po to iz uwazasz , ze model wielkiego wybuchu to ekspandujacy rozszerzajacy sie kosmos , a nie koncentrujaca sie powoli chmura zupy wodoru [ZAGADNIENIE FUNDAMENTALNE DLA MOZLIWOSCI LOGICZNEGO ISTNIENIA TEORII WIELKIEGO WYBUCHU]

Czyli jej początkowy wymiar był nieskończenie duży, obecnie obserwujemy jakiś etap jej kondensacji? Ale skoro początkowy jej wymiar był nieskończenie duży to siły oddziaływań były nieskończenie małe, czyli aby można było zaobserwować efekt ich działania trzeba było nieskończenie długiego czasu, w dodatku czasu, który biegnie nieskończenie wolno bo obiekt jest nieskończenie duży więc...?

Ja na mapie widze wylacznie koncentracje .....wy rzekomo eksplozje wybuchu i ekspansje ....dlatego prosze wskazac na mapce gdzie ?

Ok, ja też widzę koncentracje. Co nie przeczy teorii wybuchu. Zdjęcie owsa rozsypanego na podłodze może być intepretowane jako próba rozmiecenia go po kątach lub jako próba pozmiatania go na kupkę.

Pyt3. Ktora faza w opisie modelu bigbang przewiduje wylacznie koncentracje materii , a nie jej rozszerzanie ?

Nie rozumiem.

Pyt4. W jaki sposob rownomierne rozlozenie tla potwierdza hipoteze bigbang o ekspansji z jednego goracego punktu-osobliwosci (ktora znajduje sie tez przy okazji w kazdej "czarnej dziurze" lol) ?

 

ad. 2. Wyjaśniłem. Post #63, 67. Mi podane wyjaśnienie wystarcza bo jest zgodne zarówno z modelem matematycznym jak i obserwacjami.

 

Wyjasniles ze z powodu obnizenia sie temperatury gaz zamienia sie w ciecz....poniewaz czastki spowalniajac przy pewnej niskiej predkosci poporstu "lapia sie" wiazaniami elektronowymi i co wowczas ....przestaja wibrowac ? Czyli chcesz powiedziec , ze w kompresowanym gazie dochodzi do scisniecia go w jednym punkcie (najwieksza czastka gazu ktora zbiera elektrony sasiadow i tworzy wielka budowle- czyli strukture wody)?

Nie w jednym punkcie tylko w mniejszej objętości. Nie łapią się wiązaniami tylko zaczynają odgrywać rolę oddziaływania elektrostatyczne. To tak jakbyś miał naelketryzowane paski papieru wiszące blisko siebie. Póki dmuchasz silnym wentylatorem - trzepoczą. Jak wyłączasz wentylator - zaczynają się "sklejać".

Pyt 5 . Jaka sila-podaj jej zrodlo- w momencie rozprezania (przy stalej temp otocznia) przyspiesza ruch kinetyczny czastek znow do predkosci "600m/s" w stanie gazowym .

Czynnik entropowy i nie przyspiesza a spowalnia ponieważ temperatura maleje.

 

ad. 3.

Dla warunków normalnych (gaz doskonały):

6,023*10^23/22,4dm3 * 1/1000 dm3 = 2,69*10^19 sztuk cząstek* gazu (w przybliżeniu).

6,023*10^23 to stała Avogadro; 22,4 dm3 to objętość molowa gazu dla warunków normalnych

1 Z prawa Gay-Lussaca wyznaczam objętość jednego mola gazu......

 

Starczy starczy pomalu ... 1 .gaz doskonaly - zwany tez gazem idealnym , jest abstrakcyjnym , matematycznym modelem .

.

Gaz doskonałyzwany też gazem idealnym, jest to abstrakcyjny, matematyczny model fizyczny gazu, spełniający następujące warunki:

  1. brak oddziaływań międzycząsteczkowych z wyjątkiem odpychania w momencie zderzeń cząsteczek
  2. objętość cząsteczek jest znikoma w stosunku do objętości gazu
  3. zderzenia cząsteczek są doskonale sprężyste
  4. cząsteczki znajdują się w ciągłym chaotycznym ruchu

 

Zadne z tych zalozen nie ma sensu logicznego , gdyz twierdzi sie ze czastki te podporzadkowane sa jednoczesnie prawom Newtona . (yyy...samonapedzajace sie perpetum mobile ....?)

Logiczny sens ma bo układają się w spójny system pojęć łatwy do opisania językiem matematyki, ale...

... zgadzam się że taki gaz nie istnieje się dlatego na bazie obserwacji gazów rzeczywistych powstały nomogramy do wprowadzania poprawek do równania gazu doskonałego.

Zrozum, że nic się samo nie napędza, jest tylko przepływ energii pomiędzy układem a otoczeniem. Jak umieścisz układ izolowany w temp. 0 K to po pewnym czasie ruch cząstek zaniknie. Będą leżeć na dnie naczynia niczym ryby na brzegu.

Pyt.6 Czy zasada zachowania energii obowiazuje w termodynamice ?

Tak

Pyt.7 W jaki sposob w 19 wieku za pomoca rzekomo liczby Avogarda i Prawa Geja wyznaczono mase i objetosc pojedynczego atomu helu he?

W XIX wieku nie dokonano tego, a już na pewno nie przy użyciu liczby Av i prawa G. ponieważ nie nadają się one do tego celu. Objętość atomu gazu to nie V molowa gazu / Liczbę Avogadro, tak samo jak objętość szczura to nie objętość klatki / liczbę gryzoni.

 

 

ad.4. Wyjaśniłem, post #63, 67.

 

Ale tam nie ma zadnego wyjasnienia ...dlaczego skompresowany gaz zamieniony w ciecz tak bardzo potrzebuje zasysac ciepla z wnetrza lodowki . [co go do tego sklania]

Przeciez zostal zlapany niemal w "chemiczna strukture" wiec co na nowo odpycha go na nowo ....czy moze jest to sila odpychajacych sie protonow ,ktora do scisku dopuscic nie chce ?

Czynnik entropowy.

