Skocz do zawartości

Astronomia dla każdego! Broszura o astronomii Gazety


ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Za 10 zł znana gazeta proponuje taki poradnik dla chcących wejść w astronomię amatorską choć na chwilę.

 

http://wyborcza.pl/1,145452,20273558,wszyscy-jestesmy-astronomami.html

 

 

Pozdrawiam

edit:

p.s.

i nawet go przed sekundą kupiłem :)

 

Rewelacja.

 

Pełno ciekawych artykułów

 

 

Jeden to n.p. "Jak fotografować kosmos" Karola Wójcickiego (naszego forumowicza i znanego popularyzatora)

jest i o praktyce obserwacji i trochę o zjawiskach we wszechświecie i o meteorach i o kometach itd

 

juz.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o sso chozi? :)

 

Dodam, że w obrotnym kiosku można nawet zamówić sprowadzenie jej numeru (jak zabrakło) - przynajmniej we Wrocławiu - jak się zgadałem.

Jest sporo informacji-ciekawostek o Łysym, dużych planetach, a też kosmologicznych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chciałbym polecić Wam nowe czasopismo Astronomia z serii Nauka dla każdego Wyborcza.

Zupełnie przez przypadek wypatrzyłem Astronomię w kiosku.

Jest 100 stron zapełnionych artykułami i nie ma reklam! Więc mamy tutaj 100% tekstu.

Artykuły są pisane w sposób łatwy i zrozumiały dla laika.

I najważniejsze to ogrom wiedzy.

Artykuły piszą m.in.: Karol Wójcicki, Piotr Cieśliński, Piotr Stanisławski, choć wszystkich nie sposób wymienić.

Są też przepiękne astro-zdjęcia i wywiady.

Przesyłam spis treści i przykładowe strony.

Moja lipcowa Astronomia Piotra Brycha leży na półce, a ja zaczytuje się Astronomią z Wyborczej.

Cena: 9,99





Polecam wszystkim!

astronomia5.jpg

astro1.jpg

astro2.jpg

astro3.jpg

astronomia4.jpg

Edytowane przez midimariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to dałem w innym dziale

 

http://astropolis.pl/topic/54150-broszura-o-astronomii-gazety/?do=findComment&comment=628396

 

to szkoda, że ten temat się rozdwaja ;)

 

Zapewne oba czasopisma są dobre tylko dla nieco mniej lub bardziej leniwego czytelnika.

 

Czy sądzisz że to będzie seria? Co ile?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to dałem w innym dziale

 

http://astropolis.pl/topic/54150-broszura-o-astronomii-gazety/?do=findComment&comment=628396

 

 

Czy sądzisz że to będzie seria? Co ile?

 

Jest napisane numer 1 / Lipiec 2016

Czyli albo co miesiąc,albo co kwartał, skoro opisują niebo letnie. Naturalną rzeczą wydaje się, że następny numer może być o niebie jesiennym i mieć numer

2/Wrzesień 2016.

 

Raczej jedno z tych dwóch.

Edytowane przez midimariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chętnie bym to poczytał :) Muszę jakoś to ogarnąć.

Zestaw autorów bardzo dobry. Nazwiska, które gwarantują ciekawe przedstawienie tematu. Publikacja raczej skierowana do wspomnianych wyżej "niedzielnych podglądaczy nieba". Takie (a może zwłaszcza takie) też są potrzebne :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że publikacja przypadła Wam do gustu. Nie będę ukrywał, że mocno maczałem w tym palce.

 

Niestety nie mam dobrych wiadomości dla tych którzy czekają na kolejny numer . On będzie, ale nie o astronomii. Jest to dodatek tematyczny do magazynu Nauka dla każdego (magazyn Wyborczej) i kolejny będzie już poświęcony innej tematyce.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że fajnej astronomii będzie w Gazecie Wyborczej więcej.

Edytowane przez Karol Wójcicki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nieoficjalnie: uczenie się. Jak się uczyć? Jak człowiek uczy się? Czego się nie uczyć? Jak zdawać egzamin?

Czyli instrukcja obsługi naszego mózgu :)

 

A pod koniec września będzie jeszcze wydanie Nauki dla każdego poświęcone niebu jesiennemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Jest nowy rok, kolejne lato i kolejna Astronomia  - Praktyczny przewodnik na wakacje 

 

Tak jak przed rokiem o astronomii opowiada Karol Wójcicki.

Jest tutaj bardzo dużo artykułów do poczytania. Celowane są głównie do amatorów zaczynających dopiero przygodę z astronomią.

Pisane są lekkim piórem w sposób przystępny dla laika nie mającego pojęcia o astronomii.

Polecam na wakacyjne ciepłe dni.

 

Cena 13,99 zł.

124 strony

Format A4

Wydawnictwo - AGORA (Wyborcza)

 

ast2.png.b7724fc5cf5cf34f5e369e936cdcc4e9.png

ast3.png.3f9f5174089300de591e412295faa735.png

ast5.png.dde4c25521112a9dbdb5de69a7998934.png

ast6.png.12120e88aa319512b689caa867d2280e.png

ast7.png.a7f628adcfec158c025a75d0a685c814.png

ast8.png.02e08f81ba194898ecb5b9c9647e36d3.png

ast9.png.0d5eb5b8fceee6551f626506a9ce818e.png

ast10.png.743c3fa81bfec9038fc3f96940693b55.png

ast1.png.aefb174e72bbc678a3a1e3d69802922d.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy rządzą nami znaki zodiaku" bardzo mi się spodobało :)

 

Tak czy inaczej Karol robi wielką pracę aby nie patrzono na astronomów amatorów dziwacznie, i z politowaniem :P przynajmniej choć część społeczeństwa będzie wiedziało o co chodzi i że nie jest to astrologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.