Skocz do zawartości

Ktos gra nie fair....


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje kontaktu do kolegi

lucass_krk

Po co?

Wplacilem mu pieniadze ponad dobry miesiac temu za wydruk zdjec, a ich nie otrzymalem.

Pomimo 2x zapewniania ze strony wysylajacego ze paczka zostala drugi raz nadana (za pierwszym razem do mnie nie dotarla)

 

Mam jego pelne dane personalne z wykonanego przelewu, ale kontakt na AP sie urwal i kolega wcale nie raczy sie zainteresowac moimi watpliwosciami.

Po malym sledztwie (wlaczajac jego zdjecie z avatara) wydaje mi sie ze to ta sama osoba https://mojepanstwo.pl/dane/krs_osoby/927639,jarzebinski-lukasz

 

Co myslicie na tem temat?

 

Edit.

Na razie chcę powiadomić "odpowiedniej instytucji" ponieważ zdaje sobie sprawę że zdarzają sie wydarzenia losowe i nie wszyscy są w stanie odpowiadać na PW na bieżąco.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla cwaniaków mających 100 wymówek mam jedno stwierdzenie, chcący szuka sposobu, niechcący szuka powodu.

 

Przedstawienie nawet listy wymówek gówno znaczy, bo gdyby naprawdę była chęć dopełnienia zobowiązania polegała by na nieprzerwanym utrzymywaniu kontaktu i pełnej współpracy, zerwanie kontaktu bez prób jego przywrócenia, i niech mi nikt nie pitoli że nie miał jak skoro Tayson jest ciągle online, oznacza że gościu olał temat i wypiął się na podjęte zadanie. Ciekaw jestem jeśli się tu pojawi jakim zestawem rzewnych bajeczek nas uraczy ^_^

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przesylki nie potrzymalem, pieniedzy rowniez nadal jeszcze nie. Nie sa to jakies wielkie pieniadze, ale liczy sie sam fakt.

Jako ze ja nie mam sobie nic do zarzucenia postanowilem opublikowac ponizej cala korespondencje (z usunietymi adresami) dla przestrogi.

 

NIE POLECAM JAKICHKOLWIEK KONTAKTOW Z TYM UZYTKOWNIKIEM.

 

images.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa :( Z korespondencji nie wynika, żeby ten człowiek unikał kontaktu, bardziej czuję jakieś spore problemy życiowe... co oczywiście nie powinno stanowić przeszkody w napisaniu "nie dam rady zwrócę kasę" i zrobieniu tego.

 

Tomek a jakiej wielkości te wydruki chcesz? Bo jeśli większe niż standardowe 15x20 (już widzę że większe), to mogę polecić naprawdę dobrego fachowca z Wwy (skleroza - nie wiem czy pisałem już o tym), który robił mi wydruki w formacie do 70x50 z QHY8L podklejone pianką, myślę, że mniejsze bez podklejenia też zrobi :)

 

I co ważniejsze potrafi wprowadzić takie korekty do materiału (ogólne poziomu jasności i kontrastu), żeby wydruk naprawdę dobrze wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesylki nie potrzymalem, pieniedzy rowniez nadal jeszcze nie. Nie sa to jakies wielkie pieniadze, ale liczy sie sam fakt.

Jako ze ja nie mam sobie nic do zarzucenia postanowilem opublikowac ponizej cala korespondencje (z usunietymi adresami) dla przestrogi.

 

NIE POLECAM JAKICHKOLWIEK KONTAKTOW Z TYM UZYTKOWNIKIEM.

Ja bym poczekał jeszcze ze dwa dni przed opublikowaniem tego postu. Przecież przedwczoraj napisał, że zrobi przelew zwrotny. Jeśli zrobił go np wczoraj wieczorem (bo zapomniał, zawsze może się zdarzyć), to dziś mogło go jeszcze nie być, a dojdzie po południu lub wieczorem.

Sprawa wygląda bardzo dziwnie, bo wydaje się, jakby lucass nie miał żadnych złych zamiarów. Jest kontakt. To, że dwie przesyłki nie doszły, to bardzo dziwne. Ale do tej korespondencji absolutnie nie pasuje mi to, żeby lucass miał być oszustem. Wygląda to na jakiś niekorzystny zbieg okoliczności.

