Jump to content

Słońce w WL

Recommended Posts

A jednak się kręci:)

Słońce z obiektywu Nikkor 55-200mm (200mm) z nałożoną folią ND 5. Zdjęcia "z ręki". Nikon D5300, 7 i 8 maja 2019r.Slonce_2019_05_07_08.gif

Edit: Dodane zdjęcie z 10 maja:

Slonce_2019_05_07_08_10a.gif

Edited by MarcinSn
  • Like 7

Dzisiejsze Słońce z dwoma obszarami aktywnymi 2740 i 2741. Obszar 2740 wyciągnął się jak struna i rozpadł na kilka mniejszych części. Pewnie niedługo zakończy swój żywot i całkowicie zniknie z tarczy. Refraktor 102/500 mm+ telekonwerter x2, szklany filtr słoneczny i Canon 450D. Stack 20 najlepszych klatek z 51.

Pozdrawiam Paweł.

Stack 20 kl z 51 crop obszar 2740 i 2741.jpg

IMG_4088 stack 20 kl crop fb.jpg

• Like 4

Witam !

Sami już Wiecie ale jeszcze pokażę ,, Jak Ważna Jest Stabilność Atmosfery ,, podczas nagrywania kamerką czy też robienia zdjęć aparatem !

8 Maja 2019 miałem szczęście trafić na bardzo dobry Seeing i efekty widać !

Dla Porównania Daję Zdjęcie z Solar Dynamics Observatory podobny czas !

Pozdrawiam !

IMGP3422-08.05.2019 godz.10.48   49x1-1001.jpg

20190508_104500_4096_HMIIC.jpg

• Like 3
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dzisiejszy wschód Słoneczka

TS ED 102/714, wykorzystany korektor ogniska 2,6x z nasadki bino  ( by wypełnić matrycę ), Sony NEX 5N , ISO 100, 0,3 sek

Przy okazji zauważyłem, że mam jakiś mikro-pyłek na matrycy, fe !

DSC06053.JPG

• Like 3
  • Haha 1
  • 9 months later...

Wczorajsze Słońce z mojego obserwatorium parapetowego, dobrze że jeszcze przez okno można wyglądać. :)

Refraktor Bresser Polaris 102/1000 mm, szklany filtr słoneczny, Canon 40D, EQ 5 z napędami.

Stack z 60 klatek, ISO 100, 1/4000s.

Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

004 stack 60 kl ISO 100 1 4000s crop fb.jpg

• Like 4
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hej,

przed chwilą kurier przywiózł, TV PowerMate 2,5X (na Marsa) , a miałem z wczoraj jeden setup "na polu" to szybka próba.

Ledwie focus złapałem.

TS 50/330 + TV 2,5x + Neximage 5 + Losmandy GM8 + Baader ND 5.0

Icap Y800, 40% z 1000 klatek, Registax, PS

Będzie lepiej, ale o 14 praca i czasu mało.

Sun 20-08-07 11-50-16_g4_ap1943reg.jpg

• Like 4
  • 2 months later...

Witam !

Obróbka materiału z niedzieli 08.11.2020 z godz. 11.06      38x1/1600  / AutoStakkert oraz ImPPG

Faktycznie od godz. 11 do 12 tej były dobre warunki do obserwacji słońca oraz do zdjęć ale ważne że od dłuższego czasu można było na co popatrzeć :) 

Pozdrawiam !

Słońce 08.11.2020 II.jpg

Słońce 08.11.2020.jpg

• Like 7
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 12 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 238 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.