Skocz do zawartości

Testy foto DS


bajastro

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego tak?

15 x ISO3200 + 12 x ISO1600

pliki z roznymi iso sa stackowane osobno.

sumujac masz tu dwa zdjecia po 45min i 36min na koncu zestackwoane w jedno.

lepszy efekt daloby robienie na stalym iso i ze stalym czasem wszystkich klatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak?

15 x ISO3200 + 12 x ISO1600

pliki z roznymi iso sa stackowane osobno.

sumujac masz tu dwa zdjecia po 45min i 36min na koncu zestackwoane w jedno.

lepszy efekt daloby robienie na stalym iso i ze stalym czasem wszystkich klatek

 

Pomiędzy zdjęciami robiłem przerwy na ustawianie ostrości na gwiazdach, temperatura w nocy zaczęła spadać jak niebo się wyczyściło.

Przez przypadek nie ustawiłem ponownie takiego samego ISO i klatki dalej poszły na ISO1600.

Obrobiłem z tego co miałem, a DSS lyknął te zdjęcia. Dalsza obróbka to gimp - w zasadzie tylko pozimy i krzywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się moją M51 i po jednym kroku wyostrzania w fitsworku wyszło coś takiego z zestackowanych 12x3min na ISO1600, wycinek pełnej klatki 1:1:

 

M51 12x3min ISO1600 test.jpg

 

Jak się dopali materiału to coś może wyjść z tego.

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ustaw sobie okrąg referencyjny. Będziesz miał świadomość jak guiding prowadzi w/kolo pixela.

 

0,5s dla guidera to w prostej linii korekty seeingu.

Zwiększ do np 3-5s.

 

Dodam że ja wybrałbym gwiazdę o ciut lepszym profilu - bez dodatkowych pikow, zapewne jakąś odrobine jasniejsza.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dam 1s to już mam za jasne tło, guiduje ASI224 a ona "wpierdziela fotony" jak to Hamal określił. Chyba, że gdzie indziej się jeszcze coś ustawia.

U mnie w mieście seeing jest tak badziewny, że gwiazdy deformuje na wszystkie strony praktycznie non stop. Jeszcze silne drgania od ulicy,

najgorzej jak jadą autobusy z pracownikami na strefę, to wszystko lata i ze sprzętu robi mi się sejsmograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znalazłem, sprawdzę następnym razem czy montaż lepiej prowadzi.

Wstyd się przyznać, ale na balkonie postawiłem go na dywanie, miejscówka i tak się nie nadaje,

bo widok na zachód mam poprzecinany kablami linii energetycznych i wszystko w łunie, tak tylko testowałem.

Bez wyjazdów na wioski się nie obejdzie, tam też mi się nogi zapadają, bo wszędzie piach.

Zimą lepiej bo wszystko zamarznięte i nie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lwi Tryplet z dzisiaj, tylko 14x3 min ISO1600 z Canona 750D i APO107/700 na AZ-EQ5 z polany na twardym podłożu, cropp 50%, wycięte partie brzegowe:

 

Lwi Tryplet 14x3 min ISO1600 obr_3 50 proc.jpg

 

Obróbka to poziomy i krzywe w Gimpie 2.9 i usunięcie niebieskich obwódek wokół gwiazd oraz wyostrzenie w Fitsworku.

 

Miałem więcej klatek ale były za bardzo pojechane.

Rok temu moje podejście do Trypleciku :D

 

http://astropolis.pl/uploads/post-23761-0-74535600-1459868203.jpg

 

Guiding wyglądał tak jak na tym obrazku, bardzo mało gwiazd do guidowania:

 

AZ-EQ5 na polanie.png

 

Próbowałem ustrzelić jeszcze M104 z zapasowej baterii, ale nacieszyłem się jednym kadrem, bo resztę już zasłoniły drzewa, bez obróbki tylko wycięta z pełnego kadru i zmniejszona do 50%:

 

IMG_5475 50 proc.JPG

 

Czemu w SW ustawianie GoTo jest takie uciążliwe i jeszcze nie trafia tam gdzie trzeba?

