Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję zainstalować nowy soft.

Z sterownikiem ASCOM poszło łatwo.

Teraz jestem przy punkcie 7 i 8 instalowania oprogramowania wewnętrznego:

po podłączeniu kabla usb i włączeniu w opisany sposób fokusera, system nie znalazł sterowników.

Jak mam ręcznie wymusić instalację, bo po każdorazowym ponownym włączeniu nie pokazuje się żaden instalator, któremu mógłbym ręcznie wskazać ścieżkę do plików opisaną w punkcie 8?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, silnik jest normalny. Dokładam płytkę, gdzie m.in jest ta pamięć.

OK, dzięki za wyjaśnienia.

milosz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz jestem przy punkcie 7 i 8 instalowania oprogramowania wewnętrznego:

po podłączeniu kabla usb i włączeniu w opisany sposób fokusera, system nie znalazł sterowników.

Jak mam ręcznie wymusić instalację, bo po każdorazowym ponownym włączeniu nie pokazuje się żaden instalator, któremu mógłbym ręcznie wskazać ścieżkę do plików opisaną w punkcie 8?

Otwórz menedżer urządzeń, kliknij prawym na urządzeniu i daj "aktualizuj oprogramowanie sterownika". Wybierz potem "przeglądaj mój komputer..." i wskaż podaną ścieżkę. Trzeba to będzie dopisać do instrukcji...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Mateusz! Działa. :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

poszło na win7 :D działa :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wiem czy ma to znaczenie, ale widzę taki mały ficzer - po prawej ustawienia przy konfiguracji ascoma, po lewej użycie w APT

https://goo.gl/photos/U46Xzu7tRxWCZbi5A

brakuje konfiguracji prądów itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wiem czy ma to znaczenie, ale widzę taki mały ficzer - po prawej ustawienia przy konfiguracji ascoma, po lewej użycie w APT

https://goo.gl/photos/U46Xzu7tRxWCZbi5A

brakuje konfiguracji prądów itp

No tak, miałem poprawić i zapomniałem. Kliknij "Odczytaj" i będzie wszystko. Po prostu odpalając w APT brakuje automatycznego odczytania parametrów po połączeniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

spoko :D jest jeszcze humidity sensor do wystawienia po api ascoma ;) nie ucieknie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dostałem zestaw. Super wielkie dzieki[emoji122]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie

Na ten moment mam złożone i kompletne 7 zestawów. Czekają na swojego właściciela. Mam również większość popularnych mocowań. To ostatni moment, aby zrobić sobie prezent pod choinkę :)

Dzięki zapasowi części, jakim dysponuję skracam deklarowany czas wysyłki do max 1 tygodnia (jeśli mam dane mocowanie).

Zaktualizowałem informacje w pierwszym poście, m. in. listę dostępnych mocowań.

Zapraszam!

Edytowane przez MateuszW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, chyba masz pełną skrzynkę bo nie można do Ciebie wysłać wiadomości !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, chyba masz pełną skrzynkę bo nie można do Ciebie wysłać wiadomości !

Spróbuj teraz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj teraz.

Ja chciałem tylko powiedzieć, że od kilku tygodni jestem już posiadaczem DreamFocusera, dopiero jednak dzisiaj całość spiąłem, podłączyłem, odpaliłem FocusMaxa z DreamFocuserem i ... astrofotografia nabrała dla mnie o wiele bardziej przyjemniejszą postać :)

Dotychczas ostrzyłem przy użyciu maski Bahtinova, co przy zestawie obecnym f/5,5 nie sprawdzało się - ustawienie ostrości było przypadkowe i cieszyłem się, jak miałem FWHM 2,0. Dzisiaj odpalam, robi mi pierwszą krzywą, potem focus i jest OD RAZU FWHM 1,8! Idealnie! I co najważniejsze - przy tym nie mam zamarzniętych rąk, nie jestem w plecy 20 minut czasu tylko 3 kliknięcia i po prostu jest :) Myślę, że jak ogarnę FocusMaxa dokładniej, poczytam tutoriale - będzie jeszcze lepiej. Podsumowując, jeśli ktoś się waha, zastanawia - polecam zdecydowanie DreamFocuser. Po pierwszym uruchomieniu w warunkach bojowych - po prostu działa.

Co istotne jeszcze dla mnie - całość bardzo łatwo się podłącza, co dla osoby która ma dwie lewe ręce do jakiegoś majsterkowania - jest bardzo istotne :D

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MateuszW, prawdopodobnie po raz kolejny masz pełną skrzynkę, bo nie można wysłać żadnej wiadomości...:/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

miejsce zwolnione

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MateuszW, prawdopodobnie masz pełną skrzynkę. Chciałem wysłać do Ciebie zamówienie, a tu komunikat o błędzie... :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta skrzynka nie daje za wygraną :)

Już jest nieco miejsca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, istnieje możliwość wzbogacenia focusera o zapis aktualnej pozycji i przechowywanie jej po wyłączeniu urządzenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Hej, istnieje możliwość wzbogacenia focusera o zapis aktualnej pozycji i przechowywanie jej po wyłączeniu urządzenia?

Chodzi o taki auto zapis, że masz pozycję np 2000 ustawioną i po ponownym uruchomieniu bez robienia dodatkowych czynności dalej jest 2000? A może zapis kilku pozycji typu "kamera", "okular1" itp i wybierania ich z listy, żeby się ustawił? Drugą rzecz chcę w najbliższym czasie dodać, a o pierwszej pisała mi już jedna osoba i nad tym też pomyślę. Z tym że pierwsza funkcja jest nieco problematyczna w dodaniu, ale spróbuję.

A przy okazji: Właśnie siedzę nad softem i próbuję zautomatyzować proces instalacji sterowników USB, tak żeby było ekstra wygodnie. Jeśli ktoś wie, jak zainstalować plik .inf z linii poleceń, to będę wdzięczny za wsparcie :) Próbuję różnych metod i coś nie idzie.

Edytowane przez MateuszW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem w czym robisz instalator. Bawiłem się kiedyś w Inno Setup i tam można było uruchamiać skrypty związane z dowolnym poleceniem systemowym lub wstawki pisane w Delphi więc powinno się udać z uruchomienie pliku inf z jakimś magicznym przełącznikiem ... Może przez polecenie systemowe https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/bb776886(v=vs.85).aspx ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta