Jump to content
Damian Kępiński

Kilkaset godzin ekspozycji - czyli parę zdjęć zrobionych puszką po coli...

Recommended Posts

W dniu 7.12.2017 o 00:16, Damian Kępiński napisał:

To prawda, otworek trochę przeciągnięty :) Pokażesz tutaj fotę tego aparatu z kliszówki?

Negatyw zeskanowałeś do .jpg? Jeśli tak, to odradzałbym Ci to na przyszłość, bo mocno zatraca się jakość skanu. Dwie najlepsze opcje to .bmp i .tiff., przy ustawieniach dpi 600 i wyżej.

Muszę spróbować z tym półwalcem, na razie zrobiłem aparacik z metalowego pudła po perfumach str8 ;) tył ma płaski a wieczko wypukłe, więc idealnie się nadaje :)

Co do skanowania, to niestety mój skaner robi tylko JPG 600 dpi.. 

IMG_20171210_125325_HDR.jpg

34 minuty temu, sidiouss napisał:

Muszę spróbować z tym półwalcem, na razie zrobiłem aparacik z metalowego pudła po perfumach str8 ;) tył ma płaski a wieczko wypukłe, więc idealnie się nadaje :)

Co do skanowania, to niestety mój skaner robi tylko JPG 600 dpi.. 

IMG_20171210_125325_HDR.jpg

Fajnie, że pokazałeś to zdjęcie, bo widać w czym może być problem jakościowy :) Pierwsza rzecz to zbyt duży otworek, a druga to brak czarnej taśmy na całej powierzchni kamerki. Na początku robiłem podobnie do Ciebie, czyli liczyłem na to, że czarnych pudełeczek nie trzeba dodatkowo wyczerniać, bo przecież nie powinny przepuszczać światła... A okazuje się, że przepuszczają i to wystarczająco dużo, aby niepotrzebnie "doświetlić" zdjęcie, co kończy się brakiem kontrastu :) Ja stosuję taką zasadę, że nawet gdy jestem pewien, że światło nigdzie się nie przedostanie, to i tak dodaję jeszcze jedną warstwę taśmy - tak profilaktycznie.

Gdy następnym razem użyjesz kliszówki, to po włożeniu papieru do środka dokładnie zaklej dookoła całe pudełeczko. Najlepiej skupić się na miejscu gdzie łączy się pokrywka i sam pojemnik.

Sporo prześwitujących duchów 1f631.png
Budowa przy Wyszyńskiego w Bełchatowie
~140 dni
Puszka po Redbull'u + Kodak Polymax

Dorzuciłem poniżej screena z google.maps z widokiem na miejscówkę jeszcze przed rozpoczęciem budowy i wykadrowane zbliżenie dla rozkminiaczy, chcących pobawić się wyobraźnią i na podstawie śladów Słońca przecinających konstrukcję dojść do tego, jakie jej części i kiedy były dobudowywane... Generalnie łatwe to nie jest.
:g:

IMG_20180104_0001j.jpg.920940b97480ea61f5bbfcd8915781d2.jpg

maps.jpg.9f68c1cfb8551aea160f13b1388113d3.jpg

IMG_20180104_0001jd.jpg.cf170dec0356215722a128aabee26d13.jpg

• Like 4

Dopiero teraz zauważyłem ten temat. Piękne zdjęcia, ogromnie mi się podobają. Musze poczytać o tym trochę i spróbuje zrobić coś sam :D Już mam kilka fajnych pomysłów na kadr :D

58 minut temu, Gracjan K. napisał:

Dopiero teraz zauważyłem ten temat. Piękne zdjęcia, ogromnie mi się podobają. Musze poczytać o tym trochę i spróbuje zrobić coś sam :D Już mam kilka fajnych pomysłów na kadr :D

Daleko nie musisz szukać, bo swego czasu napisałem "artykuł" o tym z czym to się je :)

http://www.wykop.pl/artykul/4224555/kilka-tysiecy-godzin-ekspozycji-czyli-zdjecia-zrobione-rura-kanalizacyjna/

• Love 1

Cześć!

Kiedyś z nudów w pracy szukałem informacji na temat... właściwie, nie pamiętam, czego, ale trafiłem na to forum i dowiedziałem się o solarigrafii. Zabierałem się do pierwszej próby przez rok, a gdy już się zebrałem, wytrzymałem oczywiście tylko ze trzy tygodnie, i to zimowe, gdy Słońce jest niemalże przez cały czas na tej samej wysokości. Spróbuję się jednak i tak pochwalić widokiem z parapetu (w miejscach bardziej publicznych jednak boję się).

solarigrafia na forum.jpg

• Like 3

5 godzin temu, mrmiao napisał:

wytrzymałem oczywiście tylko ze trzy tygodnie

Wyobrażam to sobie :-)

Pamiętam jaka to była męczarnia 2 tygodnie czekać na wywołanie zdjęć, jak w aparatach jeszcze klisze były, a założyciel tematu i pół roku czeka i nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie.