Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś postępy...? Czym będzie się różnił od dotychczasowej wersji? Dodasz coś nowego?

Można powiedzieć, że jestem w połowie. Może do końca tygodnia się wyrobię. A co dojdzie? Niespodzianka :) Kilka nowych funkcji więcej i kilka błędów mniej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żeby nie było, że nic nie robię :) Robię sporo. Jedyna rzecz, na jaką muszę jeszcze poczekać to obudowy - w poniedziałek lub środę dam je do frezowania. Dlaczego nie wcześniej? Bo muszę sprawdzić, czy pasuje do minimalnie zmodyfikowanej płytki, a płytki dostałem w piątek. Frezowanie potrwa około tygodnia. Poza tym wszystko już mam i kończę lutowanie. Także lada dzień będę rozsyłał informacje o przelewach. Wybaczcie, że tak długo to zeszło. Źle oszacowałem terminy i wszystko się nawarstwiło - niestety na wszystko trzeba czekać. Ale obiecuję poprawę - wykonuję teraz spory zapas urządzeń, tak aby realizacja kolejnych zamówień polegała na ściągnięciu gotowego zestawu z póki.

 

Równocześnie działam z softem. To również pochłania dużo więcej czasu, niż zakładałem. Ale już blisko końca.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale najpierw ważne rzeczy, potem zabawa :)

 

Koło filtrowe dopiero będzie, bo były na razie dwa prototypy. A szycie odzieży to już nie moja działka :)

 

Coś takiego już jest :) Taki mod do NEQ6, który dodaje wielki enkoder, błąd PE znika i prowadzi lepiej, niż jedna sekunda. Nie pamiętam nazwy. Ale kosztuje toto ponad drugie tyle, co montaż, więc jest średnio opłacalne.

Hmm, uzupełnić lukę...

Mam w planach zrobienie napędu goto do montaży, ale żeby cały montaż to jeszcze wiele lat przede mną.

 

To może coś spróbujemy w "temacie montaży" ?. Mam na ukończeniu pewien projekt - ale w czysto mechanicznej postaci. Dobry sterownik bardzo by się przydał...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może coś spróbujemy w "temacie montaży" ?. Mam na ukończeniu pewien projekt - ale w czysto mechanicznej postaci. Dobry sterownik bardzo by się przydał... :)

Myślałem coś o sterowniku do montażu, ale raczej nie prędko on powstanie. Wcześniej chciałbym skończyć koło filtrowe. A interesuje Cię tylko sterowanie z PC, czy też manualnie z pilota? Bo jak tylko z PC, to zainteresuj się AstroEQ. Oczywiście zakładając, że opierasz się na silnikach krokowych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem coś o sterowniku do montażu, ale raczej nie prędko on powstanie. Wcześniej chciałbym skończyć koło filtrowe. A interesuje Cię tylko sterowanie z PC, czy też manualnie z pilota? Bo jak tylko z PC, to zainteresuj się AstroEQ. Oczywiście zakładając, że opierasz się na silnikach krokowych.

 

Nie, nie - interesuje mnie coś dużo bardziej "wykwintnego". Jeżeli pozwolisz, to ( pewnie za kilka miesięcy), podeślę Ci zdjęcia prototypu i schemat mechaniczny. Ja go na razie uruchomię w oparciu o sterownik "Pulsar" GTD, ale to jest trochę mało.

Oczywiście ja jestem bardzo zadowolony z pracy mojego klasycznego montażu, ale gdyby chcieć go produkować, byłby zbyt drogi. Dlatego dalej eksperymentuję, chcąc jednocześnie ominąć napędy DD, też ze względu na koszty.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, nie - interesuje mnie coś dużo bardziej "wykwintnego". Jeżeli pozwolisz, to ( pewnie za kilka miesięcy), podeślę Ci zdjęcia prototypu i schemat mechaniczny. Ja go na razie uruchomię w oparciu o sterownik "Pulsar" GTD, ale to jest trochę mało.

Oczywiście ja jestem bardzo zadowolony z pracy mojego klasycznego montażu, ale gdyby chcieć go produkować, byłby zbyt drogi. Dlatego dalej eksperymentuję, chcąc jednocześnie ominąć napędy DD, też ze względu na koszty.

Ok, chętnie zobaczę co w trawie piszczy :)

 

Mam nadzieję,że jest tam jeden dla mnie,

Jasne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wysłane.

 

Mam jedną dobrą i jedną złą wiadomość.

 

Dobra jest taka, że skończyłem nową wersję firmware i wysłane urządzenia mają ją już zainstalowaną. Dla pozostałych osób, lada moment opublikuję soft do wgrania. Najnowszy firmware będzie współpracował z nową wersja sterownika ASCOM, która też pojawi się "za chwilę" (ze starą jest niezgodny).