 

Pyt.8 Dlaczego w niższej temperaturze gaz , przy nizszej predkosci czastek chce sie znow zamienic w ciecz ...oslabione jest wowczas odpychanie miedzyprotonowe ? Nie, jednoimienne ładunki jąder są ekranowane przez elektrony. W niskiej temperaturze znacznie zaczynają mieć siły oddziaływania elektrostatycznego pomiędzy dipolami lub dipolami indukowanymi czyli wynikające z nierównomierności rozłożenia chmury elektronowej w cząsteczkach.

 

ad. 5. Mniej więcej wyjaśniłem #63, 67., przykro mi ale nie ma tam ani cegiełek, ani silniczków, jest za to pojęcie ruchu cieplnego cząstek, prawdopodobieństwa zderzeń, średnia energia kinetyczna cząsteczki, promieniowanie podczerwone itd.

Pozdrawiam

 

Pojecie ktore przytoczyles nic nie znaczy i nic nie wyjasnia ....zaklada tylko ze temperatura = predkosc (tylko ze w takim opisie pojawiaja sie problemy natury logicznej jak juz zdazyles zauwazyc)

Ja wiem że pojęcie "cegiełka" i "silniczek" znaczą więcej niż pojęcie "ruch cieplny" i "energia kinetyczna" ale dlaczego uważasz że tylko prędkość. Ruch postępowy cząstek to nie jedyny parametr materii związany z temperaturą, w cząsteczkach dochodzi do wychyleń atomów ze średnich położeń, rotacji i oscylacji grup funkcyjnych itp. Oczywiście posługujemy się pojęciem "kwantu energii" co chyba odpowiada "cegiełce ?". Jeszcze jedno. Promieniowanie nie ma temperatury, możesz ją dopiero zmierzyć gdy dojdzie do oddziaływania tego promieniowania z materią. Możesz też na podstawie widma promieniowania wnioskować o temperaturze materii które go wysłało.

W materialnym swiecie cos musi pchac czastki gazu i fizycznie nadawac im predkosci [TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA Z CIEPLNEJ NA KINETYCZNA - a moze uwazasz ze nie jest wymagana ?] ....coz takiego ow efekt powoduje ?

Oswiecam latarka wazon z woda i w tym momencie pcham atomy w cieczy ?...czyli uderzam w nie falami fotonow ....czastki koliduja i stad ich ruch? (skads sie brac musi ...czy wg Ciebie nie ? ot poporstu czary mary - prawa fizyki to spowodowaly moze lol ?)

Dmuchasz z nadbrzeża na burtę zacumowanego lotniskowca. Popychasz statek? No widzisz, dlatego światłem latarki nie podgrzejesz ani nie nadasz kierunkowego ruchu cząstkom wody. Nie ten rząd wielkości siły, aczkolwiek w odpowienich warunkach możesz zmierzyć wartość ciśnienia promieniowania.

Cząstki gazu napędzają drgające molekuły ścian naczynia w czasie zderzeń, pochłanianie kwantów energii promienistej itp.

Pyt.9 Czyli to taki model "pchania samochodu" <czasteczki wodoru> za pomoca rzucania w niego malymi kamieniami ?(to jest wlasnie fizyka-opis mechanizmu)

Nie do końca, ale możesz to tak sobie tłumaczyć, aczkolwiek budowanie wyobrażenia o świecie na podstawie takiego modelu jest słabym pomysłem. Budowanie wyobrażenia o świecie poprzez odrzucenie tego modelu a nie jego udoskonalenie w granicach danych empirycznych to jeszcze słabszy pomysł.

Czy moze uwazasz ze opis nie jest tu absolutnie konieczny i wymagany ....bo poprostu wszystko jest juz potwierdzone i oczywiste lol...

W zakresie mechaniki gazów - w zasadzie wszystko. Oczywiście - są zagadnienia nierozwiązane, np. modelowanie przepływu gazów jest szalenie skomplikowane, ale podstawy są znane i wykorzystywane.

Pozdrawiam rowniez

 

e.t; bez urazy ale poczytaj sobie chemię fizyczną Atkinsa + wykłady Feynmana, bo przykro mi to mówić ale Twoje hipotezy nie są spójne wewnętrznie, co dopiero w odniesieniu do danych doświadczalnych. Fajnie się dyskutuje, ale to musi mieć jakiś sens. Próbujesz podważyć podstawy termodynamiki nie mając pojęcia o entropii i innych funkcjach stanu, no litości...

Na zakończenie pomyśl, gdyby to co współczesna nauka uznaje za pewnik było tylko wynikiem błędnej interpretacji obserwowanych zjawisk, to jakim cudem działają GPSy, inercyjne i nieinercyjne naprowadzanie rakiet dalekiego zasięgu, turbosprężarki, kostkownice do lodu itp...

Przy tej ilości urządzeń na pewno coś by się rypnęło i ludzie poszli by po rozum do głowy.

 

Na zakończenie jeszcze odniosę się do tej koncepcji czasu i wielkości przedmiotów.

Skoro twierdzisz że pole magnetyczne integruje ten nieszczęsny haczyk z czołgiem na amen i powoduje że upływ czasu dla obu przedmiotów jest taki sam, to czy jeżeli trzymam ten haczyk z magnesem 1 cm od pancerza, czuję jak on się chce przykleić to już czas dla haczyka biegnie wolniej czy szybciej.

I czy zegarek połknięty przez słonia i znaleziony w odchodach wskaże inną datę niż ten, który myśliwy miał na ręku?

 

I jeszcze na sam koniec. Czy procesy chemiczne zachodzą szybciej w bakteriach niż w komórce człowieka?

I jeszcze jedno... z ciała człowieka bez problemu izoluje się fibroblasty. Można je hodować in vitro i mieć hodowlę w której jedna komórka nie dotyka drugiej. Problem w tym, że tempo ich metabolizmu jest takie, jak w ciele człowieka, nie starzeją się również szybciej niż komórki człowieka. Coś mi z tym czasem nie pasuje.

I na koniec. Percepcja czasu przez ślimaka powinna być taka sama jak dla osy skoro są porównywalnych rozmiarów. Chyba że co stworzenie to wyjątek od teorii w takim razie cofam pytanie. To na zupełne dobranoc, to jednak ten czas dla ślimaka biegnie szybciej czy wolniej niż dla osy?

