Skocz do zawartości

Optisan 150-750


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Oscar - święta racja! Liczy się jakość, w tym wypadku auta, i nie jest to wynik "patriotyzmu". Choć chętnie kupiłbym polski samochodzik z jakością VW...ale jak w Polsce nie ma komu się "pobawić" w dany towar to nie dziwmy się że i za 100 lat tego nie zrobimy, bo to właśnie VW dobrze się zadomowią na naszym rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa generalnie nie jest taka prosta ja już napisałem wcześniej, że siedziba firmy nie oznacza miejsca produkcji z automatu. Jezeli chodzi o WV-na to widzieli ich fabrykę w Poznaniu? Jak nie to zapraszam w tej chwili największy pracodawca w Poznaniu daje prace 5000 ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dużo Mirku wyjątków od swojej reguły kupować Wielkopolskie robisz ;D. Ale teleskopu polskiego nie masz, a przecież mógłbyś wesprzeć firmę z Żywca. To piękne polskie miasto 8)

 

Poczekaj Oskar jescze moment, być może zaraz się dowiesz, że Meade są produkowane w Wielkopolsce. ;) ;) ;)

 

Benedykt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze nie robie żadnych wyjatków ;D

Co do U to właśnie na nich się przejechałem z moimi zasadami bo mam U-12 do dzis i wspomogłem ich niezłą kasą. Ale zasad nie zmieniłem nadal jeżeli coś jest dobre to biorę polskie teraz staram się wspomagać Astrokraka kupując u niego drobny osprzęt. A to, że pewne modele WV są prokukowane w Poznaniu to fakt nie wierzę, że o tym nie wiedzieliście.

 

"W maju 1992 roku rozpoczął się kolejny polski rozdział w historii produkcji Volkswagenów - powstała firma "Volkswagen Poznań", w której początkowo montowano, a później już produkowano w całości różne modele samochodów. "Okrętem flagowym" poznańskiej fabryki stał się Volkswagen Transporter wytwarzany tu od początku 1994 roku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak dogmatycznie nie podchodzę. Kupuję to co mi się podoba, na co mnie stać i jak się da, to co jest dobre jakościowo. Moja Bora jest bodajże z Meksyku, a Polo żony ze Słowacji, ale jednak VW. A patriotyzm lokalny bardzo mi się podoba, bo to podstawa do rozwoju każdego kraju. Mój kolega z Niemiec głsuje w wyborach samorządowych, a w krajowa polityka go niemal w ogóle nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z Niemiec głsuje w wyborach samorządowych, a w krajowa polityka go niemal w ogóle nie interesuje.

 

I tutaj jest pies pogrzebany. W Polsce najwyższa frekwencja jest podczas wyborów prezydenckich następnie parlamentarnych, samorządowych, osiedlowych. Zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Witam !

Tak na oko montaż Optisana 8" przypomina do złudzenia montaż Soligora. To mogłoby oznaczać, że oba te montaże robi jedna fabryczka a dwie pozostałe robią tylko naklejki firmowe. Czy ktoś miał okazję porównać na żywo oba te montaże i może potwierdzić, że mam rację ?

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z biegiem czasu zapewne i Optisan stanie u boku Soligora. Poczekamy, pożyjemy, zobaczymy.

Coraz więcej osób ma już odemnie 6". 8" nie jest tak popularny z powodu swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Niech tedy stanie u boku Soligora ale nie zapominaj że Polacy mają już dość badziewnych rubinowych Breakkerów z renoma firmy którą reprezentujesz jest też mocno nadszarpnięta a i twoja historia współpracy z U... też nie przysparza Ci za bardzo zwolenników na obecnym rynku astronomicznym.

Z mojej strony masz wolne pole do popisu i nie zamierzam Ci rzucać kłód pod nogi, to wolny rynek i już prawie wolny kraj :)

Krótko mówiąc powodzenia, sukcesów w sprzedaży i wielu zadowolonych klientów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.