Skocz do zawartości

Obróbka w PS - rotacja (videotutorial)


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wstepne wyniki kilku swoich nocek. Sa to osobno obrobka dla koloru oraz obrobka dla HA. KOlor i Ha sa z osobnych stackow.

Chcialem zlozyc jedynie Color + Ha z odpowiednim atrybutem.

 

Jak pozbyc sie rotacji na zdjeciu?

Spowodowana ona jest odkreceniem kamery i jej ponownym skreceniu w ciut innym polozeniu.

Dzialam w PS.

 

 

01-gwiazdy-26x300LDBFNHC6888COLOR.jpg

red-testowy-ha23xLBD.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W photoshopie w którymś z pierwszych menu (file bodajże) jest script... albo stack... i tam masz opcję zaznaczenia align. Można spróbować.

Najlepiej robić to na etapie składania materiału, od razu wszystkie kanały pod jedną klatkę referencyjną, tak jak napisał Bartosz.

 

Ewentualnie (tylko nie pamiętam czy działasz w Pixie) możesz zmusić Maxima do zrobienia plate solva na obu tych obrobionych zdjęciach (otwierasz oba w Maximie, zapisujesz jako fits, dodajesz do fitsa nagłówki typu RA, DEC oraz session start time - kopiujesz z pierwszego z brzegu lighta, a najlepiej z reference frame - i powinien pójść plate solve), po plate solve zapisujesz, a następnie w Pixie robisz align jedną klatkę do drugiej - działa to doskonale.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hm, może coś mi umyka, szukałem, nie znalazłem, takie pytanie mam:

Czy da się w DSS wyrównać zdjęcia?
Tzn.: mam np. po 10 klatek LRGB. W DSS zestackowałem je i mam teraz cztery pliki LRGB. Ale np. są krzywo.

Czy da się je wyrównać i zapisać znowu jako osobne pliki używając DSS?

Ewentualnie w innym darmowym programie? Bo że da się w płatnym MaxImie, to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, "for each lightframe"?

Pewnie to już sam mogę sprawdzić, ale czy to rzeczywiście będzie robiło to o czym mówimy?
Coś mi się nie wydaje, sprecyzujmy:

Mam po 10 klatek LRGB.
Najpierw wrzucam do DSS wszystkie L - stackuję, zapisuję jako TIFF.

Potem to samo z R, G i B.

Mam 4 klatki.

Chcę je wyrównać ze sobą, ale wtedy DSS robi z tego jeden plik.
Czyżby ta opcja właśnie pozwalała zapisać każdy osobno, ale już wyrównany, bez zmiany niczego innego?

 

Na razie taki problem, że nie chce nic z robić z czterema tiffami:

P8S6Dhb.jpg

Edytowane przez Michał Terajewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w DSS opcja żeby użyć klatki jako wzorca do wyrównania, można ją też zaznaczyć żeby nie była stackowana. Nie korzystałem z DSS już chyba ze 2 lata więc za rękę nie poprowadzę gdzie kliknąć, ale strzelam że prawym na wybranej klatce i gdzieś tam.

 

O tutaj: http://deepskystacker.free.fr/english/technical.htm#Alignment

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.07.2016 o 12:03, Adam_Jesion napisał:

Jeżeli jednak będziecie chcieli wyrównywać zdjęcia w Photoshopie żeby mieć 100% kontroli nad procesem, to nagrałem krótki filmik :) (dopiero go wgrałem, więc pewnie się chwilę będzie procesował do pełnej rozdzielczości).

 

 

a ja zapytam nieśmiało co dalej z wyrównaną klatką ? Zapisujemy tylko wyrównaną klatkę w formacie np. TIF i stakujemy później w innym programie np DSS lub AutoStakkert  czy po wyrównaniu każdej warstwy  zaznaczamy wszystkie i PS wszytko ładnie zestackuje   a nam pozostaje tylko wybranie formatu w jakim chcemy zapisać zdjęcie ?

Edytowane przez krzkrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.