Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Narazie cienko z pogoda :Cry:

 

Wyglada na to, ze narazie dysponujemy dwiema miejscowkami:

 

moja posesja (ok. 10 km od Piaseczna) jedna upierdliwa latarnia przy plocie, teren zamkniety luna na PN od Warszawy - Piaseczna + ciemna laka (troche podmokla) 100 m. dalej i polana quasar38'a ok 30 km od Piaseczna.

 

Chetni na wypad prosimy o odzew! Niedlugo now i bedzie ciemno, a za trzy tygodnie zacmienie Lysego.

 

Dysponuje tym co w stopce, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym swoją lornetę też wypróbował, ale przydałby się jeszcze ktoś z porządnym teleskopem.

 

Gardzisz moim Newtonem ? C6-N z napędemi, że nie wspomne o 30 letniej lornetce CCCP pamietającej czasy zimnej wojny :)

To napisz to w stopce, bo nie wiedziałem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to sama przyjemnosc, tak wiec za slowo trzymac nie musisz :) Luny czasami nie widac prawie w ogole, czasami jest - zalezy od warunkow. W kazdym razie, nawet przy najwiekszej lunie i tak jest bardzo dobrze. Nawet ostatnio (kilka dni temu przy lysym) widac bylo pieknie mleczna droge, m31 golym okiem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie zrobic malpokamerka niewyraznych zdjec okolic o ktorych pisalem. Ta z dzieckiem i psem to moja posesja, takie drzewa sa do okola, wiec niebo zaczyna sie 20 stopni nad horyzontem. Pozostale to fotki opisywanej wyzej polany 100 m dalej

 

44-S

70-N

71-W

73-SW

86-NE

 

Wiec gdyby sie komus znudzil kampinos to zapraszam. Czekam tez na jakies haslo do wypadu. Dostosuje sie z terminami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kurcze był ktoś wczoraj w terenie? Była zajebista nocka a mnie padł akumulator w aucie! >Na osiedlu nie mam co rozstawiać tuby, może dzisiaj wyskocze cyknąć jakąś fotke.

 

Ja bylem: nota z notatnika:

 

"12/13.10.2004 , 22.00 - 23.00 , BPC 20X60 & 5X50PCV , DBR/BDB ,M45 / M31 / M103 / NGC884&NGC869 / M33 / M29 / M34" :lol::lol::lol:

 

Ciemno i zimno. Slubna nawet psa do domu wpuscila :D Dzisiaj przyszly do mnie dwa nowe okularki 10mm NPZ SPL i 26 mm Soligor SPL. Daj sygnal na priv jak zinteresowany i wal w nocy do mnie. Jak kto jeszcze chetny to zapraszam. Zmiesci sie na posesji max 8 autek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, trzeba kiedys polaczyc wspolne obserwacje. My mamy stanowisko warszawskie pod kampinosem w sercu parku narodowego (kampinoskiego). Nie sadze, aby lepsze niebo mozna bylo znalezc w takiej odleglosci od wawy.

 

Jesli chodzi o Kampinos to jestem jak najbardziej za, bo mam dość blisko. :D Mogę wziąć ze sobą Kronosa 26x70 na żurawiu i NexStara 8i (jak tylko dorobię kabel zasilający do zapalniczki).

 

Jak będzie jakaś propozycja spotkania to wrzucajcie na forum i :astro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.