Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

:!: Wczorajszy wypad na działeczke Hansa uważam za bardzo udany :!:

Konfrontacja dwóch Niutonów i test okularków, które otrzymał właściciel posesji to główne bojowe zadanie :) Udało się wytropić Urana.. Szkoda, że nie mieliśmy porządnego ortoskopa :( Ślicznie prezentowała się M57 i M 52, a po północy Orion pokazał swój miecz..

PS. Hans, poszukaj w trawie dekla do mojego C-6 jeśli go nie rozjechałem autem :)

 

:salu: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie.

 

przypominam ze:

 

"28 października, zobaczymy zaćmienie Księżyca. O 2:10 zacznie się faza półcieniowa, o 3:15 - cieniowa. Od 4:25 do 5:45 potrwa faza całkowita. O 6:50 Księżyc wyjdzie z cienia, a o 8:00 - z półcienia (będzie już wtedy pod horyzontem)."

 

Do tego zjawiska mamy jeszcze 14 dni co nie zmienia faktu, ze nalezalo by cos z tym "fantem" zaczac dzialac (niezaleznie od DS'owych wypadow po drodze). Do wiekszosci userow ktorzy udzielili sie na tym forum poslalem @ z tel. kom. Na razie sprobojmy ustalic kto jest chetny (kto moze) i czy wolimy poludnie Warszawy (okolice Piaseczna - ciemno, zamkniety teren mojej posesji) czy wolimy polnoc Warszawy (okolice Kampinosu - ciemno, chyba wiecej osob ma blizej). Byc moze watek o tytule (zacmienie 28.10 - mini zlot / lub cos w tym stylu) nalezalo by umiescic bezposrednio w Astro-Forum.org Strona Główna -> Astronomia praktyczna -> Zloty i spotkania lokalne -> Warszawa. Na razie niech kazdy kto ma ochote na podgladanie lysego :twisted: da sygnal na tym watku. Oszacujemy ilu nas by bylo i jak to rozegrac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Na razie niech kazdy kto ma ochote na podgladanie lysego  :twisted: da sygnal na tym watku. Oszacujemy ilu nas by bylo i jak to rozegrac.

 

Pozdrawiam.

 

(Daję sygnał)

Do oglądania łysego nie potrzeba chyba jechać gdzieś do Kampinosu.

Głosuję za Kabatami-Piasecznem i okolicą.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

"28 października, zobaczymy zaćmienie Księżyca. O 2:10 zacznie się faza półcieniowa, o 3:15 - cieniowa. Od 4:25 do 5:45 potrwa faza całkowita. O 6:50 Księżyc wyjdzie z cienia, a o 8:00 - z półcienia (będzie już wtedy pod horyzontem)."

 

W zwiazku z powyzszym otwieram nowy watek. prosze o wpisanie swojej checi uczestnictwa i preferencje co do miejsca obserwacji. Do wyboru Kampinos, Kabaty, Ok. Piaseczna.

 

Na razie chec na minizlocik wyrazili:

 

1. Mizar

2. Amikosik (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

3. Quasrar38

4. Hans (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

...

 

Czekamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chec na minizlocik wyrazili:

 

1. Mizar

2. Amikosik         (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

3. Quasrar38        

4. Hans               (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

...

 

Czekamy dalej.

 

Jeszcze ja. Jak tylko się zdąże wykurować - właśnie mnie dopadło jakieś wredne choróbsko :(

Moje preferencje to jednak Kampinos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuups :lol: hmm... :oops:

 

Sorry raz przeliterkowalem a potem to juz ctrl+c ctrl+v - wynagrodze :Beer:

 

1. Mizar (Kampinos)

2. Amikosik (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

3. Quasar38 (okolice Piaseczna)

4. Hans (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

5. Amikosik (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

6. Pacwok (Kampinos)

7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a może zrobimy jakis zlocik od strony pragi poludnie jakis sulejowek albo stara milosna, ja mieszkam w aninie i mam kawal drogi do Kampinosu.

Ten las kabacki bylby ok na poczatek dla mnie. kurde ale o 4 rano to ja usne przy tym teleskopie. ale przyjade. jeszcze tylko bede musial sprawdzic czy mi cos nie wypada ale mysle ze bede mogl. moze troche wczesniej sie spotkamy bo o 4 to tragedia, mam sie obudzic o 3 i przyjechac czy nie spac do 4 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie lepiej wyspij do 2 am i wal na ustalone miejsce spotkania z termosem kawy. Faza polcieniowa zaczyna sie o 2.05am. Dzis wieczorem zaktualizuje liste, a w piatek sprobujemy ustalic gdzie ostatecznie ruszymy. Jak dysponujesz jakims ciemnym suchym miejscem w niewielkiej odleglosci od W-wy to cyknij pare fotek N, NE, E, SE, S, SW, W i NW i moze rzucisz tym wszyskich na kolana, co rozwiaze nam chyba nie lekki spor gdzie sie wybrac. Laka pod Piasecznem jes obfocona i niedaleko moje posesji. Na samej posesji gorzej bo latarnia uliczna od W i luna miejska od N, ale i tak zesmy tam z powodzeniem na M'ki i Urana z Quasarem polowali.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mizar (Kampinos)

2. Amikosik (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

3. Quasar38 (okolice Piaseczna)

4. Hans (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

5. Amikosik (pref. Kabaty / okolice Piaseczna)

6. Pacwok (Kampinos)

7. konrad17 (Kampinos)

8. wonia (Kampinos)

9...

 

No to zostal nam decyzja gdzie....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Mamy nastepujaca sytuacje:

 

Kampinos (tylko czy dysponujemy tu konkretnym miejscem?)

 

Mizar, Pacwok, wonia

 

Okolice Piaseczna (fotki laki w watku Ludzie Stolicy obok teren zamkniety mojej posesji (dostep do WC i kuchni) i druga miejscowka kawalek dalej Quasara, ew. Kabaty ale tam nie znam konkretnych miejsc)

 

Amikosik, Quasar38, Hans, konrad17 (po rozmowie tel wyszlo jednak na okol. Piaseczna - Anin odpadl ze wzgledu na wysokie drzewa ograniczajace niebo o ok 20 stopni a Lysy bedzie pod koniec dosc nisko)

 

Mamy do wyboru, albo dzielimy sie na dwa niezalezne lookanka, albo zakrecmy sie w koncu gdzie jedziemy. Ja musze opuscic miasto na sob-nie ale jestem pod tel. Ze sprzetu uzbieramy zapewne kilka rozsadnych okularkow, pare dobrych lornet i kilka malych telepow. Zapraszam wszystkich innych, milczacych chetnych. Miejsca nam nie zabraknie. Pytanie co z pogoda. Jezeli zdecydujemy sie na okol. Piaseczna spreparuje w pon. lub wto. jakas mapke. Jezeli ruszymy na Kampinos poprosze rozeznanego w terenie o mape dojazdu na forum.

 

Ostatnia prognoza ICM'u twierdzi, ze dzis miedzy 22.00 a 2.00 bedzie dziura w chmurwach. Ja u siebie telepa wystawiam i lookam. Jak kto chetny to dzwonic, SMSowac lub meczyc inaczej. W sieci jestem jeszcze ok 30 min. potem niestety off-line.

 

Pozdrawiam.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.