I jeszcze doświadczenie myślowe. Skaleczyłem się na basenie. Moja krew ma łączność z wodą z basenu (fuuu, wiem że to obrzydliwe) czy nagle czas zacznie płynąć dla mnie wolniej? Przecież płyn wypełniający basen to duży obiekt ograniczony ściankami, jest ciągłośc materii z moją krwią, moja krew poprzez błony komórek ma ciągłość z ich wnętrzem. Musisz przyznać, że to niemedialny sposób na nieśmiertelność - odciąć sobie rękę pływając w oceanie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno proste pytanie do e.t., na pewno wie.

Osa machnęła sobie skrzydłami 1000 razy. W tym czasie zobaczyła, że człowiek wykonał jeden oddech. Ten sam człowiek wykonując oddech liczył machnięcia skrzydeł osy. Ile naliczył, skoro upływ czasu zależy od skali?

 

Potrafisz choc raz cokolwiek przeczytac ze zrozumieniem ?

 

http://www.telegraph.co.uk/news/science/science-news/10311821/Flies-see-the-world-in-slow-motion-say-scientists.html

 

 

The smaller an animal is, and the faster its metabolic rate, the slower time passes for it, scientists found.

This means that across a wide range of species, time perception is directly related to size, with animals smaller than us seeing the world in slow motion.

The findings, published in the journal Animal Behaviour, come from research into the ability of animals to detect separate flashes of fast-flickering light.

"Critical flicker fusion frequency" - the point at which the flashes seem to merge together, so that a light source appears constant - provides an indication of time perception.

Comparing studies of the phenomenon in different animals revealed the link with size.

Dr Andrew Jackson, from Trinity College Dublin, who led the study, said: "A lot of researchers have looked at this in different animals by measuring their perception of flickering light.

"Some can perceive quite a fast flicker and others much slower, so that a flickering light looks like a blur.

"Interestingly, there's a large difference between big and small species. Animals smaller than us see the world in slo-mo. It seems to be almost a fact of life.

“Our focus was on vertebrates, but if you look at flies, they can perceive light flickering up to four times faster than we can.

"You can imagine a fly literally seeing everything in slow motion."

The effect may also account for the way time seems to speed up as we get older, Dr Jackson said.

He decided to conduct the study after noticing the way small children always seem to be in such a hurry.

"It's tempting to think that for children time moves more slowly (powinno byc ze szybciej) than it does for grown ups, and there is some evidence that it might," he said.

"People have shown in humans that flicker fusion frequency is related to a person's subjective perception of time, and it changes with age. It's certainly faster in children."

Speaking english ? (tak ciezko zalapac co to znaczy ze uplyw czasu jest zalezny od masy ?)

Edytowane przez e.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pies drapał przestrzeń i jej zakrzywianie.

Z zakresu szkoły podstawowej i jej logiki dręczy mnie jedno, jak biegnie czas dla ślimaka. Szybciej czy wolniej i czy on widzi ludzki posąg jako demona szybkości?

Hmm powiadasz ze to kompletnie nieistotne czy przestrzen OTW w relacji z masa ekspanduje lub sie skrzywia (moim zdaniem to roznica fundamentalna ...a moglbys jednak podac przyklady obserwacyjne zakrzywiajacej sie przestrzeni pod wplywem masy ? ...widziales moze dowody , ktore przedstawilem na potwierdzenie hipotezy o ekspansji pod wplywem masy ...nic tam sensownego nie znajdujesz

Widziałem opisy tych dowodów, a opisane zjawiska równie dobrze opisuje model zakrzywienia, a przynajmniej dobrze opisuje do momentu matematycznego udowodnienia postawionych przez Ciebie tez.

W jaki rzekomo sposob zakrzywienie czasoprzestrzeni opisuje ekspansje pod wplywem koncentrujacej sie masy ? ...dlaczego zatem w modelu akcelerujacej ekspansji kosmosu to nie czynnik masy (przyspieszenie koncentracji z powodu wiru) odpowiedzialny jest za coraz szybsze rozszerzanie przestrzeni , a obwinia sie o to "niewykrywalne ciemne energie" .

..................................................................................................

Pyt. 1 Dlaczego OTW ktora zakladala nieekspansywny kosmos nie zostala odrzucona w roku 1929 heee ? (rozumisz .... w tym wypadku trzon zalozenia - statyczny "uginajacy sie" w oczodol wszechswiat okazal sie kompletna bzdura ?

Bo założenie było na tyle dobre, iż nikt wtedy nie miał pomysłu na lepsze.

Sedno problemu jest takie , iz ow model powinien zostac wykluczony jako falszywy - JEGO FUNDAMENTALNE ZALOZENIA ZOSTAJA WYKLUCZONE PRZEZ OBSERWACYJNE DOWODY .

Coz to zatem za arbitraz w sprawie ....akt oskarzenia obalony a mimo tego wyrok zostaje utrzymany w mocy ? gdzie tu logika . Zasadnicza sprawa jest taka ze skoro model o "statycznym kosmosie z ugieciem" zostaje wykluczony , nie mozna twierdzic ze jego glowne zalozenie o wykrzywianiu geometrycznym jest prawdziwe ...a tym bardziej opierac na nim calosci rozumienia zasad dzialania struktury swiata , aparatu matematycznego itd ...(nie sadzisz ?)

...............................................................................................................

Pyt 2. Einstein wyjasnia lej jako przyczyne grawitacji ....czyli wg Alberta grawitacja to powolny zsuw ...zjechanie sobie jak na zjezdzalni w jej najnizszy punkt . No dobrze moglby powiedziec obserwator , lecz przeciez zjazd po rowni pochylej moze odbyc sie wylacznie z powogu sily grawitacji (GDYBY NIE ONA NIE SPADALBYS W DOL KRATERU - UGIECIA) . Einstein tlumaczy sile grawitacji (rownie pochyla) za pomoca odzialywania sily grawitacji <przyciagania wystepujacego wewnatrz , ktore powoduje ruch po rowni> (inaczej istnienie rowni pochylej nie mialoby najmniejszego znaczenia < - gdyby nie sila ciagnaca dol ) <- to czysty paradoks i brak trzezwej logiki.

