Jump to content

Pomysł na tatuaż

sample
 Share

Recommended Posts

Mamy tu na miejscu kilka zdjęć i pomysłów na taki tatuaż:

http://astropolis.pl/topic/49242-ksiezyc-w-sztuce-i-innej-tworczosci-ludzkiej/?do=findComment&comment=578457

Pozdrawiam

p.s.

Ale może najpierw kup lornetkę Nikon Aculon 10x50mm (polecam) i pojedź daleko od miast i wsi i pospaceruj nią po niebie. Przykładzik:

http://astropolis.pl/topic/25484-plejady-przez-lornetk/?do=findComment&comment=329779

Edited by ekolog

Witam serdecznie, od dłuższego czasu interesuję się kosmosem. Wkrótce mam plan zrobić sobie pierwszy tatuaż, lecz nie mam na to żadnego pomysłu. Chciałbym, aby był on związany z tym hobby, myślałem nad ułożeniem planet w czas moich narodzin lub jakimś konkretnym gwiazdozbiorze (np. strzelca, bo taki mój znak zodiaku). Będzie to niewielki tatuaż na ramieniu. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś propozycje chętnie je wysłucham. Pozdrawiam :-)

Bardziej wyczuwam tu astrologie niż astronomie....

Może coś z tarota?

Edited by Tayson
  • Like 2

Bardziej wyczuwam tu astrologie niż astronomie....

Może coś z tarota?

O lol :) rzadko odnosze sie do cuszych odpowiedzi ale ta jest tu wyjatkowo trafiona :)

No nie ludzie, nie przesadzacie ?

Zaraz ktoś wpadnie zapytać się maść na swędzenie.

Nie ma lepszych miejsc w necie na zadawanie takich pytań, pierwszy post na forum i taki temat ?

Wątpię aby autor interesował się astronomią i jestem za skasowaniem tematu.

• Like 1

Ponadto mogą utrudniać znalezienie pracy i zdobycie sensownej partnerki. Też odradzam.

Lepiej za cenę tatuażu kup sobie coś też taniego, a fajnego - np to - miałem i było miło:

https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-bk705az2,d707.html

Pozdrawiam

to.jpg

Edited by ekolog
  • Like 3

Mam tatuaż, dobrą pracę, cudowną żonę i rodzinę...Przechodzę badania lotniczo lekarskie włączając w to opinie psychologa ponieważ zawód pilota tego wymaga. Wszystko jest na swoim miejscu. Nie zgadzam się w całej rozciągłości z takim szufladkowaniem osób, które mają tatuaż. Można to odwrócić w drugą stronę i stwierdzić że osoby, które w ten sposób despotycznie sie wyrażają, sami dają upust swoim frustracjom ;) Kolega pyta o wzór - fakt, jeżeli szuka inspiracji na forum to znaczy, że tatuaż jest bardziej kaprysem i rzeczywiście warto się zastanowić nad jego wykonaniem żeby potem nie żałować. Ja planowałem swój kilka lat ponieważ chciałem, żeby w jakims stopniu symbolizował to co mi się miło kojarzy i do czego zawsze będę miło powracać myślami. Doprawdy - pisanie że tatuaż oznacza problemy emocjonalne to opinia na granicy średniowiecznego postrzegania świata według mnie (nie ubliżając średniowiecznym odszczepieńcom) :)

Edited by Kirien
  • Like 5

Kolega Sample bardzo mądrze i słusznie zamieścił ten wątek w nieastronomicznym dziale

Rozmowy o wszystkim (który to dział jeszcze nie został skasowany)

i choć teraz speszył się trochę i zmazał post (czyżby chciał lansować tu astrologię i polecac jakiegos wróża? - na razie nie było na to dowodów) to mamy na szczęście cytat zeń w poście innego forumowicza wiec dyskusja jest nadal pełna i sensowna (sic!)

Kirien. Chodzi o realia. Tak statystycznie będzie postrzegany. Oczywiście że są super fachowcy, emocjonalnie bez zarzutu, talenty, jak Ty, którym taki drobiazg nie utrudni zdobycia pracy lub partnerki.

