Jump to content

SCT 6" XLT, Vixen Porta II oraz akcesoria


Recommended Posts

Teleskop Sky-Watcher SCT 6", który mam na sprzedaż jest przebrandowanym Celestronem SCT 6". O ile się orientuję, Synta wypuszcza swoje teleskopy pod różnymi markami w zależności od tego, na który rynek jest przeznaczony.

Teleskop nabyłem jako nowy od niemieckiej firmy Astroversand w kwietniu 2011r. i dostałem potwierdzenie od ich przedstawiciela, że rzeczywiście jest to celestron SCT 6" XLT sprzedawany pod inną marką.

 

Specyfikacja teleskopu:

- apertura: 150 mm
- ogniskowa: 1500 mm
- światłosiła: f/10
- optyka z powłokami XLT
- rozdzielczość: 0,77"
- długosć tubusu: 40,6 cm
- masa: 4,5 kg

 

Jak w teleskopach tej klasy, regulacja ostrości następuje za pomocą pokrętła regulującego pozycję zwierciadła głównego. Optyka w stanie bardzo dobrym. Teleskop był używany jedynie w kilkunastu sesjach.

 

Do tuby dołączam dodatki: mocowanie dla kątówki lub wyciągu 1,25", kątówkę 90* 1,25", okular Plossl 32mm noname dołączony do teleskopu, szukacz Celestron LER Finder 6x30 wraz z montażem do niego, a także dovetail mocujący teleskop.

Teleskop sprzedaję, ponieważ nie mam teraz czasu na jeżdżenie pod ciemniejsze niebo, a na wakacje zabieram zwykle lornetkę. Teleskop wraz z montażem jest naprawdę dobrym, mobilnym zestawem do samochodu, ze względu na nieduży ciężar i gabaryty, a naprawdę spore możliwości.

 

Cena za tubę z wyżej wymienionymi dodatkami to 1700PLN.

 

post-19708-0-58602800-1461001230_thumb.jpg

post-19708-0-37288600-1461001358_thumb.jpg

post-19708-0-00629400-1461001268_thumb.jpg

post-19708-0-90728200-1461001370_thumb.jpg

 

Do sprzedania mam także (ale tylko w zestawie z tubą) montaż azymutalny Vixen Porta II w stanie bardzo dobrym.

Montaż posiada mikroruchy i nastawiany kluczami imbusowymi opór ruchów. Jest to najmniejszy solidny, ale jeszcze mobilny montaż dla teleskopu SCT 6" polecany przez społeczność astro.

Montaż jest w praktycznie idealnym stanie (ze śladów użytkowania posiada jedynie niewielki odprysk farby).

 

Cena montażu to 750pln.

 

post-19708-0-70192500-1461001602_thumb.jpg

 

W zestawie z teleskopem, mam do zaoferowania kilka dodatków dobrych na start:

 • Okular Baader Planetarium Genuine Ortho 9mm 1,25", idealny do planet - 200pln

 • Okular Vixen NPL 6mm 1,25" - 60pln

 • Okular WO SWAN 20mm 72* 1,25" - 220pln (używany raz i trzymany w szczelnym opakowaniu)

 • Filtr Baader Planetarium Neodymium Moon&Skyglow 1,25" - 100pln

 • Filtr UHC Astronomik 1,25" (dobry do rozległych obiektów głębokiego nieba) - 200pln

post-19708-0-10388600-1461001348_thumb.jpg

Cały zestaw wyceniam na 2700pln. Mogę sprzedać samą tubę, tubę+montaż albo pełen zestaw.

 

DO CZASU SPRZEDANIA TUBY NIE WYPRZEDAJĘ AKCESORIÓW.

Do wszystkich cen należy doliczyć koszty przesyłki. Możliwe obejrzenie sprzętu w okolicach Warszawy. Dostawa i sposób płatności do uzgodnienia.

 

W razie wszelkich wątpliwości proszę pisać, a postaram się odpowiedzieć na każde pytanie.

post-19708-0-78456100-1461001310_thumb.jpg

post-19708-0-09127500-1461001365_thumb.jpg

 

Edited by Bloody Adi
Link to post
Share on other sites

Rozpoczynam wyprzedaż wszystkich elementów oferty. Nie obowiązuje już dopisek "DO CZASU SPRZEDANIA TUBY NIE WYPRZEDAJĘ AKCESORIÓW.". Obowiązują ceny z pierwszego postu.
Zarezerwowano:
- BGO 9,
- UHC
- NPL 6mm
- Vixen Porta II

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy dobrze pamiętasz, ale ja pierwszy zarezerwowałem filtr uhc i nigdy z niego nie zrezygnowałem jeśli chodzi o cenę 200 zł. W odpowiedzi piszesz mi, ze wynegocjowałeś lepszą cenę. Nie godzę się na takie postępowanie na tym forum, tym bardziej, że czekałem cierpliwie na Twoją decyzję kilka dni. Mam nadzieję, że takiemu postępowaniu przyjrzy się administrator forum.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, w Zasadach Giełdy napisane jest "f) Zabrania się komentowania ofert przez innych użytkowników. Wszelkie wątpliwości wyjaśniamy ze sprzedającym przez PW." i prosiłbym o zastosowanie się.

Po drugie, oferowane przedmioty są moją własnością i mam prawo sprzedać je komu chcę. Oczywiście staram się kierować zasadą "kto pierwszy ten lepszy" i wykazywać dobrą wolę wobec zainteresowanych, zwłaszcza takich, którzy wykazują się tym samym. Tym niemniej, w Pana przypadku po prostu nie chcę dokonać transakcji z kilku powodów.

Po trzecie, powoływanie się publicznie na prywatną konwersację uważam za niskie posunięcie. Tym bardziej, w przypadku braku możliwości potwierdzenia prawdziwości treści.

Na koniec prosiłbym o nie zaśmiecanie tego wątku. Jeżeli chce Pan coś zgłosić moderatorom forum, proszę o używanie przycisku "Zgłoś".

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Nie powołuj się na zasadę kto pierwszy ten lepszy, bo jest Ci ona obca. Sprzedałem tu wiele przedmiotów i ja akurat tą zasadę wcielam w życie, pomimo, że wielokrotnie miałem wyższe propozycje cenowe na sprzedawane produkty od kolejnych osób. Byłoby to nieuczciwe w stosunku do pierwszego chętnego. Myślę, że jeszcze do pewnych spraw poprostu nie dorosłeś.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, w Zasadach Giełdy napisane jest " Zabrania się komentowania ofert przez innych użytkowników."

Po pierwsze w Zasadach Giełdy napisane jest: "Niedopuszczalna jest sprzedaż w formie licytacji."

 

Wszelkie wątpliwości wyjaśniamy ze sprzedającym przez PW."[/font]

Po drugie: "Kupujący ma prawo do wyrażenia swojej opinii o transakcji i sprzedającym".

 

Nawet niedoszły kupujący, który nie ma szans finalizować transakcji ponieważ sprzedający urządza sobie licytację "kto da więcej".

 

Tym bardziej, w przypadku braku możliwości potwierdzenia prawdziwości treści.

 

Tego nie byłbym taki pewny ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 17 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 117 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 214 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.