Einstein tłumaczy to w bardziej wyrafinowany sposób, ale mniej więcej tak, kumam co chcesz mi przekazać. Nie widzę powodu aby miało być inaczej. Kwestią jest dobór narzędzi badawczych które potwierdzą lub obalą te założenia, na razie z tego co się orientuję - potwierdzają. [Twierdzenie ze grawitacja tworzy rownie pochyla , ktora jest przyczyna spadku , sturlowywania sie ...za pomoca kolejnej sily fizycznego pchajacej obiekt po rowni]

Chce Ci przekazac ze zeby wytlumaczyc ruch po zakrzywionej rowni , musisz poraz kolejny uzyc sily przyciagajacej (w dol rowni) ....jesli ta z kolei znow jest zakrzywieniem zakrzywienia itd...to woczas juz model sie komplikuje . [przeciez generalnym zalozeniem Einsteina bylo wyjasnienie sily grawitacji jako wylacznei ugiecia , ale jak wiemy samo ugiecie nie spowoduje ruchu dopoki kolejna sila przyciagania nie sciagnie go w dol . To skad sie ta kolejna sila u Einsteina bierze mozesz wyjasnic ? Ew czy sama rownia juz wystarczy , a sily byc nie musi ? ]

......................................................................................................

ad. 1. Po co?

A no m.in. po to iz uwazasz , ze model wielkiego wybuchu to ekspandujacy rozszerzajacy sie kosmos , a nie koncentrujaca sie powoli chmura zupy wodoru [ZAGADNIENIE FUNDAMENTALNE DLA MOZLIWOSCI LOGICZNEGO ISTNIENIA TEORII WIELKIEGO WYBUCHU]

Czyli jej początkowy wymiar był nieskończenie duży, obecnie obserwujemy jakiś etap jej kondensacji? Ale skoro początkowy jej wymiar był nieskończenie duży to siły oddziaływań były nieskończenie małe, czyli aby można było zaobserwować efekt ich działania trzeba było nieskończenie długiego czasu, w dodatku czasu, który biegnie nieskończenie wolno bo obiekt jest nieskończenie duży więc...?

Model wielkiego wybuchu nie przewiduje wylacznie kondensacji a mapa tla CBR jest jego kompletnym zaprzeczeniem , gdyz na jej powierzchni zauwazamy wylacznie powolna koncentracje goracej zupy . W modelu bigbang przestrzen ekspanduje od samego poczatku , BRAK JEST FAZY WYLACZNIE KUMULACJI GDYZ SKORO WSZYSTKO ZACZYNA SIE KUMULOWAC (bez rozszerzania przestrzeni) TO JAK MA DO CHOLERY POTEM EKSPANDOWAC :buahaha: (to co power ekspansji "wlacza sie pozniej"?), SKORO JEDYNA SILA JAKA OBSERWUJEMY TO PRZYCIAGANIE GRAWITACJA-KONCENTRACJA (czysta logika , ze zapasc sie wszystko powinno)

................................................................................................................

Ja na mapie widze wylacznie koncentracje .....wy rzekomo eksplozje wybuchu i ekspansje ....dlatego prosze wskazac na mapce gdzie ?

Ok, ja też widzę koncentracje. Co nie przeczy teorii wybuchu. Zdjęcie owsa rozsypanego na podłodze może być intepretowane jako próba rozmiecenia go po kątach lub jako próba pozmiatania go na kupkę.

(wyjasnienie wyzej ...wlasnie problem w tym ze rozypales owsa , a on zamiast jak mowi big bang rozszerzac sie ...jak na zlosc zaczyna sie wylacznie kumulowac wszedzie na calej jego powierzchni rozsypania......to tak samo jak na zlosc kosmos zamiast sie kurczyc<lub choc spowalniac ekspansje> ... rozszerzanie przyspiesza .....i co na to nauka ...ano " niewykrywalna CIEMNA ENERGIA wszystko wyjasnia i poraz kolejny potwierdza bigbang" ....i ta samo jak na zlosc owies sie rownomiernie rozlozyl a powinien rosnac z epicentrum jego osobliwosci ......no ale tu juz wszystko jest "wyjasnione przez inflacje" <same sukcesy mozna powiedziec :buahaha: >)

Pyt3. Ktora faza w opisie modelu bigbang przewiduje wylacznie koncentracje materii , a nie jej rozszerzanie ?

Nie rozumiem. (odpowiedz powyzej)

Pyt4. W jaki sposob rownomierne rozlozenie tla potwierdza hipoteze bigbang o ekspansji z jednego goracego punktu-osobliwosci (ktora znajduje sie tez przy okazji w kazdej "czarnej dziurze" lol) ?

ad. 2. Wyjaśniłem. Post #63, 67. Mi podane wyjaśnienie wystarcza bo jest zgodne zarówno z modelem matematycznym jak i obserwacjami.

Wyjasniles ze z powodu obnizenia sie temperatury gaz zamienia sie w ciecz....poniewaz czastki spowalniajac przy pewnej niskiej predkosci poporstu "lapia sie" wiazaniami elektronowymi i co wowczas ....przestaja wibrowac ? Czyli chcesz powiedziec , ze w kompresowanym gazie dochodzi do scisniecia go w jednym punkcie (najwieksza czastka gazu ktora zbiera elektrony sasiadow i tworzy wielka budowle- czyli strukture wody)?

Nie w jednym punkcie tylko w mniejszej objętości. Nie łapią się wiązaniami tylko zaczynają odgrywać rolę oddziaływania elektrostatyczne. To tak jakbyś miał naelketryzowane paski papieru wiszące blisko siebie. Póki dmuchasz silnym wentylatorem - trzepoczą. Jak wyłączasz wentylator - zaczynają się "sklejać".

Pyt 5 . Jaka sila-podaj jej zrodlo- w momencie rozprezania (przy stalej temp otocznia) przyspiesza ruch kinetyczny czastek znow do predkosci "600m/s" w stanie gazowym .

Czynnik entropowy i nie przyspiesza a spowalnia ponieważ temperatura maleje.

No a moze "bo stala kosmologiczna tak chce"...przeciez to sa pojecia abstrakcyjne . Ja pytam o mechanizm o przyczyne pobierania ciepla z zewnatrz . Mowiac czynnik entropowy to powoduje ....mowisz poprostu nic wiecej jak to , iz uklad dazy do wyrownania ciepla ....ja sie pytam co jest tego przyczyna....no przeciez nie jest to wylacznie widzimisie czynnika . No i chyba jednak przyspiesza wg Twojej nauki wibracje rozprezany gaz pobierajacy energie ...czy jak ...[MECHANIZM] U mnie sprezona substancja absorbuje cieplo z zewnatrz poniewaz bariery elektronowe atomow sila zostaly przycisniete do centrum i chcac powrocic do stanu rownowagi musza zwiekszyc przestrzen-dystans od jadra , a w tym celu pobrac musza brakujaca mase-cieplo .<zeby znow wyrownac stan rownowagi calkowitej systemu-otoczenia>

...........................................................................................................

ad. 3.

Dla warunków normalnych (gaz doskonały):

6,023*10^23/22,4dm3 * 1/1000 dm3 = 2,69*10^19 sztuk cząstek* gazu (w przybliżeniu).

6,023*10^23 to stała Avogadro; 22,4 dm3 to objętość molowa gazu dla warunków normalnych

1 Z prawa Gay-Lussaca wyznaczam objętość jednego mola gazu......

Starczy starczy pomalu ... 1 .gaz doskonaly - zwany tez gazem idealnym , jest abstrakcyjnym , matematycznym modelem .

Gaz doskonałyzwany też gazem idealnym, jest to abstrakcyjny, matematyczny model fizyczny gazu, spełniający następujące warunki:

  1. brak oddziaływań międzycząsteczkowych z wyjątkiem odpychania w momencie zderzeń cząsteczek
  2. objętość cząsteczek jest znikoma w stosunku do objętości gazu
  3. zderzenia cząsteczek są doskonale sprężyste
  4. cząsteczki znajdują się w ciągłym chaotycznym ruchu

Zadne z tych zalozen nie ma sensu logicznego , gdyz twierdzi sie ze czastki te podporzadkowane sa jednoczesnie prawom Newtona . (yyy...samonapedzajace sie perpetum mobile ....?)

Logiczny sens ma bo układają się w spójny system pojęć łatwy do opisania językiem matematyki, ale...

... zgadzam się że taki gaz nie istnieje się dlatego na bazie obserwacji gazów rzeczywistych powstały nomogramy do wprowadzania poprawek do równania gazu doskonałego.

Zrozum, że nic się samo nie napędza, jest tylko przepływ energii pomiędzy układem a otoczeniem. Jak umieścisz układ izolowany w temp. 0 K to po pewnym czasie ruch cząstek zaniknie. Będą leżeć na dnie naczynia niczym ryby na brzegu.

Tu nie chodzi o przeplywy energii , tylko o to czy atomy wibruja czy sie rozszerzaja pod wplywem ciepla i o opisy mechanizmow transformacji energetycznej z cieplnej/slonecznej na energie kinetyczna-ruch .

.......................................................................................................................................

Pyt.6 Czy zasada zachowania energii obowiazuje w termodynamice ?

Tak

Wiec dlaczego wibracje atomow calego kosmosu (energia kinetyczna "drgan")... nie wygasaja w funkcji czasu . Energia kinetyczna jest stale przeciez wytracana z powodu wewnetrznych zderzen miedzyczasteczkowych , oraz ze sciankami naczynia . Skoro jest stale wytracana-marnowana-wygaszana , cos musi jej stale na nowo dostarczac (logika). Podaj zrodlo tej sily.

Pyt.7 W jaki sposob w 19 wieku za pomoca rzekomo liczby Avogarda i Prawa Geja wyznaczono mase i objetosc pojedynczego atomu helu he?

W XIX wieku nie dokonano tego, a już na pewno nie przy użyciu liczby Av i prawa G. ponieważ nie nadają się one do tego celu. Objętość atomu gazu to nie V molowa gazu / Liczbę Avogadro, tak samo jak objętość szczura to nie objętość klatki / liczbę gryzoni.

Podaj mi metode - konkretny sposob wyznaczenia masy pojedynczego wodoru (czym jak go zwazysz , skoro go nawet nie widac) i nie mowimy tu o wyliczeniach na zasadzie wypromieniowywania i rzekomego wyliczenia zamiany energii na masy zgodnie z wzorami Einsteina , gdyz te sa z cala pewnoscia niewlasciwe i nie oparte o jakikolwiek empiryzm naukowy , a wylacznie zalozenia teoretyczne .

..........................................................................................................

ad.4. Wyjaśniłem, post #63, 67.

Ale tam nie ma zadnego wyjasnienia ...dlaczego skompresowany gaz zamieniony w ciecz tak bardzo potrzebuje zasysac ciepla z wnetrza lodowki . [co go do tego sklania]

Przeciez zostal zlapany niemal w "chemiczna strukture" wiec co na nowo odpycha go na nowo ....czy moze jest to sila odpychajacych sie protonow ,ktora do scisku dopuscic nie chce ?

Czynnik entropowy.

I znow to samo ....widzimisie czynnika entropowego ...uklad dazy do rownowagi (czy moze Ty uwazasz ze entropia zwieksza sie) energetycznej=czynnik entropiczny ...czemu ? ...z powodu czynnika entropicznego .....tak mniejwiecej wyglada owo rozumowanie .

....................................................................................................................

Pyt.8 Dlaczego w niższej temperaturze gaz , przy nizszej predkosci czastek chce sie znow zamienic w ciecz ...oslabione jest wowczas odpychanie miedzyprotonowe ? Nie, jednoimienne ładunki jąder są ekranowane przez elektrony. W niskiej temperaturze znacznie zaczynają mieć siły oddziaływania elektrostatycznego pomiędzy dipolami lub dipolami indukowanymi czyli wynikające z nierównomierności rozłożenia chmury elektronowej w cząsteczkach.

Aha czyli przy wysokiej temperaturze i cisnieniu ...system zamienia sie w ciecz poniewaz czastki dociskane do siebie "lapia sie elektronami" .....a w nizszej temperaturze o cisnieniu stalym ..za przemiane w ciecz odpowiada "nierownomiernosc rozlozenia chmury elektronowej" ...tak a niby czemu i w jaki sposob? czy to tylko zalozenie ? Brak tu jakiejkolwiek konsystencji i spojnosci ...coz to wogole za pokrecony opis ....wyobrazasz sobie ze w gazie ...gdzie wg nauki czaski pedza z predkosciami liczonymi w setkach metrow na sekunde dochodzi do jakis "laczen sie i oddzialywan miedzy dipolami " ...wiec na ten czas wiazania uklad zwalnia gigantycznie szybki ruch ?...a moze ruch trwa dalej tylko wiazania odpowiedzialne za przemiane stanu skupienia ....sie rozciagaja i kurcza jak guma ? Czyli np atomy cieczy juz nie wibruja ...skoro zostaly zlapane silami-wiazaniami elektronow to w jaki sposob ?

U mnie wyjasniasz to wylacznie odlegloscia jadro-elektron i wplywem brakujacej lub nadmiernej masy .."just like that" .

.....................................................................................................................................

ad. 5. Mniej więcej wyjaśniłem #63, 67., przykro mi ale nie ma tam ani cegiełek, ani silniczków, jest za to pojęcie ruchu cieplnego cząstek, prawdopodobieństwa zderzeń, średnia energia kinetyczna cząsteczki, promieniowanie podczerwone itd.

Pozdrawiam

Pojecie ktore przytoczyles nic nie znaczy i nic nie wyjasnia ....zaklada tylko ze temperatura = predkosc (tylko ze w takim opisie pojawiaja sie problemy natury logicznej jak juz zdazyles zauwazyc)

Ja wiem że pojęcie "cegiełka" i "silniczek" znaczą więcej niż pojęcie "ruch cieplny" i "energia kinetyczna" ale dlaczego uważasz że tylko prędkość. Ruch postępowy cząstek to nie jedyny parametr materii związany z temperaturą, w cząsteczkach dochodzi do wychyleń atomów ze średnich położeń, rotacji i oscylacji grup funkcyjnych itp. Oczywiście posługujemy się pojęciem "kwantu energii" co chyba odpowiada "cegiełce ?". Jeszcze jedno. Promieniowanie nie ma temperatury, możesz ją dopiero zmierzyć gdy dojdzie do oddziaływania tego promieniowania z materią. Możesz też na podstawie widma promieniowania wnioskować o temperaturze materii które go wysłało.

Poraz kolejny ...mnie nie interesuje opis mowiacy ze jednostka energii cieplnej = jednostce energii kinetycznej-predkosci (bo ty tak zakladasz)

Mnie interesuje dlaczego i jak dziala zamiana z ciepla/swiatla [TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA] i co jest dokladnie jest zrodlem kinetycznego ruchu . U mnie masz dosypywanie ciepla/masy/energii/cegielki do jadra na skutek czego przestrzen ekspanduje (skok elektronu-"Jupiterjump w duzej skali")....na skutek tego odepchnieta zostaje bariera elektronowa ...na skutek czego pcha ona bariere atomu sasiedniego ...i stad bierze sie ruch fizyczny .(czysta logika)

..........................................................................................................................................

W materialnym swiecie cos musi pchac czastki gazu i fizycznie nadawac im predkosci [TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA Z CIEPLNEJ NA KINETYCZNA - a moze uwazasz ze nie jest wymagana ?] ....coz takiego ow efekt powoduje ?

Oswiecam latarka wazon z woda i w tym momencie pcham atomy w cieczy ?...czyli uderzam w nie falami fotonow ....czastki koliduja i stad ich ruch? (skads sie brac musi ...czy wg Ciebie nie ? ot poporstu czary mary - prawa fizyki to spowodowaly moze lol ?)

Dmuchasz z nadbrzeża na burtę zacumowanego lotniskowca. Popychasz statek? No widzisz, dlatego światłem latarki nie podgrzejesz ani nie nadasz kierunkowego ruchu cząstkom wody. Nie ten rząd wielkości siły, aczkolwiek w odpowienich warunkach możesz zmierzyć wartość ciśnienia promieniowania.

Stad oczywiste pytanie skad sie ow ruch czastek wody bierze jesli nie z pchania ich przez strumien czastek fotonowych . A czy jesli postawisz silne zrodlo swiatla obok zbiornika z woda zauwazysz ten efekt (kinetycznego nacisku/pchania/naporu z jednego zrodla...jak chocby w przypadku ruchow brauna (a pozatym czemu sa one tak wolne skoro np w szklance postuluje sie oficjalnie "kinetyczny sajgon" -predkosci rzedu setek m/s w temp pokojowej?)

.................................................................................................................................................................................................

Cząstki gazu napędzają drgające molekuły ścian naczynia w czasie zderzeń, pochłanianie kwantów energii promienistej itp.

Co napedza ..jak opis przekazu "drgania" poprosze , jakies dowody -przyklady-analogie moze (jedyne co masz to tak naprawde ruchy browna nic wiecej) Narazie drganie jest wylacznie Twoim niepotwierdzonym obserwacyjnie zalozeniem teoretycznym.

..................................................................

Pyt.9 Czyli to taki model "pchania samochodu" <czasteczki wodoru> za pomoca rzucania w niego malymi kamieniami ?(to jest wlasnie fizyka-opis mechanizmu)

Nie do końca, ale możesz to tak sobie tłumaczyć, aczkolwiek budowanie wyobrażenia o świecie na podstawie takiego modelu jest słabym pomysłem. Budowanie wyobrażenia o świecie poprzez odrzucenie tego modelu a nie jego udoskonalenie w granicach danych empirycznych to jeszcze słabszy pomysł.

Nie do konca....no to chyba sie po to pytam bys wyjasnil a nie uswiadamial mnie ze ...nie do konca :D . Czekam na konkretny opis , a nie ogolniki .

....................................................................................................................................................

Czy moze uwazasz ze opis nie jest tu absolutnie konieczny i wymagany ....bo poprostu wszystko jest juz potwierdzone i oczywiste lol...

W zakresie mechaniki gazów - w zasadzie wszystko. Oczywiście - są zagadnienia nierozwiązane, np. modelowanie przepływu gazów jest szalenie skomplikowane, ale podstawy są znane i wykorzystywane.