 

Zła wiadomość jest taka, że skończyła się "era silników 400 krokowych". Sklep najwyraźniej zorientował się, że sprzedaje co innego, niż podaje lub po prostu skończyła się im poprzednia dostawa. Obecnie sprzedają silniki 200 kroków, tak jak "powinni". Można oczywiście kupić też 400, ale w tej chwili są niedostępne no i ich cena jest ponad 2x wyższa. Większość osób, do których idą przesyłki otrzyma silniki 400 kroków, reszta nowe 200 kroków. I od tego momentu już wszyscy będą mieć te 200. Nie ma się co martwić - silnik 200 kroków jest nadal wystarczający, jeśli chodzi o precyzję nawet bez przekładni. Sam w swoim wyciągu używam takiego właśnie silnika i nie ma problemów. 400 kroków dawało taką dodatkową pewność, ale 200 spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagam się właśnie z... win10. Po co ja upgradowałem siódemkę? Próbuję stworzyć instalator sterownika i nie mogę rozwiązać problemu. Teoretycznie na maszynie wirtualnej z Win7 udało mi się utworzyć instalator, jednakże na win10 on ciągle nie działa. Nie wiem, czy to wina mojego komputera, czy samego instalatora. Dlatego też będę niezmiernie wdzięczny za sprawdzenie, czy ten instalator się uruchamia: https://drive.google.com/file/d/0B-RoEs6iYHu2TXY4djhYeWNsZnc/view?usp=sharing. Proszę go jedynie uruchomić - nie trzeba nic instalować. Jeśli błąd wyskoczy, to od razu po próbie uruchomienia. Będę niezmiernie wdzięczny za próbę uruchomienia i informację o skutku (wraz z informacją o wersji windowsa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego mam pod Win10:

Win10error.png

 

Moze to kwestia jakiś 32 bit komponentów/ bibliotek?

 

EDIT: Nie działa też w trybie zgodności. Inny pomysł: jakieś ścieżki dostępu (PATH) dla ASCOM 6 może są potrzebne? Specyficzne wpisy w rejestrze kierujace do ASCOM?

 

Pzdr,

Gajowy

Edytowane przez Gajowy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz tutaj:

https://github.com/kevinferrare/arduino-st4/blob/master/ASCOMDriver/Installer/ArduinoST4%20Setup.iss

 

Tam jest kod odpowiedzialny za wygenerowanie tego błędu. Twój driver wysypuje się przy:

 

H := CreateOLEObject('DriverHelper.Util');

 

Ale tu pomysły mi się kończą...

 

EDIT: Ale... check this conversion:

https://beta.groups.yahoo.com/neo/groups/ASCOM-Talk/conversations/topics/35762

 

Nie jesteś sam ;). Też sugerują coś z 32bit wersją DriverHelper.Util. Podobno coś można z kodu wywalić bez konsekwencji.

 

EDIT2: No i ktoś znalazł rozwiązanie:

 

Just as an update, I deleted the entire code section on the innosetup script as it only tries to identify if ASCOM 6+ is installed.

Tried to compile and tested on another windows 10 with ASCOM 6+ and it worked.

 

oraz

 

up to version 5.5.8 it seems to work fine, you can download previous versions from jrsoftware's web site.

 

NIE ŚPIJ. KODUJ! :P

 

Pzdr,

Gajowy

Edytowane przez Gajowy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Właśnie zrobiłem test na maszynie wirtualnej z win10, która nie widziała nigdy ascoma. Efekt taki sam. Czyli ewidentnie coś się z tym systemem nie lubią. Ale najgorsze jest to, że moje poprzednie instalatory działają prawidłowo. Coś się musiało zmienić, tylko co...

 

H := CreateOLEObject('DriverHelper.Util');

Tak, tu właśnie staje. A to pierwsza rzecz, jaką zasadniczo ten instalator robi. Tutaj próbuje się odwołać do ascoma i mu się nie udaje. Cóż, poszukam jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem tamtą wiadomość, widziałeś? ;)

Teraz widzę :)

 

Ale chyba równocześnie rozwiązałem problem :) Zainstalowałem wersję InnoSetup, przy której poprzednio pracowałem (jak to dobrze, że nie czyszczę "Pobrane" :) ), czyli 5.5.5. No i działa! Zgadzałoby się to z ostatnim zdaniem w Twoim poście, czyli że do 5.5.8 działa.

Wydaje się, że lepszym wyjściem jest praca na starszym Inno, niż wywalanie tego sprawdzania z kodu. Poczytam jeszcze, dzięki za linki!

 

Dla pewności, tu jest prawdopodobnie działający setup: https://drive.google.com/file/d/0B-RoEs6iYHu2NDRxN3h0ektOQ00/view?usp=sharing. Luknij, czy działa.

 

 

 

NIE ŚPIJ. KODUJ! :P

Ostatnio za bardzo się do tego stosuję :yltype: i wyglądam tak: :blink: lub tak: :wacko:

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.