Gwiazdy też wybiera jakieś słabe o dziwnych mało znanych nazwach, a jest mnóstwo innych bardziej znanych i jasnych.

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu w SW ustawianie GoTo jest takie uciążliwe i jeszcze nie trafia tam gdzie trzeba?

Gwiazdy też wybiera jakieś słabe o dziwnych mało znanych nazwach, a jest mnóstwo innych bardziej znanych i jasnych.

 

Trafia, trafia.

Wypoziomuj montaż, ustaw dobrze polarną., wyłącz enkodery, wyrównaj GoTo. u mnie działa super.

Co do sugerowania gwiazd wybiera najdogodniejsze pod względem minimalizacji błędów. Ustaw w menu sortowanie alfabetyczne gwiazd i bez problemu przewiniesz do właściwej, którą chcesz wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego, żeby nie przesuwać ręcznie przy alignowaniu na gwiazdy, bo montaż odczytuje pozycje z enkoderów.

Potem enkodery są przydatne, bo po manualnym przestawieniu nie gubi współrzędnych.

Przy 3 gwiazdach skacze po całym niebie, a na koniec komunikat w stylu "may be poor" a chwilę potem wyświetla komunikat o błędzie ustawienia na polarną tylko 2',

ale w M13 trafił, a jak dawałem gwiazdki blisko siebie dla alignowania to nie trafiał w DS-y.

W Meade LX200 nie ma takich cyrków nawet przy byle jak postawionym montażu i w gwiazdy trafia, wystarczy podkorygowanie o 2-3' i widma lecą dziesiątkami na h,

a nie żebym tracił godzinę, żeby sobie jasnego DS-a znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka fotek ze Stężnicy, warunki takie sobie, wiało, cirrusy, spore LP (impreza innej grupy w "dziupli").

Sprzęt APO107/700, AZ-EQ5, 750D.

 

M64, 23x3min ISO1600, cropp 50%:

 

M64_3 obr 50proc.jpg

 

M101, 13x3min, ISO1600 + darki (10 szt.), niebo zaczęło jaśnieć, cropp 30%:

 

M101 30 proc.jpg

 

NGC4565 Igła, 13x3min, ISO1600 + darki (10 szt.), cropp 50%:

 

NGC4565 + darki 50proc.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setup do szerokich kadrów chyba w miarę działa.

AZ-EQ5 dalej ma jakieś dziwne odpały, przez chwilę prowadzi na poziomie +/-1", po czym rzuca w zakresie +/-4".

Sesja gudiowana, EOS750D, 18x180s, ISO1600, EFs 70-200 mm, na 200 mm.

Kilka zdjęć odpadło "satelity". ISS akurat też sobie zechciała przelecieć wtedy przez sam środek NGC7000.

Prezentuję to co mam, bo noc była wilgotna, a obiektyw nie miał założonego odrośnika,

jest szum ale mi się na razie taka Ameryka podoba, 50% rozmiaru:

 

NGC7000 wer 2 .jpgNGC7000 50 proc wersja 3.jpg

 

Akwizycja APT demo - fajnie się steruje lustrzanką i zarządza sesją zdjęciową. Reszta to DSS + gimp 2.9 (poziomy i krzywe).

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Testów ciąg dalszy, nockę poświęciłem na foto QHY163M z APO107/700 na AZ-EQ5. Były ciągle jakieś problemy, robiłem bez guidingu, bez flitrów.

M51, 126x30s, gain 250, offset 32, wycinek kadru 100%:

M51b_2.thumb.jpg.33a5299833887017d9a03aac421be166.jpg

M13, 48x30s, gain 250, offset 32, wycinek kadru 100%:

5adb7fd3476ea_M13full.jpg.e41eba3ecce08500ec70bfa373253750.jpg

To samo w szerszym polu:

5adb7fcd15236_M13b.thumb.jpg.71b47b6fa5d18a29973b9de8461f7e35.jpg

Wyszły mi trójkątne gwiazdy.

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.