Wszystko ale spojnych wyjasnien dotyczacych podstawowych problemow obserwacyjnych nie nie potrafisz podac . To tak samo jak z potwierdzonym obserwacyjnie przez mape tla CBR bigbangiem , ktora defacto te teorie wyklucza .

"Wszystko" to poki co jedynie zalozenia teoretyczne i przyslowiowe "chcenie" .

..................................................................................................................................................................................

 

Pozdrawiam rowniez

 

e.t; bez urazy ale poczytaj sobie chemię fizyczną Atkinsa + wykłady Feynmana, bo przykro mi to mówić ale Twoje hipotezy nie są spójne wewnętrznie, co dopiero w odniesieniu do danych doświadczalnych. Fajnie się dyskutuje, ale to musi mieć jakiś sens. Próbujesz podważyć podstawy termodynamiki nie mając pojęcia o entropii i innych funkcjach stanu, no litości...

 

Excuse me ...moje tezy sa niespojne ? :buahaha: ...gdzie w ktorym wypadku .....

A dokladnie to chodzi o teze pelnego relatywizmu , mowiaca ze masa przestrzen(ekspanduje/kurczy) , a czas (spowalnia/przyspiesza) ?... czy moze chodzi o mozliwosci ekspansji atomu (oddalaniasie/przyblizania bariery elektronowej-skoku Bohra ) jako wytlumaczenia transformacji energetycznych , oraz nadprzewodnictwa czy przejsc stanow skupienia materii...

 

 

Na zakończenie pomyśl, gdyby to co współczesna nauka uznaje za pewnik było tylko wynikiem błędnej interpretacji obserwowanych zjawisk, to jakim cudem działają GPSy, inercyjne i nieinercyjne naprowadzanie rakiet dalekiego zasięgu, turbosprężarki, kostkownice do lodu itp...

Przy tej ilości urządzeń na pewno coś by się rypnęło i ludzie poszli by po rozum do głowy.

 

Tak tak ...wszystko jest potwierdzone przez "nauke" Lol :buahaha: . Epicykle mowi Ci to cos ?

Podobnie jak k kiedys jeden ze specjalistow czynny naukowiec ..praca laboratoryjna stwierdzil ...iz te zalozenia sa poprostu zbyt proste ...ze rozciaganie Einsteinowskiej tkaniny OTW to "poprostu" ekspansja . Ze ..."tyle tysiecy badaczy przez tyle dziesiecioleci napewno bralo pod uwage tak dziecinnie banalne rozwiazanie" .

 

Na zakończenie jeszcze odniosę się do tej koncepcji czasu i wielkości przedmiotów.

Skoro twierdzisz że pole magnetyczne integruje ten nieszczęsny haczyk z czołgiem na amen i powoduje że upływ czasu dla obu przedmiotów jest taki sam, to czy jeżeli trzymam ten haczyk z magnesem 1 cm od pancerza, czuję jak on się chce przykleić to już czas dla haczyka biegnie wolniej czy szybciej.

 

A czy zrozumiales moze wpierw tresc mej odpowiedzi drogi kolego ? Wolalbym mimo wszystko bys odniosl sie konkretnie do poszczegolnych podpunktow tamtego posta gdyz zawiera on kolejna liste problemow logicznych , a nie jesli mozna ...w dwoch zdaniach od niechcenia stwierdzal i ocenial calosc ogolnikami .

 

I czy zegarek połknięty przez słonia i znaleziony w odchodach wskaże inną datę niż ten, który myśliwy miał na ręku?

 

 

 

I jeszcze na sam koniec. Czy procesy chemiczne zachodzą szybciej w bakteriach niż w komórce człowieka?

I jeszcze jedno... z ciała człowieka bez problemu izoluje się fibroblasty. Można je hodować in vitro i mieć hodowlę w której jedna komórka nie dotyka drugiej. Problem w tym, że tempo ich metabolizmu jest takie, jak w ciele człowieka, nie starzeją się również szybciej niż komórki człowieka. Coś mi z tym czasem nie pasuje.

I na koniec. Percepcja czasu przez ślimaka powinna być taka sama jak dla osy skoro są porównywalnych rozmiarów. Chyba że co stworzenie to wyjątek od teorii w takim razie cofam pytanie. To na zupełne dobranoc, to jednak ten czas dla ślimaka biegnie szybciej czy wolniej niż dla osy?

I jeszcze doświadczenie myślowe. Skaleczyłem się na basenie. Moja krew ma łączność z wodą z basenu (fuuu, wiem że to obrzydliwe) czy nagle czas zacznie płynąć dla mnie wolniej? Przecież płyn wypełniający basen to duży obiekt ograniczony ściankami, jest ciągłośc materii z moją krwią, moja krew poprzez błony komórek ma ciągłość z ich wnętrzem. Musisz przyznać, że to niemedialny sposób na nieśmiertelność - odciąć sobie rękę pływając w oceanie :)

 

Czas komorki wenatrz i na zewnatrz plynie podobnie ...raz) czlowiek to rozrzedzona struktura masowa ....dwa) rozmiar komorek wyznacza dla nich wlasny/ szybszy uplyw rate-u . Czysta zaleznosc przyspieszania w zaleznosci od skali widac poprostu golym okiem . Juz procesow na poziomie komorek , czy bakterii nie da sie zaobserwowac , gdyz dzieja sie one zbyt szybko . Wiecej o czasie w poscie powyzej ...to jest nawet fakt doswiadczalnie zmierzony wiec ... . Tomasz tutaj nikt ameryki nie odkrywa ...stwierdzenie Einsteina powinno byc : "CZAS JEST W PELNI RELATYWNY ZALEZNY OD MASY OBIEKTU" (tyle ...zamiast tego masz jakies bagno ze stalymi sekundami ...potem odchyleniami od nich itd itd ...niekonczacy sie chaos)

 

Smiejesz sie , ale przyznac musisz ze nawet zgodnie z bledna teoria Einsteina OTW zegar atomowy ktory przeszedl przez jego tylek (slonia) ...winien wskazac uplyw czasu wolniejszy ze wzgledu na pole grawitacyjne slonia . (owszem efekt pojawi sie "stoczterdziesci tysiecy" miejsc po przecinku , ale w odpowiedniej mikroskali bedzie gigantyczny)

 

 

"Niesmiertelnosc w basenie"

 

Kazdy obiekt posiada wlasny rate-tempo uplywu czasu , a poniewaz grawitacja jest oddzialywaniem slabym (dla ogromnych roznic wartosci mas) , niewielki jest wplyw jej na uplyw czasu innych przedmiotow. (im mniejszy obiekt tym slabiej jest przyciagany przez "zbior atomow ziemi" i tym mniejszy istnieje wplyw na uplyw/spowolnienie jego czasu) .

