Skocz do zawartości
Adam_Jesion

Zakupy Grupowe Akcja Promocyjna - kup nową kamerę w super cenie!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak Adam wspomniał, żeby pisac jak jakieś nie ma a chciałoby się to może coś uda się załatwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to kamera do wide-fieldów.

To dobrze, bo już miałem przykuć się kajdankami do kaloryfera do końca akcji.

Za mały pixel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można lecieć na gorszych montażach, ale pamiętaj, że ona ma dużo mniejszy piksel, więc uzyskasz podobną skalę z dużo krótszej ogniskowej.

Maksymalna ogniskowa w polskich warunkach dla tej kamery to... uwaga - 800 mm :D To ekwiwalent tego, co miałem z ODK16 (prawie 3m ogniskowej) z KAF16803. Skala będzie identyczna.

Trzeba na to uważać, bo nawet przy 500 mm ogniska rozdzielczość kątowa wynosi 1,5 stopnia. Nie jest to kamera do wide-fieldów.

A z takim TS65q dałaby radę , ogniskowa mała? Ale chyba i tak rozległych mgławic się nie sfotografuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie Adam za tą promocje, dzięki niej mogę się zastanowić nad wyborem kamery.

Jaką pocił byś dla ogniskowej 1200 i D 204mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie Adam za tą promocje, dzięki niej mogę się zastanowić nad wyborem kamery.

Jaką pocił byś dla ogniskowej 1200 i D 204mm

Z marszu to raczej rzadna z powyższych bo wszystkie mają małe piksele. Musiałbyś fotografować DSy na bardzo krótkich czasach żeby uniknąć wpływu seeingu na obraz.

A z takim TS65q dałaby radę , ogniskowa mała? Ale chyba i tak rozległych mgławic się nie sfotografuje?

ASI178MM ma podobne pole widzenia do Atika 314L+, ASI1600 do KAF-8300 - więc coś tam widzą. Edytowane przez riklaunim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z polem to Adam trochę niepotrzebnie nastraszył, przecież zawsze można sobie sprawić teleskop o krótszej ogniskowej np. TS 65Q lub wiele innych, albo pobawić się w mozaikę i efekt będzie powalający !!

Zdecydowanie mniejsze pole ma były król astrofotografii, czyli SBIG 2000 , a fotki z niego są przecudne, jedyną jego wadą jest mała ilość pikseli, ale ASI 1600 ma ich 16mln :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z polem to Adam trochę niepotrzebnie nastraszył, przecież zawsze można sobie sprawić teleskop o krótszej ogniskowej np. TS 65Q lub wiele innych, albo pobawić się w mozaikę i efekt będzie powalający !!

Zdecydowanie mniejsze pole ma były król astrofotografii, czyli SBIG 2000 , a fotki z niego są przecudne, jedyną jego wadą jest mała ilość pikseli, ale ASI 1600 ma ich 16mln :)

Tak, to prawda. Trochę nieścisło się wyraziłem. Żeby mieć szersze pole trzeba po prostu użyć krótszej ogniskowej. Z obiektywami foto powinien sporo już widzieć i nie trzeba tu nawet teleskopu (wystarczy 200 mm obiektyw, żeby zdjęcie wyglądało jak z teleskopu).

Przy okazji - 18 sztuk poszło. Jest tu jeszcze 2 chętnych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale takiej nie ma w ofercie promocyjnej. A szkoda...

Tak jak koledzy zauważyli i tak jak napisałem w zasadach, jeżeli ktoś potrzebuje inną kamerę ZWO, to niech da mi znać. Cena nie będzie aż tak niska jak w tej akcji, ale na pewno znacząco niższa niż w ofercie sklepowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem chętny na tą 178! Ale niestety pieniądze dopiero w sierpniu będę miał... Czy jest szansa rezerwacji miejsca, czy czegoś w rodzaju przetrzymania płatności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adam do końca sierpnia to tych kamerek pójdzie ze 40 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adam do końca sierpnia to tych kamerek pójdzie ze 40 :)

Mega cena jest tylko na 20, co oznacza, że potem będzie można je kupować już w cenie rynkowej (i tak niższej, niż w TS).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozatym, kiedy jest planowany koniec akcji? W momencie, gdy 20 kamer zostanie zarezerwowanych, czy na koniec sierpnia?

