Skocz do zawartości

Moje timelapse


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnym programem do obróbki timelapse jest LRtimelapse razem z Lightroom . Można w nim ustawić klatki referencyjne których obróbka w LR wpływa z automatu na pozostałe, można również wyrównać płynnie poziom jasności żeby nie było skoków przy zmianie czasu expozycji .

Drugi program to darmowy Goprostudio , świetny do łączenia kilku filmików w jedną całość . Można w nim również obrabiać filmy i co fajne wprowadzać do filmu pozorny ruch kamery .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompresowania - możesz od razu wszystko zrobić w VirtualDUB - wystarczy ze ściagniesz jakiś normalny kodek (np h.264) i będziesz miał rozmiar jak i jakość na wysokim poziomie.

 

Kodek np tutaj: https://sourceforge.net/projects/x264vfw/

 

Jak zapiszesz sobie poprawki które nanosisz na zdjęcia jako akcje w PS to można je łatwo zastosować do każdej następnej fotki. Nie wiem jakiego masz P

Sa ale w wersji CC jest to do zrobienia:

 

 

Podobnie w CS6

 

http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-batch-process-actions-in-photoshop-cs6.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Fajnym programem do obróbki timelapse jest LRtimelapse razem z Lightroom . Można w nim ustawić klatki referencyjne których obróbka w LR wpływa z automatu na pozostałe, można również wyrównać płynnie poziom jasności żeby nie było skoków przy zmianie czasu expozycji .

Drugi program to darmowy Goprostudio , świetny do łączenia kilku filmików w jedną całość . Można w nim również obrabiać filmy i co fajne wprowadzać do filmu pozorny ruch kamery .

 

Bardzo fajnym, zwłaszcza jeśli ma się na to pieniądze.

Gorzej z bezpłatnymi (nie mówię tu o "koleżeńskim przegrywaniu") alternatywami. Ktoś, coś? ;)

F@ck flicker!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyson, fajne lapki, ale aż mnie korci, żeby z Wołomińskiej przekory od razu się przypieprzyć tak jak to już tutaj bywało przy okazji innych timelapsów: że po co te słupy, że nie umiesz kadrować bo śmigło obcięte itd. itp.. :)

 

Sam zacząłem się w to ostatnio bawić, rzecz okazuje się dużo bardziej skomplikowana, niż mi się naiwnie wydawało ;)

Wychodzi na to, że sprzedałem sprzęt do "zbiórki materiału", żeby się nie babrać w obróbkę, a skończy się wkrótce na zakupie Lightrooma....

 

Sądzę, że ponieważ temat staje się generalnie coraz popularniejszy można by (to do adminiralicji) wydzielić mu jakiś oddzielny kącik - bo to ani jednoklatkowce, ani niekoniecznie

"fotografia statywowa", itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację że źle trochę smiglo uciete. Nie wziąłem pod uwagę cropa do 16:9. Oczywiście jest to nauczka na przyszłość.

 

Uważam że każdy dodatkowy ruch w kadrze jest fajnym urozmaiceniem dla statycznej sceny, więc dlatego wiatraki znalazły się na ujęciu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bezpłatne mozliwosci:

Infranview,grupowa zmiana formatu, numerowanie klatek w kolejności do składania w wirtualdub.

Wirtualdub, do składania klatek w film

Gopro studio, do obróbki filmu

Statstax, możliwość łączenia klatek w sekwencje kolejnych dodanych do siebie klatek/efekt narastania startrails/.

Te programy wystarczają do zrobienia niezłego timelapse.

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację że źle trochę smiglo uciete. Nie wziąłem pod uwagę cropa do 16:9. Oczywiście jest to nauczka na przyszłość.

 

Uważam że każdy dodatkowy ruch w kadrze jest fajnym urozmaiceniem dla statycznej sceny, więc dlatego wiatraki znalazły się na ujęciu.

 

Ja przecie jaja sobie robię.. ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

wielokrotnie slyszalem i czytalem ze TL robimy jedynie z klatek raw.

tym razem sprobowalem złożyć z jpg.

dla mnie efekt zadowalajacy :)

Ja tak nigdzie nie czytałem :) I co więcej, ja timelapsy robię na jpg ze zmniejszoną rozdzielczością (small). A to dlatego, żeby nie maltretować komputera terabajtami danych, skoro i tak wynikowo robimy z tego marne 1920x1080. Nawet ta mniejsza rozdzielczość zdjęć wymaga jeszcze zmniejszenia do fullhd, więc jakieś artefakty kompresji jpg staja się nieistotne (zresztą największym masakratorem timelapsów jest youtube...).

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dodanie audio :)

Parametry naswietlania stale i walniete na czuja, ale udalo sie w miare nie przepalic tarczy.

Fujinon55mm+Canon50Da

 

Jak wygladaja prawa autorskie roznych utworow muzycznych w takim TL?

Mozna sobie podkladac co sie chce, czy trzeba pobieraz z jakiegos platnego źródła?

 

 

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te timelapsy. Ale to chyba nie wczorajszy księżyc, bo u mnie wstał jak się dzień zaczynał a nie kończył :-)

Kiedyś na youtube wstawiłem jakiś film z naganiem Frankie Goes To Hollywood w tle :-)  i mi napisali że w niektórych krajach będzie bez ścieżki dźwiękowej (albo w ogóle nie widoczny) z powodu praw autorskich.

Znowu źle napisałem, jadnak księżyc wstawał wczoraj wieczorem.

Edytowane przez Adm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2017 o 07:58, Tayson napisał:

Co do raw/jpg, to w filmie z jpg wylazly hoty z matrycy, których przy raw nie ma. 

To ciekawe, ja takich różnic nie zauważyłem (hoty były i tu i tu za bardzo widoczne, cóż stary aparat :) ).

Godzinę temu, Tayson napisał:

Jak wygladaja prawa autorskie roznych utworow muzycznych w takim TL?

Mozna sobie podkladac co sie chce, czy trzeba pobieraz z jakiegos platnego źródła?

To jest moim zdaniem jeden z największych problemów tworzenia filmów. Zgodnie z prawem nie możesz użyć w nim praktycznie żadnej muzyki, czy to znalezionej w necie, czy też kupionej przez Ciebie. Pozostają jedynie utwory na specjalnej licencji do swobodnego użytku. Jest kilka stron, gdzie można znaleźć taką muzykę, m.in na youtube jest jakaś podstrona temu poświęcona (szukaj w google). Niestety, najczęściej są tam raczej kiepskie utwory, trudno znaleźć coś sensownego...

 

Ale.... dla takich zastosowań, jak timelapsy, ja bym się tym zupełnie nie przejmował. Grono odbiorców jest maleńkie, nie zarabiasz na tym ani nic. Szkoda sobie głowy zawracać. Co innego, gdybyś chciał to dać na OFAFę. Tam niestety zwraca się uwagę na prawa do muzyki i niestety, trzeba szukać wśród tych kiepskich, darmowych utworów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.