Skocz do zawartości
Damian Kępiński

Kilkaset godzin ekspozycji - czyli parę zdjęć zrobionych puszką po coli...

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki tylko żeby Wam serducho nie stanęło od nadmiaru napojów typu Red Bull, Cola i inne chemie. :)

• Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
56 minut temu, _Spirit_ napisał:

Chłopaki tylko żeby Wam serducho nie stanęło od nadmiaru napojów typu Red Bull, Cola i inne chemie. :)

Spoko. Mając możliwość tygodniowego zbioru w firmie po 20-30 puszek po innych, nie zostawiłem w tych automatach ani nawet 10 groszy. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Fotosnajper 12 napisał:

Tu się z Tobą zgodzę. ;)

Masz jakiegoś zaufanego z papierem na ebayu? Możesz zapodać jakiś link? 

Nie mam. Trzeba szukać samodzielnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ŁÓDŹ - Fontanna przy Sukcesji
Półwalec PCV zamontowany na sygnalizatorze
~3 miesiące
Warto zwrócić uwagę na to, jak wyglądają refleksy słoneczne wymalowane na szybach... i oczywiście na latarnie, które jako jedyne na tego typu zdjęciach rejestrują się nocą :)

Sukcesja.jpg.ac748f8a6c86cbc5da35597b0540f8ba.jpg

Crop:

Sukcesjacrop.jpg.c74956ea34ff670823585c16ddd20c55.jpg

Edytowane przez Damian Kępiński
  • Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślałem, że to oczywiste, że nie wspinam się na niego, tylko dosięgam ręką. Tak jak już zresztą powiedziałem wyżej.

Edytowane przez Damian Kępiński

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 7.12.2017 o 00:16, Damian Kępiński napisał:

To prawda, otworek trochę przeciągnięty :) Pokażesz tutaj fotę tego aparatu z kliszówki?

Negatyw zeskanowałeś do .jpg? Jeśli tak, to odradzałbym Ci to na przyszłość, bo mocno zatraca się jakość skanu. Dwie najlepsze opcje to .bmp i .tiff., przy ustawieniach dpi 600 i wyżej.

Muszę spróbować z tym półwalcem, na razie zrobiłem aparacik z metalowego pudła po perfumach str8 ;) tył ma płaski a wieczko wypukłe, więc idealnie się nadaje :)

Co do skanowania, to niestety mój skaner robi tylko JPG 600 dpi.. 

IMG_20171210_125325_HDR.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
34 minuty temu, sidiouss napisał:

Muszę spróbować z tym półwalcem, na razie zrobiłem aparacik z metalowego pudła po perfumach str8 ;) tył ma płaski a wieczko wypukłe, więc idealnie się nadaje :)

Co do skanowania, to niestety mój skaner robi tylko JPG 600 dpi.. 

IMG_20171210_125325_HDR.jpg

Fajnie, że pokazałeś to zdjęcie, bo widać w czym może być problem jakościowy :) Pierwsza rzecz to zbyt duży otworek, a druga to brak czarnej taśmy na całej powierzchni kamerki. Na początku robiłem podobnie do Ciebie, czyli liczyłem na to, że czarnych pudełeczek nie trzeba dodatkowo wyczerniać, bo przecież nie powinny przepuszczać światła... A okazuje się, że przepuszczają i to wystarczająco dużo, aby niepotrzebnie "doświetlić" zdjęcie, co kończy się brakiem kontrastu :) Ja stosuję taką zasadę, że nawet gdy jestem pewien, że światło nigdzie się nie przedostanie, to i tak dodaję jeszcze jedną warstwę taśmy - tak profilaktycznie.

Gdy następnym razem użyjesz kliszówki, to po włożeniu papieru do środka dokładnie zaklej dookoła całe pudełeczko. Najlepiej skupić się na miejscu gdzie łączy się pokrywka i sam pojemnik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta