Skocz do zawartości

Korektory Baadera do nasadek bino.


Rekomendowane odpowiedzi

l
Są osobno,do Maxbrita i osobno do MarkV.
Tylko ten 2,6x jest do obu.
Ale w takim razie jak,ma byc zmocowany w Mark V,w odniesieniu do nasadki bino icon_sad.gif icon_question.gif
Bo 2,6x do Maxbrita,to chyba,tak,jak 1,25x i 1,7x,wszystkie w tym samym kierunku,to znaczy kołnierz,od strony nasadki bino icon_question.gif

http://www.teleskop-express.de/shop/index.php/cat/c60_Binokulare-Ansaetze.html

Czy mógłby to ktoś przetłumaczyc :

skanuj0001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor x2,6 wkręcasz tulejką z elementem optycznym w kątówkę lub nosek 1,25" albo 2" do T2, czyli płaską powierchnią w kierunku bino. 2" korektor x1,8 do refraktorów i katadioptryków z zewnętrznym fokuserem jest wyraźnie lepszy i kompensuje prawie cały tor bino.

Pozdr

Edytowane przez MaciekC6N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor x2,6 wkręcasz tulejką z elementem optycznym w kątówkę lub nosek 1,25" albo 2" do T2, czyli płaską powierchnią w kierunku bino. 2" korektor x1,8 do refraktorów i katadioptryków z zewnętrznym fokuserem jest wyraźnie lepszy i kompensuje prawie cały tor bino.

Pozdr

Czyli tak,jak jest tutaj pokazane:

http://www.teleskop-express.de/shop/index.php/cat/c60_Binokulare-Ansaetze.html

W bino Baader Maxbright,wszystkie korektory 1,25x / 1,7x /2,6 x ,płaską powierzchnia w kierunku bino.

W bino Mark V korektor 2,6,tak samo,jak w Maxbright,płaską powierzchnia w kierunku bino.

W bino Mark V korektory 1,25x i 1,7x odwrotnie .

==================================================================================================

Tylko,czy korektory 1,25x i 1,7x są jednakowe,dla bino Mark V i Maxbright ,oto jest pytanie.

Na korektorach ,nie jest zaznaczone,do jakiej nasadki bino,tylko krotnośc korektora 1,25x i 1,7x.

W bino Mark V,odwrotne zamocowanie korektora 1,25x,powoduje przesuniecie przy ostrzeniu wyciągu,a więc nie jest symetryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem korektory to na opakowaniu było zaznaczone czy są do Mark V czy Maxbrighta. Korektory 1,25 i 1,7 do Maxbrighta używałem też do Mark V, tylko nie wkręcałem ich w bino a w kątówkę T2 i na nie nakręcałem adapter do Mark V. Powiększenie było oczywiście nieco większe niż w przypadku korektorów 1,25 i 1,7 dedykowanych do Mark V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem korektory to na opakowaniu było zaznaczone czy są do Mark V czy Maxbrighta. Korektory 1,25 i 1,7 do Maxbrighta używałem też do Mark V, tylko nie wkręcałem ich w bino a w kątówkę T2 i na nie nakręcałem adapter do Mark V. Powiększenie było oczywiście nieco większe niż w przypadku korektorów 1,25 i 1,7 dedykowanych do Mark V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.