Dodam jednak, że tatuaż to zabieg inwazyjny i zawsze może dojść do powikłań lub jakiegoś zakażenia,

Pozdrawiam

darb.jpg

Edited by ekolog

Dodam jednak że tatuaż to zabieg inwazyjny i zawsze może dojść do powikłań lub jakiegoś zakażenia,

Pozdrawiam

Tak - to zdecydowanie prawda. Warto dobrze zapoznać się z możliwymi konsekwencjami i podjąć ryzyko świadomie.

Edited by Kirien
  • Like 1

Także z konsekwencjami odbioru społecznego. ;)

Kolego Sample.

Pokazany przeze mnie teleskop kosztuje niecałe 300 zł. Za taką kasę ta optyka (w dodatku ze statywem) się opłaca (stosunek jakości do ceny jest OK).

Sklep Deltaoptical.pl jest pewny - co zamówisz (nawet płącąc z góry - ja zawsze tak robię) to dostaniesz kurierem do domu.

Przemyśl to! :)

Pozdrawiam

Edited by ekolog

Mam tatuaż, dobrą pracę, cudowną żonę i rodzinę...Przechodzę badania lotniczo lekarskie włączając w to opinie psychologa ponieważ zawód pilota tego wymaga. Wszystko jest na swoim miejscu. Nie zgadzam się w całej rozciągłości z takim szufladkowaniem osób, które mają tatuaż. Można to odwrócić w drugą stronę i stwierdzić że osoby, które w ten sposób despotycznie sie wyrażają, sami dają upust swoim frustracjom ;)

Jestem tego samego zdania. Tatuaż nie musi być oznaką czyichś problemów ze sobą, ale problemu środowiska, które tak postrzega osoby z tatuażem.

W niektórych kulturach tatuaż jest czymś absolutnie normalnym i dobrze postrzeganym. W innych wyraża jakiś status społeczny. W kulturze zachodniej jest ozdobą. Dziwię się, że przekuwanie uszu dzieciom jest ok., a tatuaż jest nie ok. No tak: kolczyki zdejmiesz, a tatuażu nie zmyjesz (chyba, że henna, i sama zejdzie ;) )

Natomiast w naszej kulturze - polskiej kulturze - osoba z tatuażem uchodzi za niezrównoważoną. I kojarzy się ludziom z bandytą. Co jest po prostu śmieszne. Znam ludzi z tatuażami, których szanuję i mogę nazwać godnymi zaufania, bardzo dobrymi ludźmi.

Natomiast co do tego rodzaju "ozdoby": Interesowałem się tym kiedyś i wyczytałem, że zdaniem psychologów osoby z duża ilością tatuaży faktycznie mogą mieć problem z wyrażaniem uczuć, wyrażaniem siebie. Dlatego to robią. Lecz nie jest to reguła. Takie same problemy z wyrażaniem uczuć może mieć osoba bez tatuażu.

Edited by wimmer
  • Like 1

Guest Winter

Bo nasze społeczeństwo ssie i jest wypełnione dużą ilością mitów i uprzedzeń. Czas leci, kolejne pokolenia są w stanie przełamać te stereotypy i wszystkim wychodzi to na lepsze.
Żeby było śmieszniej ludzie są w stanie wierzyć w duchy i prowadzą nawet z nimi rozmowy gromadząc się co tydzień w specjalnym budynku i to jest ok, ale tatuaż to już oznaka choroby psychicznej. Polska w całej krasie.

Kolega Sample bardzo mądrze i słusznie zamieścił ten wątek w nieastronomicznym dziale

Rozmowy o wszystkim (który to dział jeszcze nie został skasowany)

i choć teraz speszył się trochę i zmazał post (czyżby chciał lansować tu astrologię i polecac jakiegos wróża? - na razie nie było na to dowodów) to mamy na szczęście cytat zeń w poście innego forumowicza wiec dyskusja jest nadal pełna i sensowna (sic!)

Bo kolega może zrozumiał swoje faux pas, Ty niekoniecznie zrozumiałeś moje słowa.

Dział "Rozmowy o wszystkim" to jednak nie forum Onetu.

Watek zamykam.

Idźcie obserwować dziś wieczorem. :)

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 134 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.