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Ile trwa akcja?

Akcja trwa do ostatniego dnia sierpnia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu produktów."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiona ASI 178MM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niesamowita akcja! Adam ponownie trafił w punkt. GRATULUJĘ !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adam ponownie trafił w punkt. G ...

Ja bym raczej powiedział, że w 10-tkę. ;)

Pozdrawiam

p.s.

Się zastanawiam ... czy taką kamerkę możnaby włożyć w poczciwy wyciąg 1.25 cala jakiegoś pospolitego teleskopu rutynowo używanego do wizuala?

Ewentualna odpowiedź może być też tu na samym dole w naszym Astrochacie (dla zarejestrowanych). To się akcja ujawni i tam.

Edytowane przez ekolog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra to ja się powtórzę. Ja jestem chętny na tą 178. Ale niestety pieniądze dopiero w sierpniu będę miał... Czy jest szansa rezerwacji miejsca, czy czegoś w rodzaju przetrzymania płatności, tak żeby opłacić dopiero w sierpniu, skoro kamery i tak przyjdą dopiero we wrześniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile trwa akcja?

Akcja trwa do ostatniego dnia sierpnia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu produktów.

Kiedy będę musiał zapłacić?

Po zakończeniu akcji otrzymasz fakturę pro-forma i będziesz musiał ją opłacić w ciągu 7 dni. Do faktury doliczony zostanie koszt przesyłki z Warszawy pod Twoje drzwi (kurier).

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro jednak wysyłka zaplanowana jest na wrzesień, to zasadne jest pytanie, czy nie można płatności odłożyć do końca sierpnia. W wątku statusowym była taka opcja rozważana (z uwagi na wydatki wakacyjne).

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra to ja się powtórzę. Ja jestem chętny na tą 178. Ale niestety pieniądze dopiero w sierpniu będę miał... Czy jest szansa rezerwacji miejsca, czy czegoś w rodzaju przetrzymania płatności, tak żeby opłacić dopiero w sierpniu, skoro kamery i tak przyjdą dopiero we wrześniu?

Nie ukrywam, że mimo mojego wielkiego optymizmy (z natury rzeczy) nie przewidziałem, że sprawa tej akcji rozwiąże się w ciągu doby. Dałem ciała ;)

Kwestia terminu płatności zależy tu bardziej od ZWO. Jeżeli będą w stanie przyspieszyć realizację (może być trudno), to połowa sierpnia może być za późno.

Poza tym, została już ostatnia kamera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale postaram się tak to rozegrać, żebyś się załapał.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniec. Poszedł cały pakiet kamer w super promocji, ale ponieważ widzę, że zainteresowanie jest ciągle żywe, to jutro wrócę z jakimś pomysłem jak uszczęśliwić wszystkich.

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie tej akcji. Na podsumowanie będzie jeszcze czas, ale chciałem tylko powiedzieć, że mam ogromną satysfakcję z tej "zabawy".

Najważniejsze! Spełniony został warunek promocji z maksymalnym rabatem, czyli zapłacicie cenę z kategorii B. Gratuluję :)

• Lubię 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze w ramach ciekawostki - rozkład zamówionych kamer. Kolejne zaskoczenie - prawda?

2016-07-11-(1).jpg

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starsze modele nie są najwidoczniej obiektem pożądania, mimo niskiej ceny. Być może dlatego, że te kamery można łatwiej trafić w dobrej cenie z drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rynek się nasycił, albo ludzie nie wstrzymują się z zakupem tańszych kamer. 178/1600 to już większy wydatek, 224 też w sumie, do tego bardzo dobrze trzyma wartość/osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi