Jump to content
Damian Kępiński

Kilkaset godzin ekspozycji - czyli parę zdjęć zrobionych puszką po coli...

Recommended Posts

Witam.

No zatkało mnie :shocked: !. Gratuluję cierpliwości :brawo: !. Zdjęcia są niesamowicie klimatyczne. Ta drobna nieostrość i pociemnienia w narożach nadają zdjecią niepowtarzalny charakter. Każde to z nich to małe arcydzieło. Tym bardziej je podziwiam, gdyż w latach 80 robiłem podobne próby, ale do uzyskania właściwych efektów brakło cierpliwości. Czasem deszcz zalał "aparat”, albo zaginął. Może dziś są lepsze puszki po napojach.

Pozdrawiam Zbyszek.

• Like 1

Pelen szacunek! W dobie wyścigu za liczbą pikseli w cyfrowych aparatach fotogtaficznych kawałek takiej nostalgicznej produkcji sprawia niesamowite wrażenie..

Też się w to bawię ale dopiero zaczynam i pierwsze puszki ściągałem kilka tygodni temu ale były to bardziej eksperymenty, które pokazały mi co należy zmienić żeby było lepiej :) Twoje efekty są fenomenalne! Gratuluje i pchnąłeś mnie bardziej w temat... :)

Miałem też zakładać temat ale stwierdziłem że poczekam aż zacznie mi to wychodzić jak należy. Z tym że ja dla uproszczenia nie robię blaszki z dziurką o zadanej średnicy a folię aluminiową z dziurką zrobioną szpilką co oczywiście ma swoje minusy ale upraszcza konstrukcję a u nas o to chodziło bo w temat zaciągnięte są dzieci a tu liczy się prostota wykonania.

Jeszcze raz gratuluje!

Edited by AstroLutek

wow...

pelen szacunek kolego...

Podoba mi sie ze pokazujesz swoją pracą tutaj ze nie tylko wazne sa super systemy GoTo, zdalnie sterowane obserwatoria i kto wiek jak dokladne wykonania systemow śledzenia :-)

refleksyjnie... jestes dla mnie uosobieniem tego:

“ Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg...
Za każdym krokiem w tajniki stworzenia
Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia,
I większym staje się Bóg!
(…)
Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
…”

Gratulacje i publikuj wiecej takich rzeczy.

albo napisz jakis tutorialik bo to moze byc piekna lekcja dla młodzieży.

Edited by pki1234
  • Like 3

Bardzo fajny projekt i to duży tyle puszek do zapamiętania. Czy dużo puszek ginie? czy opisujesz je jakoś dla ludzi by nie zabierali czy po prostu na dziko taka puszka sobie stoi i jedne zostaną a inne ktoś wyrzuci czy zabierze.

O cholera, strasznie mi miło, ze tak zaintrygowały Was te foty!

Do wszystkich komentarzy odniosę się wieczorem a tymczasem muszę wracać do roboty :/

O cholera, strasznie mi miło, ze tak zaintrygowały Was te foty!

Do wszystkich komentarzy odniosę się wieczorem a tymczasem muszę wracać do roboty :/

Kawał świetnej roboty. Zawsze chciałem zrobić coś takiego, ale nie znam szczegółów. Może pokusisz się o jakiś prosty tutorial :)

• Like 3

Nie wiedziałem, że takie cuda dzieją się niedaleko mnie. Super sprawa. Można by się kiedyś umówić na jakieś wspólne rozkładanie puszek:-)

Już nigdy nie kopnę pozostawionej w krzakach puszki po Coli ;-)

• Like 2

Na zdjęciu ze słupem z Bełchatowa zrobiłeś ciekawy podpis na zdjęciu :) odcisk palca taki wielki - bardzo fajne a przypadkowe.

przypadkowość w tych zdjęciach to właśnie jest to. A próbowałeś robić swoje papiery foto na podłożu papierowym? z gotowej emulsji w płynie - fajne efekty, ja zrobiłem takie na zagruntowanym płótnie na ramach za czasów studenckich i przenosiłem na to swoje fotografie powiększalnikiem, wywoływanie przez polewanie bo nie ma tego jak maczać. Na papierze czerpanym też fajne wychodziły papiery.

Świetny post!

Właściwie nie miałem pojęcia o tej metodzie.

Zdjęcia ze ścieżkami Słońca w różnych dniach i miesiącach wręcz zapierają dech!

Świetny post!

Właściwie nie miałem pojęcia o tej metodzie.

Zdjęcia ze ścieżkami Słońca w różnych dniach i miesiącach wręcz zapierają dech!

Ja od dawna śledzę ten rodzaj fotografii: http://plfoto.com/galeria,pinhole,2.html Co raz bliżej mi do tego, żeby spróbować własnych sił :)

Tutaj fota kamerki zrobiona inną kamerką, z drzewa naprzeciw*60 dni*Las gdzieś w okolicach Domiechowic*Kodak Polymax+półwalec*IMG_201606lk8_0012c.jpg

Dworek Olszewskich*Bełchatów*50 dni*Papier: Agfa MPC*

a5 (4).jpg

Dworzec w Piotrkowie - cztery miesiące.

a5 (2).jpg

Po prawej Biblioteka Miejska w Bt - 5 miesięcy ekspozycji

a4d.jpg

Ul. Grabowa w Bt*50 dni*Kodak Polymax w półwalcu*

grabowaj.jpg

• Like 5

Te fotki to wyglądają jak z jakiegoś innego wymiaru ;).

• Like 1

Fotki super.

Ciekawie rysuje się stan zachmurzenia na przestrzeni kolejnych dni.

Jak zwykle niesamowite! Czy ty gdzies pokazujesz te fotki? W sensie jakiś portali zajmujących się takimi produkcjami?

Wyczuwam obecność (absolutnie zasłużoną) na Polskim Apodzie w najbliższym czasie :)

Czekamy na zgłoszenia :D tu automat nie działa - musi być wola Autora i jego zgoda na publikację.