Skocz do zawartości

astronomica2,0


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje się, że autor programu ma jeszcze kilka wolnych. Piotr Czerski jest w porządku. Napisz do niego, wpłać należność i jesteś zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos potrzebuje generatora do numeru to jest ....

sprawdzilem dziala.

 

UWAGA

Moi drodzy to już przesada - jest to ewidentne łama nie prawa autorskiego ! Autor wnosząc ogrom pracy w stworzenie takiego dzieła jak program powinien liczyć na zadość uczynienie (zapłatę) od swoich klientów , których NIK NIE ZMUSZA do stosowania tego oprogramowania.

 

Usunięty został link z crakiem a autorowi pozostawiam decyzję co do dalszych losow "pytajnika" . Ja ze swej strony postaram się by ta osoba więcej nie lamała prawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

 

Nie mam ani jednego pirackiego shareware'a!

 

I nie mieści mi się w głowie, żeby używać nielegalnego programu autorskiego, może dlatego, że sam pisałem programy i wiem ile pracy trzeba w to włozyć... (a potem i tak nieda się tego sprzedać, bo dziala ale jest jeszcze nie skończone ;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wielu z nas "pożycza gazety od sąsiadów". ;) I jest to sprawa sumienia "pożyczającego".

Jednak podejrzewam, że niewielu z "pożyczających" opluwa sąsiada, gdy ten nie chce pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

Moi drodzy to już przesada - jest to ewidentne łama nie prawa autorskiego ! Autor wnosząc ogrom pracy w stworzenie takiego dzieła jak program powinien liczyć na zadość uczynienie (zapłatę) od swoich klientów , których NIK NIE ZMUSZA do stosowania tego oprogramowania.

 

Usunięty został link z crakiem a autorowi pozostawiam decyzję co do dalszych losow "pytajnika" . Ja ze swej strony postaram się by ta osoba więcej nie lamała prawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mysle ze Togal ma racje z tym "pozyczaniem", a co jesli chce odpalic sobie program tylko po to by sprawdzic czy naprawde warto go kupic ??

sam kupowalem tak wiele softu, ale nie ma w tym ani troche przesady ze kazdy tempi pirackie softy, znam wielu gliniarzy ktory mowia jakie to piractwo jest zle i wogole a ich dzieci pociskaja w gry kupione dopiero co na gieldzie komputerowej za 8 zl.

nie chce wydac na starry night pro 4 kupe kasy tylko po to zeby dowiedziec sie ze na moim kompie nie pojdzie chociaz spelnia on wszystkie wymagania sprzetowe.

nie ma sie co czarowac tak bylo, jest i bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pochwalam piractwa programów autorskich, ale jak mam zapłacić za Corela kilka tyś PLN, to nóż w kieszeni mi się otwiera.

A propos, czy wszyscy czytający tą wiadomość korzystają z oryginalnego Windowsa ;D (nie chodzi mi przy tym o dostęp do sieci z poziomu firmy, bo to z koleii nieuczciwe wobec pracodawcy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Piotr Czerski to czyta to scyzor mu się otwiera w kieszeni.

Gdyby jeszcze chciał 600 zł za licencję to w naszych realiach było by dużo, ale 38zł........ i gość bidula pisze o numery seryjne i to tu na forum, beszczelność ponad miarę.

 

38zł......

 

I to jeszcze koledze z którym może spotkać się oko w oko na jakimś zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem mój scyzoryk kieszonkowy reaguje na sumy z przedziału kilku zer ;D, natomiast 38 PLN to jak by nie było ciut mniej, po drugie astronomica należy do programów AUTORSKICH, a te według mnie W S T Y D i H A Ń B A piratować! Jakiś konkretny gość napocił się nad nim przez pół roku nie na darmo.

Sprawa ma się inaczej z molochami typu Microsoft. Dlaczego mam dorabiać gościa, który sam nie wie ile ma na koncie (przyznał się do tego publicznie ) i jego miesięczny dochód przekracza budżet roczny państwa afrykańskiego średniej wielkości? >:( >:( >:( .

Na dobrą sprawę, to klient kupujący licencję może nie mieć pojęcia kogo dorabia i właściwie za co.

ponawiam pytanie do tej "przeczulonej" na piractwo komputerowe części forumowiczów o Windowsa na ich komputerach... ;)

Nie popieram piractwa programów autorskich, ale nie jestem też bezkrytyczny wobec siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie, na które nie udzieliliście mi odpowiedzi "gdzie można najtaniej kupić Starry Night w Polsce". Zdaje mi się, że większość z Was tego używa. Skoro większość używa i tak się burzy na używanie nielegalnego oprogramowania to gdzie kupiliście SN?

 

wojtek

 

PS Nie piszę tego sarkastycznie (no może: nie sarkazm jest moim głównym celem), ale naprawdę chcę kupić ten program w wersji CD (na razie nigdzie nie znalazłem takiej możliwości dla mieszkańca PL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taka rozgożała dyskusja, to też powiem swoje zdanie:

1)Pytajnik jak napisałby jakiś progran (nawet kalkulator) to by wiedział ile to pracy trzeba włożyć w napisanie czegoś tak gobrego ja Astronomica 2.0. 2)Nie jest usprawiedliwieniem "pożyczani gazet od sąsiadów" gdyż to jak i tamto jest łamaniem prawa czy to się komoś podoba czy nie.

usprawiedliwiania zła złem nie jest uzasadnione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.