Jump to content

Statyw Carbon, głowica kulowa, wężyk spustowy, okular, kątówka


 Share

Recommended Posts

Podejrzewam, że będę tego żałować ale muszę rozstać się z częścią swojego sprzętu. Klimatyzacja potrzebna od zaraz bo już mam tropiki w pokoju :D

 

Na sprzedaż mam:

1. Nowy, nieużywany bezprzewodowy wężyk spustowy z interwałometrem Pixel TW-283 do lustrzanek Canona z wtyczką N3. Pasuje do wszystkich Canonów jedno i dwó-cyfrowych: 1D, 5D, 7D, 10D, 20D, 30D itd.

Najtańszy tego typu pilot na allegro to koszt 169 zł + wysyłka. Ja sprzedam za 120 zł + wysyłka pocztą w kopercie 9 zł lub kurierem 16,50 zł.

 

2. Głowica kulowa Benro-B3 w bardzo dobrym stanie. Głowica o potężnym udźwigu - 30 kg. Potrafi stabilnie udźwignąć ED80 z szukaczem i 5d mkII (Darek Bobak potwierdzi ;) ). Posiada wstępną regulację oporu dzięki czemu możemy dobrać opór do każdego obiektywu tak, żeby głowica nie opadała gwałtownie pod ciężarem. Po za tym posiada płynne "panoramowanie" wraz z skalą. Sprzedaję wraz z płytką MPU100, dzięki niej możemy szybko mocować aparatu zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Cena 400 zł + wysyłka kurierem 16,50 zł. Sprzedaje gdyż zakupiłem szwajcarską głowicę Arca Swiss :)

 

3. Teraz coś czego najbardziej będę pewnie żałował - Statyw z włókna węglowego Benro C2682T. Stan praktycznie idealny. Bardzo stabilny statyw o niedużej wadze i bardzo kompaktowych rozmiarach. Posiada wysuwaną kolumnę centralną, system szybkiego rozkładania nóg, funkcję monopodu (jedna z nóg jest odkręcana), kolce w zestawie, krótka kolumna centralna do fotografowania pod niskim rozstawem nóg.

 

Waga: 1,77 kg

Udźwig wg producenta: 17,6 kg

Maksymalna wysokość: 165 cm

Długość po złożeniu: 47 cm

4 sekcje nóg

Maksymalna średnica nogi: 29 mm

W skład wchodzi:

Statyw, pokrowiec, kolce, główka z kompasem, kolumna centralna długa, kolumna centralna krótka.

Chyba najważniejsze dane podałem, w razie czego w internecie więcej info np. tu: http://www.bhphotovideo.com/c/product/937017-REG/benro_c2682tv2_travel_angel_ii_tripod.htmli tu: http://www.benro.com/ShowNews.aspx?id=113&pid=244

Statyw ten w Polsce już jest chyba niedostępny, Sirui o podobnych parametrach kosztuje ok 1200 zł. Za oceanem z głowicą B1 kosztuje około 450$. Proponuję 650 zł + wysyłka kurierem 16,50 zł.

 

4. Nasadka kątowa dielektryczna 2" TS, najprawdopodobniej jakiś rebrand William Optics gdyż są identyczne. Nasadka w bardzo dobrym stanie, możliwe jakieś mikropyłki. Sprzedaję wraz z redukcją 2/1,25", dekielkami i pudełkiem. Cena 300 zł + wysyłka kurierem 16,50 zł.

 

5. Okular Maxvision 24mm 68 st, stan okularu bardzo dobry, możliwe jakieś mikropyłki do przedmuchania. Świetnie sprawdzał się w moim SCT 11", gdyby nie fakt, że potrzebuję kasy zostawił bym go sobie na długi czas. Komfortowy ER, regulowana muszla oczna, czego chcieć więcej ;) Cena 300 zł + wysyłka kurierem 16,50 zł.

