Skocz do zawartości

Kilkaset godzin ekspozycji - czyli parę zdjęć zrobionych puszką po coli...


Damian Kępiński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No zatkało mnie :shocked: !. Gratuluję cierpliwości :brawo: !. Zdjęcia są niesamowicie klimatyczne. Ta drobna nieostrość i pociemnienia w narożach nadają zdjecią niepowtarzalny charakter. Każde to z nich to małe arcydzieło. Tym bardziej je podziwiam, gdyż w latach 80 robiłem podobne próby, ale do uzyskania właściwych efektów brakło cierpliwości. Czasem deszcz zalał "aparat”, albo zaginął. Może dziś są lepsze puszki po napojach.

Pozdrawiam Zbyszek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się w to bawię ale dopiero zaczynam i pierwsze puszki ściągałem kilka tygodni temu ale były to bardziej eksperymenty, które pokazały mi co należy zmienić żeby było lepiej :) Twoje efekty są fenomenalne! Gratuluje i pchnąłeś mnie bardziej w temat... :)

 

Miałem też zakładać temat ale stwierdziłem że poczekam aż zacznie mi to wychodzić jak należy. Z tym że ja dla uproszczenia nie robię blaszki z dziurką o zadanej średnicy a folię aluminiową z dziurką zrobioną szpilką co oczywiście ma swoje minusy ale upraszcza konstrukcję a u nas o to chodziło bo w temat zaciągnięte są dzieci a tu liczy się prostota wykonania.

 

Jeszcze raz gratuluje!

Edytowane przez AstroLutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow...

pelen szacunek kolego...

 

Podoba mi sie ze pokazujesz swoją pracą tutaj ze nie tylko wazne sa super systemy GoTo, zdalnie sterowane obserwatoria i kto wiek jak dokladne wykonania systemow śledzenia :-)

 

refleksyjnie... jestes dla mnie uosobieniem tego:

 

“ Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg...
Za każdym krokiem w tajniki stworzenia
Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia,
I większym staje się Bóg!
(…)
Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
…”

Gratulacje i publikuj wiecej takich rzeczy.

albo napisz jakis tutorialik bo to moze byc piekna lekcja dla młodzieży.

 

Edytowane przez pki1234
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, strasznie mi miło, ze tak zaintrygowały Was te foty!

Do wszystkich komentarzy odniosę się wieczorem a tymczasem muszę wracać do roboty :/

 

Kawał świetnej roboty. Zawsze chciałem zrobić coś takiego, ale nie znam szczegółów. Może pokusisz się o jakiś prosty tutorial :)

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu ze słupem z Bełchatowa zrobiłeś ciekawy podpis na zdjęciu :) odcisk palca taki wielki - bardzo fajne a przypadkowe.

przypadkowość w tych zdjęciach to właśnie jest to. A próbowałeś robić swoje papiery foto na podłożu papierowym? z gotowej emulsji w płynie - fajne efekty, ja zrobiłem takie na zagruntowanym płótnie na ramach za czasów studenckich i przenosiłem na to swoje fotografie powiększalnikiem, wywoływanie przez polewanie bo nie ma tego jak maczać. Na papierze czerpanym też fajne wychodziły papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny post!

Właściwie nie miałem pojęcia o tej metodzie.

Zdjęcia ze ścieżkami Słońca w różnych dniach i miesiącach wręcz zapierają dech!

 

Ja od dawna śledzę ten rodzaj fotografii: http://plfoto.com/galeria,pinhole,2.html Co raz bliżej mi do tego, żeby spróbować własnych sił :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tutaj fota kamerki zrobiona inną kamerką, z drzewa naprzeciw*60 dni*Las gdzieś w okolicach Domiechowic*Kodak Polymax+półwalec*IMG_201606lk8_0012c.jpg

 

Dworek Olszewskich*Bełchatów*50 dni*Papier: Agfa MPC*

a5 (4).jpg

 

Dworzec w Piotrkowie - cztery miesiące.

a5 (2).jpg

 

Po prawej Biblioteka Miejska w Bt - 5 miesięcy ekspozycji

a4d.jpg

 

Ul. Grabowa w Bt*50 dni*Kodak Polymax w półwalcu*

grabowaj.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.