Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś takiego już jest :) Taki mod do NEQ6, który dodaje wielki enkoder, błąd PE znika i prowadzi lepiej, niż jedna sekunda. Nie pamiętam nazwy. Ale kosztuje toto ponad drugie tyle, co montaż, więc jest średnio opłacalne.

Zgadza się - TDM. Ale jest jedno takie rozwiązanie na rynku. A kół i focuserów jest sporo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadza się - TDM. Ale jest jedno takie rozwiązanie na rynku. A kół i focuserów jest sporo...

No jest to jakaś myśl. Choć obawiam się, że dużo z ceną się nie zejdzie. Bo takie duże enkodery są okrutnie drogie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakby co, można składać zamówienia, ale właśnie kończą mi się płytki i trzeba będzie poczekać ok 4 tygodnie na nowe egzemplarze.

Cześć,

Niniejszym wpisuję się na zestaw dla wyciągu BaaderPlanetarium Diamond Steeltrack, w wersji do Newtona. Próbowałem wysłać PW, ale okazało się, że się nie da :-(

Proszę o dane do przelewu.

Pozdrawiam, W.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie do Mateusza nie da się wysłać wiadomości - pewnie ma pełną skrzynkę.

Czy oferta jest aktualna?

Proszę PW.

Pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie skrzynka była pełna - problem solved. Jutro nadrobię zaległości, bo wróciłem z wyjazdu i padam z nóg.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czesc,

Jestem zainteresowany kupnem Twojego focusera do planowanego TS PHOTOLINE 115 mm f/6,96 Triplet APO with 2.5" RP focuser 1:11

Wzialbym caly zestaw, tylko czy dostepne jest mocowanie do w/w?

Bede wdzieczny za odpowiedz,

Michal

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wziąłem się wreszcie za modernizację softu. Będzie wypas, że ASA się chowa :)

...no dobra, nie aż tak :)

Jakieś postępy...? Czym będzie się różnił od dotychczasowej wersji? Dodasz coś nowego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakieś postępy...? Czym będzie się różnił od dotychczasowej wersji? Dodasz coś nowego?

Można powiedzieć, że jestem w połowie. Może do końca tygodnia się wyrobię. A co dojdzie? Niespodzianka :) Kilka nowych funkcji więcej i kilka błędów mniej.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super! Przyznam, że nie zauważyłem dotychczas żadnych błędów w funkcjonowaniu. Póki co, Dream Focuser jeszcze mnie nie zawiódł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby nie było, że nic nie robię :) Robię sporo. Jedyna rzecz, na jaką muszę jeszcze poczekać to obudowy - w poniedziałek lub środę dam je do frezowania. Dlaczego nie wcześniej? Bo muszę sprawdzić, czy pasuje do minimalnie zmodyfikowanej płytki, a płytki dostałem w piątek. Frezowanie potrwa około tygodnia. Poza tym wszystko już mam i kończę lutowanie. Także lada dzień będę rozsyłał informacje o przelewach. Wybaczcie, że tak długo to zeszło. Źle oszacowałem terminy i wszystko się nawarstwiło - niestety na wszystko trzeba czekać. Ale obiecuję poprawę - wykonuję teraz spory zapas urządzeń, tak aby realizacja kolejnych zamówień polegała na ściągnięciu gotowego zestawu z póki.

Równocześnie działam z softem. To również pochłania dużo więcej czasu, niż zakładałem. Ale już blisko końca.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie, poczekamy. My z natury naród cierpliwy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne, ale najpierw ważne rzeczy, potem zabawa :)

Koło filtrowe dopiero będzie, bo były na razie dwa prototypy. A szycie odzieży to już nie moja działka :)

Coś takiego już jest :) Taki mod do NEQ6, który dodaje wielki enkoder, błąd PE znika i prowadzi lepiej, niż jedna sekunda. Nie pamiętam nazwy. Ale kosztuje toto ponad drugie tyle, co montaż, więc jest średnio opłacalne.

Hmm, uzupełnić lukę...

Mam w planach zrobienie napędu goto do montaży, ale żeby cały montaż to jeszcze wiele lat przede mną.

To może coś spróbujemy w "temacie montaży" ?. Mam na ukończeniu pewien projekt - ale w czysto mechanicznej postaci. Dobry sterownik bardzo by się przydał...:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może coś spróbujemy w "temacie montaży" ?. Mam na ukończeniu pewien projekt - ale w czysto mechanicznej postaci. Dobry sterownik bardzo by się przydał... :)

Myślałem coś o sterowniku do montażu, ale raczej nie prędko on powstanie. Wcześniej chciałbym skończyć koło filtrowe. A interesuje Cię tylko sterowanie z PC, czy też manualnie z pilota? Bo jak tylko z PC, to zainteresuj się AstroEQ. Oczywiście zakładając, że opierasz się na silnikach krokowych.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zeszłą środę zrobiłem taką fotę:

DSC_2407s.jpg

Jak widać, płytki czekają niecierpliwie na obudowy :)

• Lubię 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślałem coś o sterowniku do montażu, ale raczej nie prędko on powstanie. Wcześniej chciałbym skończyć koło filtrowe. A interesuje Cię tylko sterowanie z PC, czy też manualnie z pilota? Bo jak tylko z PC, to zainteresuj się AstroEQ. Oczywiście zakładając, że opierasz się na silnikach krokowych.

Nie, nie - interesuje mnie coś dużo bardziej "wykwintnego". Jeżeli pozwolisz, to ( pewnie za kilka miesięcy), podeślę Ci zdjęcia prototypu i schemat mechaniczny. Ja go na razie uruchomię w oparciu o sterownik "Pulsar" GTD, ale to jest trochę mało.

Oczywiście ja jestem bardzo zadowolony z pracy mojego klasycznego montażu, ale gdyby chcieć go produkować, byłby zbyt drogi. Dlatego dalej eksperymentuję, chcąc jednocześnie ominąć napędy DD, też ze względu na koszty.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zeszłą środę zrobiłem taką fotę:

attachicon.gifDSC_2407s.jpg

Jak widać, płytki czekają niecierpliwie na obudowy :)

Cześć,

Mam nadzieję,że jest tam jeden dla mnie,

pozdrawiam,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, nie - interesuje mnie coś dużo bardziej "wykwintnego". Jeżeli pozwolisz, to ( pewnie za kilka miesięcy), podeślę Ci zdjęcia prototypu i schemat mechaniczny. Ja go na razie uruchomię w oparciu o sterownik "Pulsar" GTD, ale to jest trochę mało.

Oczywiście ja jestem bardzo zadowolony z pracy mojego klasycznego montażu, ale gdyby chcieć go produkować, byłby zbyt drogi. Dlatego dalej eksperymentuję, chcąc jednocześnie ominąć napędy DD, też ze względu na koszty.

Ok, chętnie zobaczę co w trawie piszczy :)

Mam nadzieję,że jest tam jeden dla mnie,

Jasne!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest dobrze - wczoraj dostałem obudowy, czyli ostatni brakujący element. Walczę z czasem, żeby wysłać zestawy wszystkim w poniedziałek. Spodziewajcie się PW :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta