Jump to content

Teleskop Delta Optical-GSO Dobson 12" DeLuxe F/5 M-CRF

Recommended Posts

Witam

Lata lecą, a pasja coraz bardziej zanika... Przyszła pora rozstać się ze sprzętem. To jest mój czwarty teleskop z kolei, jednak już po zakupie nie było to takie intensywne użytkowanie jak w przypadku pierwszego teleskopu, ale do rzeczy, Teleskop był zakupiony w 2012 roku i nie skłamię mówiąc, że przez ten czas był bardzo mało używany. Gdy jeszcze po zakupie prowadziłem obserwacje średnio raz w tygodniu, tak w ciągu ostatnich 2 lat wynosiłem go na pole jakieś 3 razy i to tylko po to, by pokazać znajomym Księżyc. Nasyciłem swe dążenie do coraz większych tub, a pasja wygasła. O sprzedaży myślałem już jakiś czas temu, ale z przywiązania i z nadzieją, że pasja jeszcze powróci, rezygnowałem z tych myśli. Na próżno było mi czekać, teleskop jak stał tak nadal stoi nieużywany i tylko zbiera kurz jak mebel. Myślę, że ktoś inny będzie potrafił lepiej wykorzystać jego potencjał.

O specyfikacji można poczytać tutaj:

http://deltaoptical.pl/teleskop-delta-optical-gso-dobson-12-deluxe-f5-m-crf,d2297.html

Teleskop jest w super stanie. Może posiadać gdzieś jakieś małe ryski czy otarcia, takie normalne ślady użytkowania, ale nie widzę w nim nic do czego można byłoby się przyczepić. Wyciąg Crayforda 2" z reduktorem na 1,25. Wszystkie elementy w montażu dobsona łozyskowane i działają płynnie. Lustra w idealnym stanie, jedynie lekko zakurzone.

Z tyłu lustro wyposażone jest w wiatrak chłodzący zasilany 8x bateriami paluszkami.

W zestawie wszystko to co dostałem w pudełku czyli redukcja do wyciagu,przedłużka, gniazdo na paluszki do wiatraka, 2 okulary DO-GSO 30mm i okular Plossla 9mm,szukacz 8x50, zaślepki na teleskop

Oraz do tego dołączam właściwie jako gratis:

- kolimator laserowy GSO oraz kolimator wykonany z dekielka

- folie słoneczną w oprawie

Cena 2600 zł

Preferuję odbiór osobisty, ale mogę również rozważyć wysyłkę kurierem, z tym że koszt wysyłki dwóch wielkich pudeł może oscylować nawet w okolicach 100 zł.

Proszę o kontakt mailowy toba994@gmail.com

Załączam zdjęcia

DSC_0119.JPG

DSC_0120.JPG

DSC_0127.JPG

DSC_0128.JPG

DSC_0129.JPG

DSC_0131_01.JPG

DSC_0132.JPG

DSC_0137.JPG

DSC_0139_01.JPG

DSC_0140.JPG

DSC_0146_01.JPG

DSC_0148.JPG

DSC_0172.JPG

DSC_0173.JPG

Edited by toba94

Poza tym posiadam na sprzedaż akcesoria, ale pierwszeństwo ma teleskop, więc będą dostępne dopiero po jego zakupie.

1. Filtr polaryzacyjny dwuczęściowy Orion z płynną regulacją transmisji światła 90 zł

2. Okular Baader Hyperion 21 mm 300 zł

3. Okular Vixen LVW 13mm 700 zł

4. Okular Vixen NLV 5mm 300 zł

5, Okular Vixen NLV 7mm 350 zł

6. Vixen barlow 2x z gwintem T-ring 100zł

7. Złączka T-ring Nikon 30zł (można połączyć z wyżej wymienionym barlowem i podpiąć lustrzankę nikon do teleskopu)

DSC_0150.JPG

DSC_0151.JPG

DSC_0160.JPG

DSC_0166.JPG

DSC_0167.JPG

DSC_0157.JPG

DSC_0159.JPG

Edited by toba94

Poza tym posiadam na sprzedaż akcesoria, ale pierwszeństwo ma teleskop, więc będą dostępne dopiero po jego zakupie.

1. Filtr polaryzacyjny dwuczęściowy Orion z płynną regulacją transmisji światła 90 zł

2. Okular Baader Hyperion 21 mm 300 zł

3. Okular Vixen LVW 13mm 700 zł

4. Okular Vixen NLV 5mm 300 zł

5, Okular Vixen NLV 7mm 350 zł

6. Vixen barlow 2x z gwintem T-ring 100zł

7. Złączka T-ring Nikon 30zł (można połączyć z wyżej wymienionym barlowem i podpiąć lustrzankę nikon do teleskopu)

witam

chciałbym zakupić filtr orion.

proszę o rezerwację

dziękuję

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 119 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 236 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.