Skocz do zawartości

Jesienne Star Party - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Osoby które zgłosiły tylko jedną osobę a chcą przyjechać z dzieckiem bądź dziećmi muszą zgłosić każdą osobę osobno!.

Proszę czytać uważnie informacje na stronie.

 

Czy jest ktoś chętny do prelekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak logiki- jak bella donna no to nie przekwitnięta?

Nic nie poradzisz- "Atropa Belladonna" to nazwa własna i analizie na składowe nie podlega :D A zresztą, z tym przekwitnięciem to trochę prawda. We wrześniu dopadnie mnie starość-nieradość. Nie przyznam się ile lat skończę ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzisz- "Atropa Belladonna" to nazwa własna i analizie na składowe nie podlega :D A zresztą, z tym przekwitnięciem to trochę prawda. We wrześniu dopadnie mnie starość-nieradość. Nie przyznam się ile lat skończę ;(

Nie musisz się przyznawać. Masz to napisane w profilu :-)

 

eeeeeee, przesadzasz kapkę :-) Wielu (w tym ja) chciałoby mieć tyle lat co Ty :-D

 

P.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu, ale się cieszę, udało mi się załatwić, że przyjedziemy silną ekipka z jednego z Warszawskich planetariów ( :P ) W komplecie weźmiemy Taurusa 16'' (z jakimis takimi naglerami i innymi ethosami ;D) i Coronado SolarMax, double stacka ;D Mam nadzieję, że będzie na co popatrzeć i nie będą to chmury ;)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu, ale się cieszę, udało mi się załatwić, że przyjedziemy silną ekipka z jednego z Warszawskich planetariów ( :P ) W komplecie weźmiemy Taurusa 16'' (z jakimis takimi naglerami i innymi ethosami ;D) i Coronado SolarMax, double stacka ;D Mam nadzieję, że będzie na co popatrzeć i nie będą to chmury ;)

Przez 16" Taurusa i double stacka to przez chmury będzie widać :-) Już ustawiam się w kolejce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, czy ktoś z Was zabierze na zlot kolimator? Jeszcze nigdy nie kolimowałam mojej synty, a czuję, że już zamiast punktów widzę lekko rozmyte "placki". A po podróży to rozmycie z pewnością jeszcze się pogłębi.

Rzecz jasna zapłacę za ustawienie od nowa mojego telepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, LibMar. A czy nauczysz mnie kolimować? Bardzo bym chciała umieć, bo badanie gwiazd podwojnych wymaga dużej ostrości obrazu (zwlaszcza, gdy binarki są ciasne i przy minimalnym nawet rozmyciu, otoczki gwiazd wyglądają jak sklejone).

A czy nauczycie mnie korzystać z kamery, ktorą wygrałam? Czy powinnam zabrać laptopa, żeby wgrać program do obrobki zarejestrowanego materiału? Bardzo bym chciała po zlocie potrafić już, chociaż z grubsza obsługiwać sprzęt, bo wtedy będę mogła dokumentować dla Was obserwacje. Zaczynają wychodzić najpiękniejsze jesienne gwiazdozbiory i nie mogę tego przegapić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, LibMar. A czy nauczysz mnie kolimować?

 

Zasadniczo jest tak, że moja drużyna składa się z ludzi, którzy będą patrzyli przez teleskop zaledwie drugi raz - będziemy więc sobie robić mini warsztaty z obsługi teleskopu (na montażach dobsona i paralaktycznych), znajdowania obiektów i innych tego typu rzeczy - jeśli ktokolwiek z Was będzie miał ochotę się przyłączyć to zapraszam :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie obawiam braku chęci do pomocy, ale jej nadmiar - w niektórych przypadkach jest tyle opinii ilu ludzi, którzy ją wyrażają i trzeba z tego wyłuskać to co ważne dla siebie :-)

 

Tak czy siak na brak pomocy narzekać nie będzie można :-)

 

Przypomina mi się sytuacja ze zlotu w Stężnicy (kiedyś tam) - gdy zapomniałem jak się wykonuje jedną funkcję w Maximie, więc rzuciłem pytanie na "pole teleskopów" i zewsząd dotarły do mnie poprawne podpowiedzi... z tym że kilka z nich różniło się od siebie (ale były poprawne). Cóż od przybytku głowa nie boli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nauczycie mnie korzystać z kamery, ktorą wygrałam? Czy powinnam zabrać laptopa, żeby wgrać program

Laptopa powinnaś zabrać koniecznie, jeśli chcesz w ogóle uruchomić kamerę. Jedna z różnic pomiędzy taką kamerką a cyfrowym aparatem fotograficznym jest taka, że do operowania kamerką laptop jest niezbędny - zarówno do sterowania nią jak i do przechwytywania materiału (kamerka nie ma wbudowanej pamięci!).

Od razu też sugeruję: koniecznie kup przewód USB 3.0 1.8 metra (zwróć uwagę na wtyczki, potrzebujesz takiego: http://www.x-kom.pl/p/64432-kabel-usb-gembird-a-b-m-m-18m-usb-30.html),ten który znajdziesz w pudełku z kamerą ma nie więcej niż 0,5 metra, korzystanie z niego jest delikatnie mówiąc niewygodne (o ile nie masz huba USB na teleskopie, a z tego co wiem to nie masz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) A słuchaj, nie wiesz, czy zamiast laptopa może być np. tablet? Pytam dlatego, że na obserwy (górka na dzikich łąkach za osiedlem.. ;) ) mąż mnie chyba nie puści z jego wypasionym lapciakiem. A poza tym, kwestia wagi sprzętu. Jeśli tablet nie nadaje się do tego, to będę musiała kupić jakiegoś najzwyklejszego laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję :) A słuchaj, nie wiesz, czy zamiast laptopa może być np. tablet? Pytam dlatego, że na obserwy (górka na dzikich łąkach za osiedlem.. ;) ) mąż mnie chyba nie puści z jego wypasionym lapciakiem. A poza tym, kwestia wagi sprzętu. Jeśli tablet nie nadaje się do tego, to będę musiała kupić jakiegoś najzwyklejszego laptopa.

Tablet nie nadaje się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.