Skocz do zawartości

30-lecie Firmy Uniwersał z Żywca :)


Uniwersał

Rekomendowane odpowiedzi

Uniwersał, gratuluje swietnego Jubileuszu i życze kolejnych dobrych lat dla firmy.

Widze, ze odzywa sie troche osób niezadowolonych z produktow/uslug. Zawsze tak troche jest ze nie wszystko sie udaje, zawsze coś tam po prostu nie wyjdzie.

Wierze że jest wiele zadowolonych klientów, ktorzy albo sie niewypowiadają, albo tu nie zaglądają.

 

Takich klientów i zadowolenia z roboty życze z calego serca.

 

Wszystkiego dobrego!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będzie modernizowana w przyszłym tygodniu

 

Siłowniki od dolnego suttera do wyrzucenia. Zatarte i tryby zmielone, tania chińszczyzna.

Panie Jacku, nie płacił Panu pośrednik ale co winny jest odbiorca końcowy?

Jeśli jak kupuje telewizor firmy Sony i sprzedawca okazał się powiedzmy nieuprzejmy to jest wina producenta?

Producent powinien wywiązywać się ze swoich zobowiązań gwarancyjnych.

Rada jest prosta nie sprzedawać za pośrednictwem podwykonawców niesprawdzonych.

Nawiasem mówiąc chciałbym zobaczyć kopułę "U" w wersji High-End.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam I przychodzi mi taka refleksja do glowy.

Miałem kiedyś kolegę w pracy amerykanina, ktory spedził sporo lat w Polsce. Raz przy piwie zebrało sie nam na filozoficzne tematy I on mówi tak:

Wiesz jaka widzę rożnicę w pracy w Polsce i w Stanach... A no taka:

 

Jak w Stanach ktoś przychodzi do grupy ludzi I mówi: "mam taki pomysł na biznes"....

Usłyszy: "super pomysł, myślisz że możemy ci jakoś pomóc?"

Jak w Polsce ktoś przychodzi do grupy ludzi I mówi: " mam taki pomysł na biznes"...

Usłyszy: "Durny pomysł, szkoda czasu bo się nie uda"

 

Nie tylko w polityce widać to wyraźnie.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiewając wszystkie zapytanie na PW odpowiadam :

 

- Tak wszystkie kopuły są produkowane od podstaw w Polsce na naszej hali produkcyjnej a nie tak jak twierdzi konkurencja w Chinach

- Nasze piery pod teleskop są ultra sztywne co potwierdza nasza sprzedaż np w astromarket.org z Belgii a nie jak twierdzi konkurencja mają drgania

- Tak , kopuły są sterowane zdalnie i posiadają m in systemy automatycznego zamknięcia i zaparkowania teleskopu w przypadku zaniku prądu lub internetu

- Nie , nie jesteśmy firmą wykupioną przez NIemców i w 100% jestem jedynym właścicielem i udziałowcem

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich astrofanów i wszystkim z całego serca dziękuję za dobre słowo

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele firm w Polsce może pochwlić się 30-letnim czasem działania - gratuluję i rzyczę samych sukcesów na przyszłość.

 

Mam jedno pytanie, często porównujne się Pan do konkutencji i wskazuje na jakieś negatywne opinie ze strony tych firm.

 

Czy może Pan wymienić wprost nazwy konkurenyjnych dla Pana firm, które źle o Panu mówią?

 

Oraz opisać gdzie Pan czytał tak negatywne opinie (może jakiś link)?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Tak tylko czysto informacyjnie chciałem się pochwalić informacją że 21 kwietnia 1986 roku powstała firma Uniwersał czyli już 30 lat w branży , od początku była to branża astronomiczna.

Obecnie nasze główne gałęzie to profesjonalne obserwatoria , lunety widokowe , planetaria , akcesoria astronomiczne , wizualizacje multimedialne , promocyjne i w większości poza granicami kraju.

Ostatnie lata to dopracowywanie naszych wyrobów i inwestycje w park maszynowy.

Mam wielką nadzieję że firma będzie się rozwijać i zdobywać nowe rynki.

Pozdrawiam wszystkich z forum i nie z forum Jacek Uniwersał

 

 

Witam panie Uniwersał,pana czas sie kończy,jeżeli nie otrzymam zwrotu pieniędzy za zapłacony sprzęt z lipca 2015r.nie będę szczędził środków ani czasu żeby pokazać jakim jest pan oszustem.

Zabawa rozpoczęta,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam same dobre wspomnienia.