Grawitacja ziemi w niewielkim stopniu reaguje z przedmiotami znajdujacymi sie na jej powierzchni (z powodu malej zawartosci w nich elektronow i jader atomow = im mniejszy tym slabiej reaguje ...foton niemal wogole) ...stad m.in. mikroskopijne zmiany na zegarze GPS .

 

Takze...niestety do basenu to raczej tylko po ruch i zdrowie : )

Edytowane przez e.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.t. ja się pytam Ciebie. Ile machnięć zliczy człowiek? Nie wykręcaj się artykułami z gazet, przecież Ty to sam wiesz najlepiej. To ile?

Niewiem zapytaj sie kolegow z klasy . Ja sie zajmuje fizyka i analiza tempa uplywu czasu w zaleznosci od skali/ masy obiektu .

 

Te samo zalozenie co u Einsteina , jedynie bez bzdur o "sztywnej stalej sekundzie Newtona dla calego statycznego kosmosu" i rzekomych odchylen od niej (dylatacji od ustalonego przez prymitywnego czlowieka poziomu) ....proste .

Edytowane przez e.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu drogi streszczaj sie moze bo sie nigdy nie dowiemy (przeciez wszystko jest naukowo udowodnione dlaczego sa takie problemy z riposta-wyjasnieniem) .....admin juz cisnienia nie trzyma i koniecznie musi skasowac zamknac temat .

 

Jestes jedyna osoba , ktora realnie dzielnie podjela rekawice : ) wiec mam nadzieje ze potyczke dokonczymy .....no chyba ze stwierdzisz ze juz wszystko wyjasniles i wiecej do powiedzenia nie ma... uwazajac oczywiscie ze to Ty zwyciezyles argumentami w toku rozprawy :buahaha: ..

 

Nawet na sub forum , ktorego nikt ogladac nie powinien kto sie tym nie interesuje , gdzie zaznaczone jest ze to sa hipotezy forumowiczow ich wlasne watki , mysli i pomysly ....POJAWIA SIE SCISLA KONTROLA WYMUSZANIE I NACISKI

 

PYTAM SIE CZY WITRUALNEGO MIEJSCA NA TWARDYCH DYSKACH WAM BRAKUJE ? CZY NA TAK WIELKIM PORTALU NIE MA MIEJSCA NA ODROBINE KREATYWNOSCI , SAMODZIELNEJ ANALIZY (tymbardziej ze nikt nikogo nie wyzywa i nie obraza)

 

Dlaczego watek Prorocka zostal zamkniety ? Komu co i dlaczego przeszkadzalo ze sobie chlopak chcial na publicznym subforum wydzielonym/stworzonym wlasnie w tym celu, chcial tworzyc kulturalnie wyglaszac wlasne mysli interpretacje na temat fizyki , kosmosu , astronomii ? Czy on lazi po calym forum i wkleja wlasne watki siejac wszedzie bezsensowny chaos , czy kulturalnie porosil by watek w wydzielonym subforum tylko dla niego zostawic ? [rozumiem zeby umyslnie rozrabial ...wtedy ew moznaby zwrocic uwage a tak ?

 

Podejrzewam ze z jednego powodu - ZAZDROSCI ze ktos ma cokolwiek do powiedzenia i jest kreatywny ....do czego ktos inny zdolny nie jest (jedyne co to COPY/PASTE "madrosci" innych , przy jakimkolwiek braku samodzielnej analizy)

 

Jesli kogos to nie interesuje to po co wogole przylazi wyszukuje sub forum i siedzi godzinami na tych watkach .....przeciez jest tysiace innych ...czemu tamtych nikt nie oglada .....a tu sie wszyscy interesuja ale koniecznie trzeba tego co publikuje zgnoic , zastraszyc i zamknac .. GDZIE TU JEST JAKAKOLWIEK LOGIKA .......czy tu o zwykle popisywanie sie chodzi .....dali mi admina to juz jestem wielkim bosem i wam pokaze kto tu rzadzi (smiechu warte)

 

Jesli ktos mowi ze za czasow sowieckich w Polsce byla cenzura kontrola i manipulacja wolnej mysli ...to pojecia nie ma co dzis sie dzieje .

 

3 X WSTYD WSTYD WSTYD DLA WLASCICIELI PORTALU ASTRONOMIA , ze zezwalaja na takie praktyki .

 

Gdzie w takim razie publikowac maja ludzie ktorzy chca cokolwiek innego niz dogmatyczne posagi powiedziec ...czy to juz tez jest absolutnie zakazane bo przeciez wg tych pseudospecjalistow "nauka jest w 100% udowodniona" ...zenada .

 

...a moze jakis oplaty wprowadzcie za mozliwosc publikowania na subforum astropolis.pl ...no bo przeciez taki Prorock za free miejsce wam zajmuje :buahaha:

Edytowane przez e.t
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamknął temat, tak jak Prorocka.

Gościowi najwyraźniej przeszkadza fakt, że w ogóle ktoś śmie komentować jego wybujałe fantazje, a najwyraźniej to jemu brakuje miejsca w internecie, żeby publikować te dyrdymały.

Ja bym totalnie się nie przejmował, co pomyśli sobie jakiś paranoik i najzwyczajniej zamknął temat. Trzeba się szanować.

Coraz bardziej zaczynam się przekonywać, że są to ludzie, którzy potrzebują siać ferment, czerpią z tego jakąś perwersyjną przyjemność.

Spełniają wszystkie definicje zwykłego trollingu. Przyznam, że sam się często daję na to nabrać, ale może nauczę się na błędach :)

Pozdrawiam.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.