 

6. Karta pamięci Sandisk Extreme Pro 32GB 90mb/s UDMA7. Karta użyta dosłownie 3 razy, sprzedaję gdyż dostałem w prezencie 64GB :). Śmigał na niej Magic Lantern. Cena 100 zł + wysyłka pocztą w kopercie 9 zł lub kurierem 16 zł.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam jeszcze na sprzedaż nowy monopod z włókna węglowego za 190 zł ;)

Być może dorzucę coś jeszcze do oferty jak wygrzebię z zakamarków :D

benro1.jpg

benro2.jpg

benro3.jpg

benro4.jpg

benro5.jpg

benro6.jpg

benro7.jpg

benro8.jpg

b3benro1.jpg

b3benro2.jpg

b3benro3.jpg

pilot1.jpg

pilot2.jpg

es1.jpg

es2.jpg

es3.jpg

es4.jpg

sandisk1.jpg

katowka1.jpg

katowka2.jpg

Edited by Adam Tomaszewski
Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Szkoda że to Wersja Enhanced z warstwami około 95-96% a nie Dielektryk 99% , jednak Dziękuje.

To też Bardzo Dobra i sprawna kątówka , ale nie Dielektryk 99% tylko warstwy Enhanced o podwyższonym wsp. odbicia.

 

Pozdrawiam Krzysztof.

Edited by Edgens
Link to comment
Share on other sites

Edgens ciężko mi stwierdzić ale William Optics identyczne kątówki podpisuje jako Dielektryk 99%. Co ciekawe na mojej kątówce Stellarvue też pisało Enhanced ale w opisie było napisane 99% reflectivity. Tomek Miazgowicz (Jutomi) używał tej nasadki równocześnie z William Optics Dielektrykiem i nie widział najmniejszych różnic, co więcej WO sprzedał a tą zostawił jeżeli dobrze pamiętam ;) Tutaj zdjęcia porównawcze Tomka: http://astropolis.pl/topic/52157-sprzedam-diagonal-katowke-ts-290/

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Skoro WO tak opisuje swoje kątówki to błąd gdyż opis "Enhanced" od szeregu lat określa warstwy o podwyższonym wsp. odbicia w granicach 95-96% wiele zachodnich firm.

No cóż WO opisuje również swoje Carbony Dielectric 99% , więc trudno mi w takim wypadku coś więcej powiedzieć.

Zatem rozeznam lepiej temat i jak podejmę ostateczną decyzję a kątówka będzie jeszcze dostępna to dam znać na PW.

 

Pozdrawiam Krzysztof.

Link to comment
Share on other sites

Statyw i głowica sprzedane.

 

Małe obniżki:

5. Okular Maxvision 24mm 68st - 280 zł + wysyłka kurierem 16,50 zł

6. Karta pamięci Sandisk Extreme Pro 32GB 90mb/s UDMA7 80 zł + wysyłka pocztą w kopercie 9 zł lub kurierem 16 zł.

 

W tej cenie nie dostaniecie karty o takiej pojemności i nawet o zbliżonych parametrach, cena jest naprawdę atrakcyjna

Link to comment
Share on other sites

Statyw i głowica z dodatkami dotarły w niesamowicie porządnie zapakowanych paczkach. Dziękuję - sprzęt pierwsza klasa, zgodny z opisem i ustaleniami.

Dziękuję serdecznie!

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Statyw i głowica sprzedane.

 

Małe obniżki:

5. Okular Maxvision 24mm 68st - 280 zł + wysyłka kurierem 16,50 zł

6. Karta pamięci Sandisk Extreme Pro 32GB 90mb/s UDMA7 80 zł + wysyłka pocztą w kopercie 9 zł lub kurierem 16 zł.

 

W tej cenie nie dostaniecie karty o takiej pojemności i nawet o zbliżonych parametrach, cena jest naprawdę atrakcyjna

Cześć;

Czy kartę udało Ci się sprzedać czy nadal dostępna?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 44 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 132 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.