Nie wiem, ja tu nie widzę po prostu sensu...

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla cwaniaków mających 100 wymówek mam jedno stwierdzenie, chcący szuka sposobu, niechcący szuka powodu.

 

Przedstawienie nawet listy wymówek gówno znaczy, bo gdyby naprawdę była chęć dopełnienia zobowiązania polegała by na nieprzerwanym utrzymywaniu kontaktu i pełnej współpracy, zerwanie kontaktu bez prób jego przywrócenia, i niech mi nikt nie pitoli że nie miał jak skoro Tayson jest ciągle online, oznacza że gościu olał temat i wypiął się na podjęte zadanie. Ciekaw jestem jeśli się tu pojawi jakim zestawem rzewnych bajeczek nas uraczy ^_^

 

Żeby się nie powtarzać [emoji115]. Myślę podobnie Edytowane przez Maciek7373
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany jest przypadek gościa z AM który w ten sposób finansował swoje braki budżetowe, towaru nigdy nie wysyłał, pieniądze po wielu obietnicach zwracał, jak tylko pozyskał je z innego źródła. Oby to nie był taki przypadek.

To się nazywa rolowanie długu; w sumie bardzo bardzo bezpieczna metoda bo robiąc to z głową można długo jechać na cudzej kasie zwłaszcza obracając się w środowisku w którym nikt nie obije ryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanówcie się, czy za 40 pln warto rujnować czyjąś reputacje. Tym bardziej że wydaję się być to przypadek jednostkowy. Gdyby to był Oszust to zaraz pojawiły by się wpisy innych oszukanych osób. Tyson moim zdaniem niepotrzebnie podawałeś nazwisko tego człowieka. Postaw się na jego miejscu i pomyśl, że może faktycznie ma jakieś problemy zdrowotne czy inne. Pomyśl też o tym, że narażasz się na odpowiedzialność karną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawilem się na jego miejscu i wydałem 4dych.

 

_vk_ postaw się na moim miejscu i czekaj na coś ponad 2miesiace. Nie irytowaloby Cię to?

 

Może i cała ta sytuacja jest nieporozumieniem.

Może i za bardzo ją rozdmuchalem, ale uważam że to wszystko przez zaniedbania drugiej strony.

 

"wyślę jutro" trwa już 2 miesiące

"zaraz zrobię przelew" to prawie 3dni.

 

Gdyby odwrócić sytuację ja poprostu wstydzilbym się nie wywiązać z zadania.

Swoją drogą żeby nie dotarły 2 przesyłki - co za zbieg okoliczności....

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą żeby nie dotarły 2 przesyłki - co za zbieg okoliczności....

 

Jeśli to była Poczta Polska, a przesyłki nie były polecone, to mnie to specjalnie nie dziwi. Miałem już dwa razy (znaczy się 2x po dwie zagubione przesyłki z rzędu) taki przypadek i to w sytuacji, kiedy zagubienie przesyłki nie było na rękę ani mnie ani odbiorcy...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wydruków przed spakowaniem lub zdjęcie nadania poleconej przesyłki a nawet zwykłej paczki lub koperty, czy naprawdę tak trudno temu człowiekowi uwiarygodnić by było swoje dokonania? Dodatkowo uderzający jest brak postawy emocjonalnej z powodu niefrasobliwości poczty oraz bardzo płynne przejście z chęci realizacji transakcji do wycofania się z niej bez poważniejszej refleksji. Gdyby chciał mógł by z 3 sek uwiarygodnić swoją wersję wypadków.

 

Nie rozumiem jego obrońców podważających postawę Taysona

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Wg mnie to nie wygląda na oszustwo, próbę wyłudzenia pieniędzy. W rozmowie nie widać ani uników ani agresji. Tego pana widocznie spotkała jakaś przykra sytuacja (z tego co pisał zdrowotna). I pewnie, najwłaściwiej, byłoby gdyby oddał przyjętą kwotę. Ale jeśli problemy go przerosły, pojawiła się obojętność, przygnębienie i wszystkie inne aspekty przechodzą w takich momentach na dalszy plan. Nie ma to nic wspólnego z brakiem kultury, honoru czy tym bardziej oszustwem. Współczuję, Tayson, bo każdej kwoty szkoda, ale może lepiej byłoby spróbować w mailu okazać temu Forumowiczowi empatię. Mam nadzieję, że gdy mu się sprawy poukłdają, zwróci pieniądze albo przyśle zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pytałem kolegę, który handluje na allegro, jak to jest z tymi "zwykłymi" przesyłkami bez potwierdzenia, czy on to stosuje, czy często giną?

owszem czasem giną ale dziwnym trafem zawsze tym samym osobom, co potwierdzają komentarze z innych transakcji.

 

oczywiście to nie żaden dowód, pojedyncze zaginięcie może być przypadkowe... ale jeżeli się zdaży to bezpieczniej jest od tego momentu traktować kontrahenta jak gdyby był oszustem i tak planować dalsze kroki żeby nie wtopić jeszcze więcej bo statystycznie prawie zawsze będzie to oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłanie czegokolwiek poza kartką imieninową zwykłym listem samo prosi się o kłopoty. Nigdy bym nikomu zakupionego towaru w ten sposób nie wysłał, Polecone giną rzadko, osobiście wysyłamy z firmy setki jeśli nie tysiące przesyłek listowych poleconych rocznie, w ciągu ostatnich kilku lat zginęły dwie i poczta uznała reklamacje.

 

A co do kolegi lucass_krk to tak jak to kiedyś już pisałem Taysonowi na priv- mam mieszane odczucia. W kwietniu wystawiałem na giełdzie niedrogi okularek, coś koło 70 zł chyba. Kolega lucass_krk wyraził chęć zakupu, na pytanie czy dokonał wpłaty odpowiedział twierdząco że pieniądze zostały już przelane i podał dane adresowe do wysyłki. Przelew nigdy niestety nie dotarł. Gdybym tak jak się to nieraz na giełdzie robi wysłał zanim pieniądze faktycznie zaksięgują się na koncie to oczywiście okular pojechałby w świat bez zapłaty. Później kolega nie logował się na forum ani nie odbierał wiadomości. Ze sprzedaży po tygodniu zrezygnowałem i szkiełko sprzedałem komu innemu. Dopiero po kilku tygodniach, w maju wiadomości zostały odczytane ale również nie otrzymałem żadnego słowa wyjaśnienia. A w takiej sytuacji jednak na choć 2 zdania co zaszło można było liczyć.

Oczywiście rozumiem że są różne sytuacje, bardzo ważne sprawy życiowe, zdrowotne które powodują że sprawy takie jak zakup szkiełka stają się mało znaczące. I to że kolega nie kupił okularu rozumiem. Ale pisanie że pieniądze się wpłaciło w sytuacji kiedy ich się nie wpłaciło jest niepoważne. I niezależnie od kwoty na jaką opiewa transakcja, czy towar wart jest tysiące czy 5 złotych zawsze powinno się do sprawy podchodzić w ten sam sposób.

Edytowane przez Robert41
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 3 opcja, tzn. gość jest tak niepoukładany, zakręcony, nieodpowiedzialny, niepoważny że mamy to co mamy, nie musi być wyrachowanym oszustem. Objawy by pasowały, co nie zmienia faktu, iż wszczęte larum jest jak najbardziej słuszne a omijanie go jak najszerszy łukiem, jest jak najbardziej wskazane.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dostarczenie przesyłki odpowiada sprzedający. Nie ma więc żadnych wymówek, że kupujący wybrał zwykły list i to jego wina bo za to odpowiada sprzedający. Sprzedający, jeśli chce uniknąć kłopotów nie powinien oferować tego typu przesyłki a jak już oferuje to jego ryzyko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za dostarczenie przesyłki odpowiada sprzedający.

 

Nie. Wszystko zależy od umowy pomiędzy sprzedającym i kupującym. Czasami odpowiedzialność możemy scedować na kogoś innego np. firmę kurierską. Nie ma co budować jakiejś głębszej filozofii na nieprawdziwym założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja drukuję u kolegi i mogę popytać ile by mnie to kosztowało, do wielkości A3 kilka fotek zrobił by mi za friko, ale wieksze to już muszę popytać

może jeszcze zrobić nadruki na czym chcesz (koszulki kubki itp) i tu też nie znam ceny

drukował dla mnie fotkę moona 1,5m x 1,5m i kosztowało mnie to dobrą flachę

napisz na priv to pogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.