1989r - ogłoszenie w Uranii - zaliczka - list od p. Uniwersała (nie mieliśmy telefonu - kto wtedy miał?), że można wpadać - pociągiem przez pół Polski - teleskop (chyba 90) stał i czekał - zapłacone - odebrane. Nie miałem sensownych map, nie wiedziałem gdzie patrzeć - na jakieś jaśniejsze gwiazdy - trafiło na Jowisza, później na Saturna (i tu mnie z zaskoczenia wgięło....). Teleskop był jeszcze z tych białych. Oddałem go parę lat temu forumowiczce.

Ech wspomnień czar.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć wszystkim!
Tak tylko czysto informacyjnie chciałem się pochwalić informacją że 21 kwietnia 1986 roku powstała firma Uniwersał czyli już 30 lat w branży , od początku była to branża astronomiczna.
Obecnie nasze główne gałęzie to profesjonalne obserwatoria , lunety widokowe , planetaria , akcesoria astronomiczne , wizualizacje multimedialne , promocyjne i w większości poza granicami kraju.
Ostatnie lata to dopracowywanie naszych wyrobów i inwestycje w park maszynowy.
Mam wielką nadzieję że firma będzie się rozwijać i zdobywać nowe rynki.
Pozdrawiam wszystkich z forum i nie z forum Jacek Uniwersał



Jak jesteś wyspecjalizowanym naciągaczem,to śpi spokojnie, jeżeli jednak wszystkiego nie przewidziałeś to....

 

 

Chyba jakiś atak trolli, nagle tego samego dnia 2 osoby zakładają konto i wylewają swoje żale?



Nie życzę ci zostać takim trollem chyba że dla ciebie 11500zł to grosze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja się odezwę - mój pierwszy teleskop to Newton 67/400, biała tuba, z głowicą foto z PZO, na dość mizernym statywie.

 

A było to tak: dawno dawno temu, w roku 1988 jako uczeń II klasy liceum pojechałem na ferie na Słowacje i w Koszycach byłem w plantarium. I tam się zaczęło.... Infekcja astronomią, stan zakaźny, z przerzutami, nie do wyleczenia.

W tym samym czasie kolega z klasy pojechał na ferie z rodzicami w okolice Żywca i z wyjazdu przywiózł "Uniwersała".....

Spotkanie w szkole wyglądało tak:

- Góral, byłem w Żywcu, mam teleskop!

- Wojtas, byłem w planetarium - kosmos!

Od kolegi dostałem namiar na pana Jacka (Wojtek z Żywca przywiózł czarno białe zdjęcie teleskopu rozstawionego na tle jakieś ciemnej zasłony. Po drugiej stronie była pieczątka z danymi) Tak czy owak wiosną wraz z ciotką pojechaliśmy pociągiem do Żywca po TRZY takie Newtony (dla mnie, dla syna kolegi ciotki i dla naszej wspaniałej - nie żyjącej już - nauczycielki fizyki z I LO w Łodzi) Pamiętam, że teleksopy odbieraliśmy u Pana Jacka w domu, chyba w jakimś bloku na parterze, w cenie 25 ooo zł za sztukę. W zestawie dwa okulary i szukacz. Sprzęt cało i zdrowo dotarł do Łodzi (czyli zostałem na chwilę dystrybutorem firmy Uniwersał na Polskę centralną, tak?) Dla mnie - wówczas początkującego miośnika nieba i świeżego członka PTMA, był to "ten wymarzony, wspaniały teleskop!" Regularanie brałem go na obozy harcerskie i zimowiska i w zasadzie nigdy mnie nie zawiódł. Na wycieczce klasowej we wrześniu 1988 obserwowaliśmy z Wojtkiem Marsa podczas wielkiej opozycji....Potem kupiłem MTO i żywczański Newton poszedł w zapomnienie.....

Drugą młodość zyskał w okolicach roku 2000, kiedy stał się wyposażeniem współprowadzonej przeze mnie bacówki w Gorcach.... Gdzie jest teraz - nie wiem.....

Kolega Wojtek mieszka teraz w Krakowie i też od czasu do czasu spogląda w niebo.

 

Panie Jacku, pewnie nigdy nie miałem okazji Panu podziękować, ale dzięki pańskiemu małemu teleskopowi astronomia zagościła we mnie na dobre. Majowy tranzyt Merkurego obserwowałem już z synem. Z całego serca dziękuję za tego newtonka!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historycznie rzecz ujmując:

Ja w tzw. "Szukaczu Komet" niestety nie znalazłem żadnej komety, ale (WOW)

zaobserwowałem COŚ co (jakby?) nawet przypominało gwiazdy (przy dużej dozie wyobraźni).

Potem weszła rosyjska optyka z TAL 100RS, świetnymi newtonami i nagle astronomia

okazała się MOŻLIWA do uprawiania...

Ile osób ta optyka zniechęciła do astronomii a ile zachęciła - pozostaje zagadką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.