Skocz do zawartości

Akcja Promocyjna - kup nową kamerę w super cenie!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Można lecieć na gorszych montażach, ale pamiętaj, że ona ma dużo mniejszy piksel, więc uzyskasz podobną skalę z dużo krótszej ogniskowej.

 

Maksymalna ogniskowa w polskich warunkach dla tej kamery to... uwaga - 800 mm :D To ekwiwalent tego, co miałem z ODK16 (prawie 3m ogniskowej) z KAF16803. Skala będzie identyczna.

Trzeba na to uważać, bo nawet przy 500 mm ogniska rozdzielczość kątowa wynosi 1,5 stopnia. Nie jest to kamera do wide-fieldów.

 

 

A z takim TS65q dałaby radę , ogniskowa mała? Ale chyba i tak rozległych mgławic się nie sfotografuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Adam za tą promocje, dzięki niej mogę się zastanowić nad wyborem kamery.

Jaką pocił byś dla ogniskowej 1200 i D 204mm

Z marszu to raczej rzadna z powyższych bo wszystkie mają małe piksele. Musiałbyś fotografować DSy na bardzo krótkich czasach żeby uniknąć wpływu seeingu na obraz.

 

 

A z takim TS65q dałaby radę , ogniskowa mała? Ale chyba i tak rozległych mgławic się nie sfotografuje?

ASI178MM ma podobne pole widzenia do Atika 314L+, ASI1600 do KAF-8300 - więc coś tam widzą. Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polem to Adam trochę niepotrzebnie nastraszył, przecież zawsze można sobie sprawić teleskop o krótszej ogniskowej np. TS 65Q lub wiele innych, albo pobawić się w mozaikę i efekt będzie powalający !!

Zdecydowanie mniejsze pole ma były król astrofotografii, czyli SBIG 2000 , a fotki z niego są przecudne, jedyną jego wadą jest mała ilość pikseli, ale ASI 1600 ma ich 16mln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polem to Adam trochę niepotrzebnie nastraszył, przecież zawsze można sobie sprawić teleskop o krótszej ogniskowej np. TS 65Q lub wiele innych, albo pobawić się w mozaikę i efekt będzie powalający !!

Zdecydowanie mniejsze pole ma były król astrofotografii, czyli SBIG 2000 , a fotki z niego są przecudne, jedyną jego wadą jest mała ilość pikseli, ale ASI 1600 ma ich 16mln :)

Tak, to prawda. Trochę nieścisło się wyraziłem. Żeby mieć szersze pole trzeba po prostu użyć krótszej ogniskowej. Z obiektywami foto powinien sporo już widzieć i nie trzeba tu nawet teleskopu (wystarczy 200 mm obiektyw, żeby zdjęcie wyglądało jak z teleskopu).

 

Przy okazji - 18 sztuk poszło. Jest tu jeszcze 2 chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale takiej nie ma w ofercie promocyjnej. A szkoda...

Tak jak koledzy zauważyli i tak jak napisałem w zasadach, jeżeli ktoś potrzebuje inną kamerę ZWO, to niech da mi znać. Cena nie będzie aż tak niska jak w tej akcji, ale na pewno znacząco niższa niż w ofercie sklepowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ponownie trafił w punkt. G ...

 

Ja bym raczej powiedział, że w 10-tkę. ;)

Pozdrawiam

p.s.

Się zastanawiam ... czy taką kamerkę możnaby włożyć w poczciwy wyciąg 1.25 cala jakiegoś pospolitego teleskopu rutynowo używanego do wizuala?

Ewentualna odpowiedź może być też tu na samym dole w naszym Astrochacie (dla zarejestrowanych). To się akcja ujawni i tam.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja się powtórzę. Ja jestem chętny na tą 178. Ale niestety pieniądze dopiero w sierpniu będę miał... Czy jest szansa rezerwacji miejsca, czy czegoś w rodzaju przetrzymania płatności, tak żeby opłacić dopiero w sierpniu, skoro kamery i tak przyjdą dopiero we wrześniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa akcja?


Akcja trwa do ostatniego dnia sierpnia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu produktów.



Kiedy będę musiał zapłacić?


Po zakończeniu akcji otrzymasz fakturę pro-forma i będziesz musiał ją opłacić w ciągu 7 dni. Do faktury doliczony zostanie koszt przesyłki z Warszawy pod Twoje drzwi (kurier).



  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednak wysyłka zaplanowana jest na wrzesień, to zasadne jest pytanie, czy nie można płatności odłożyć do końca sierpnia. W wątku statusowym była taka opcja rozważana (z uwagi na wydatki wakacyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja się powtórzę. Ja jestem chętny na tą 178. Ale niestety pieniądze dopiero w sierpniu będę miał... Czy jest szansa rezerwacji miejsca, czy czegoś w rodzaju przetrzymania płatności, tak żeby opłacić dopiero w sierpniu, skoro kamery i tak przyjdą dopiero we wrześniu?

Nie ukrywam, że mimo mojego wielkiego optymizmy (z natury rzeczy) nie przewidziałem, że sprawa tej akcji rozwiąże się w ciągu doby. Dałem ciała ;)

 

Kwestia terminu płatności zależy tu bardziej od ZWO. Jeżeli będą w stanie przyspieszyć realizację (może być trudno), to połowa sierpnia może być za późno.

 

Poza tym, została już ostatnia kamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec. Poszedł cały pakiet kamer w super promocji, ale ponieważ widzę, że zainteresowanie jest ciągle żywe, to jutro wrócę z jakimś pomysłem jak uszczęśliwić wszystkich.

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie tej akcji. Na podsumowanie będzie jeszcze czas, ale chciałem tylko powiedzieć, że mam ogromną satysfakcję z tej "zabawy".

Najważniejsze! Spełniony został warunek promocji z maksymalnym rabatem, czyli zapłacicie cenę z kategorii B. Gratuluję :)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze modele nie są najwidoczniej obiektem pożądania, mimo niskiej ceny. Być może dlatego, że te kamery można łatwiej trafić w dobrej cenie z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.