Skocz do zawartości

M51 - Pierwsze starcie


DominikRD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Ostatnio zebrałem ciut materiału. "Ciut", bo wiem, że to znacznie za mało niż powinno być. Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie musiałem skończyć wcześniej sesję i dlatego tak mało materiału oraz klatki kalibracyjne użyte z innej sesji (inna temp. i inne czasy) . Do tego czasy, które zastosowałem 60s, są tak krótkie ponieważ jeszcze guiding nie działa mi prawidłowo ale mam nadzieję rozwiązać problem w najbliższym czasie. Poniżej przedstawiam co wczoraj udało mi się z tego "wydusić" (bo inaczej się tego nazwać nie da). Obróbka jeszcze u mnie leży ponieważ nie miałem okazji obrabiać jeszcze czegokolwiek. Jeśli ktoś były uprzejmy to można pobrać stack'a i może uda się komuś coś bardziej wyłuskać. Dziwi mnie to, że na początku muszę bardzo mocno krzywymi sterować. Oczywiście tego obiektu nie odpuszczam i będę dalej walczył.

 

N150/750, EQ6, Canon 350D unmod 50x60s, ISO800

 

 

Czysty stack: https://www.dropbox.com/s/8s60w34prqp8fmc/M512.tiff?dl=0

 

M51.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - nie jestem w prawdzie autorytetem ale miałem taki sam problem z flatami a raczej ich brakiem i rozwiązałem go trochę na skróty - sztuczny flat w FittsWork - fajny programik - próbowałeś? Nie zastąpi napewno prawdziwego flata ale napewno pomoże :) Dla leniwych (jak ja) jak znalazł :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No flatownicy nie mam.Sztucznego flata nie próbowałem. Mam natomiast za to skyflaty (chodź nie wiem jaka jest ich jakość okiem doświadczonego astrofotografa). Niestety nie doszedłem jeszcze do tego jak mogę je użyć w Maximie bo jak je tam wrzucałem to mu coś nie pasowało. Tak, więc nad tym też będę pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać winietę dlatego flat jak najbardziej wskazany. Fitswork-płaskość tła-variable flatten. Myślę, że z fotki można jeszcze trochę wycisnąć, ale idziesz w dobrym kierunku. Sam walczę obecnie z obróbką i znam ten ból.

Ten sposób z flatem nie zadziałał. Lepiej wyszło przy opcji Automatik flatten for nebulas. Dobry efekt daje dopiero PixInsight LE 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Można wyciągnąć kolor :P

Nie można, bo zestackowałeś niezdebayeryzowane klaki, wszystko się już wymieszało i nic z tego już się nie zrobi, to poszczególne klatki jeszcze przed stakiem muszą zostać stosownie obsłużone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, bo zestackowałeś niezdebayeryzowane klaki, wszystko się już wymieszało i nic z tego już się nie zrobi, to poszczególne klatki jeszcze przed stakiem muszą zostać stosownie obsłużone.

To był skrót myślowy ;) Przed stackowaniem muszę zrobić debayeryzację. Nie wiem tylko czy Maxim może to zrobić hurtowo czy muszę każdą klatkę ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.