Skocz do zawartości

MaxIm DL - moja walka


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze to grzebanie we flakach, ale lubie wiedziec co jest do czego.

 

"Problem" z malymi wartosciami PEAK X i Y, RMS X i Y nadal nierozwiazany. O ile to w ogole problem.

Zastanawia mnie dlaczego Maxim prowadzi tak pięknie w stosunku do PDH. W PHD laczny RMS byl na poziomie 0.8-1.2" w zaleznosci od deklinacji.

 

Cos musi byc tu nie tak.... Obym sie mylil.

 

Wykres po reinstalacji drivera Titana. Teraz w PDH prawidlowo wykrywa wielkosc pixela.

 

attachicon.gifwyk.jpg

 

 

Wiedza to jest potrzebna po to, żeby nie grzebać tam gdzie jest to zbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was w ogóle nie rozumiem. Maxim guidował moje montaże na wartościach defoltowych. Co tam jest do obliczenia? I przede wszystkim- po co?

 

Też nie wiem po co Tayson tyle w tym grzebie :) Problemy z guidingiem zazwyczaj leżą po stronie hardware'u. Sens ustawiania parametrów pojawia się wraz ze skalą, na 2"/pix i więcej guiding pójdzie i na drzwiach od stodoły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kamery Titan i Maxima do guidingu. W sterowniku od kamery Titan jest błąd który rozpoznaje wielkość piksela jako 0.74 zamiast 7.4

Nie pomagało zmiana wielkości piksela, przy następnym uruchomieniu znowu było 0.74 Rozwiązałem to tak że dziesięciokrotnie zmniejszyłem ogniskową teleskopu gudującego. Mam SW 80/400 to zamiast ogniskowej 400 wpisałem 40 i było dobrze.

Pamiętam tylko (teraz mam inną kamerę) że chyba nie można było wprowadzić ogniskowej 40 tylko minimalną 50

Jak mnie pamięć nie myli :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i coraz bardziej sie przekonuję, jak niewiele wiem o guidingu i Maximie. Ale powiem wam, że do pewnego momentu niewiedza to błogosławieństwo, a na pewno mniej siwych włosów na głowie.

Bo ja po prostu włączam maxima, nastawiam guide i jadę ......

Pozdrawiam i życzę powodzenia w twojej walce z Maximem , Tayson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek dziekuje za wszystkie dotychczasowe podpowiedzi, sugestie, spostrzeżenia i rady :-)

 

Chcialbym odpwiedziec na pytanie dlaczego drążę temat.

 

Mam takie dziwne wrazenie, ze gdybym o to nie spytal wyszloby, ze tylko uruchamiam program i olewam cala konfiguracje.

Gdy chce zaglebic sie w detale otrzymuje informacje po co Ci to, nie interesuj bo nie potrzebne Ci to do szczescia.

 

Tak teoretycznie.

Gdybym chcial wsadzic na moj NEQ6 jakis setup o sklali 1,6"/px wstepnie widzialbym po np wykresie czy mont uciagnie calosc.

Bez tego kupowalbm sprzet w ciemno myslac, ze moze da rade.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i coraz bardziej sie przekonuję, jak niewiele wiem o guidingu i Maximie. Ale powiem wam, że do pewnego momentu niewiedza to błogosławieństwo, a na pewno mniej siwych włosów na głowie.

Bo ja po prostu włączam maxima, nastawiam guide i jadę ......

Pozdrawiam i życzę powodzenia w twojej walce z Maximem , Tayson

 

Tak jak pisałem wcześniej, na większości zestawów guiding będzie pracował "z pudełka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek dziekuje za wszystkie dotychczasowe podpowiedzi, sugestie, spostrzeżenia i rady :-)

 

Chcialbym odpwiedziec na pytanie dlaczego drążę temat.

 

Mam takie dziwne wrazenie, ze gdybym o to nie spytal wyszloby, ze tylko uruchamiam program i olewam cala konfiguracje.

Gdy chce zaglebic sie w detale otrzymuje informacje po co Ci to, nie interesuj bo nie potrzebne Ci to do szczescia.

 

Tak teoretycznie.

Gdybym chcial wsadzic na moj NEQ6 jakis setup o sklali 1,6"/px wstepnie widzialbym po np wykresie czy mont uciagnie calosc.

Bez tego kupowalbm sprzet w ciemno myslac, ze moze da rade.

 

 

Oj , nie przesadzaj, wiele osób usiłuje pomóc ci w detalach konfiguracyjnych , przecież masz wiele odpowiedzi z sensem na twoje wątpliwości.

Ja nie zagłębiałem się nigdy w takie detale, może gdybym chciał na moim HEQ5( :fool: ) powiesić jakiegoś RC-ka z Officina Stellare o ogniskowej 1,5 metra z kamerą 3.7 um , to pewno bym się wgłębiał , jak ty. Ale na szczęście mam znacznie większą skalę, która po prostu idzie na domyślnych ustawieniach z lekką korektą "na czuja". I to napisałem w poprzednim poście - mniej siwizny i frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge znalesc taki totalnie szczegolwy tutek to maxima?

jakas strona z opisem kazdego okienka.

Jeśli może być po angielsku, to nie ma nic lepszego, niż... help :) Dajesz help topisc/command reference i masz opisany każdy guzik. I to nie jest taki bezwiedny opis, jak to bywa w helpach, a jest to zrobione bardzo przyjaźnie i w odniesieniu do praktycznego wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za opcja FINE AGGRESS....?

Mój drogi, mówiłem o helpie :)

 

 

If Fine Aggressiveness is checked, the X and Y Aggressiveness fields are displayed with one digit after the decimal point, and their spin controls adjust the values in tenths. In most cases, integer aggressiveness values provide adequate control.

Czyli to jest możliwość podawania agresywności w ułamkach dziesiętnych.

 

 

 

Dzis wykres jest juz ok.

A co poprawiłeś, że jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolejna moja watpliwosc...

troche zglupialem bo w Maximie jest podana wartosc (sec)

to sekundy czy sekundy katowe?

 

wg kalkulatora ze strony http://www.ccdware.com/resources/autoguidercalcv4.cfm

wychodza mi dane

sec2.jpg

 

czy mam ta wartosc poprostu przeklepac w pole Minimum Move X i Y, czy trzeba ja jeszcze jakos przeliczyc?

sec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.