Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Właśnie się dowiedziałem że praca i termin zjazdu nie pokrywa mi się z datą 3 listopada, mało tego już mam prawie domówiony transport ! :banan:

 

Co potencjalni "przybysze" chcieli by zobaczyc? jaki typ: scop-ów ,okuarków ,filtrów itp.

 

Bym był bardzo wdzięczny za możliwość przyjrzenia się bliżej nasadze bino William Optics szczególnie w jakimś jasnym Newtonie :banan: .

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Właśnie się dowiedziałem że praca i termin zjazdu nie pokrywa mi się z datą 3 listopada, mało tego już mam prawie domówiony transport ! :banan:

Bym był bardzo wdzięczny za możliwość przyjrzenia się bliżej nasadze bino William Optics szczególnie w jakimś jasnym Newtonie :banan: .

 

Pozdrawiam

 

lech

 

 

Nasadka Bino powalila juz niejednego na kolana :D

 

Znajomy, ktory niedawno kupil owa nasadke ,sprzedaje naglery i kupuje ortho. po 2 szt. mowiac ,ze zaden klasowy okular nie jest w stanie zrekompensowac ogladanie Ksiezyca ,Planet patrzac przez 2 -galki.

 

Nasadka bedzie i to na 100%. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstra dzięki ! :banan:

Myślę że pomoże to rozwiać moje wątpliwości - zamówić LVW 13 "dzisaj" czy poczekać i dołożyć parę złotych na bino :unsure: ?!

 

Pozdrawiam

 

lech

 

 

Poczekaj,

 

Nie mowie ,ze zmienisz zdanie ale napewno zachwieje jak nie zburzy twoje dawniejsze nastawienia.

 

Nasadka jest predysponowana do Ksiezyca i planet.

 

Moze, uzbieram troche grosza i kupie ja juz na miejscu,by nie jedzic 2x. <_<

 

 

Z ciekawostek dodam,ze Udalo mi sie zaprosic J.Wilanda prezesa -PTMA z Waw, bedzie tez moj kolega z Mewlonem ,drugi koles co szuka okularkow do bino.W.O i wielu innych .

 

pozdr

y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z niekorzystną prognozą pogody (ICM zeznaje, że będą chmury) już znana jest decyzja co do pokazu?

Fajnie by było zobaczyć 17P/Holmes'a...

 

 

Pod taka kometke to najlepsze jest bino-100mm <_< naprawde wiem co mowie, w dobrych warunkach takie bino przewroci nie jedego newtona :D

 

Kometa-0biekt rozciagly przy odrobinie dobrego nieba i w miare stabilnym statywie - oka nie oderwiesz.

Ale pogode mamy taka , ze mozemy co najwyzej pogladac montaze :Salut:

 

Czekamy na decyzje Centrali :Salut:

 

 

pozdr

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek sie nie stanie z pogodą będziemy na miejscu ;) Przyjechac mozna, najwyzej na chmury podmuchamy :)

 

 

Pod taka kometke to najlepsze jest bino-100mm <_< naprawde wiem co mowie, w dobrych warunkach takie bino przewroci nie jedego newtona :D

 

Kometa-0biekt rozciagly przy odrobinie dobrego nieba i w miare stabilnym statywie - oka nie oderwiesz.

Ale pogode mamy taka , ze mozemy co najwyzej pogladac montaze :Salut:

 

Czekamy na decyzje Centrali :Salut:

pozdr

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek sie nie stanie z pogodą będziemy na miejscu ;) Przyjechac mozna, najwyzej na chmury podmuchamy :)

 

 

Brahi, tzn. mamy rozumieć, że pokaz, bez względu na warunki pogodowe, odbędzie się dzisiaj, tak?

 

 

 

 

2007Nov03_06_row30_col19_pl.png

prognozy nie wyglądają dobrze, aczkolwiek nie beznadziejnie :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wiara czyni cuda! Teraz u mnie na wsi (nie tak daleko od Osin) jest kryształowo czyste niebo (co rzadko - ale jednak czasem - zdarza się) i dodatkowo 0 wiatru (co jest już absolutna rzadkością). Lecę popatrzeć jeszcze na Holmesa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Wraz z moim przyjaciele i jego Mewlonem dojechalismy do D.O na 18:00.

Duza ilosc osob uniemozliwila nam proste wtargniecie do srodka ,ktos chyba naliczyl~ 30 szt,pogda nie zapowiadal sie dobrze ale po 23:00 zrobily sie naprawde duze dziury i powietrze na tyle bylo czyste ze udalo mi sie wylookac M41 pod Syriusze i to przez bino Celestrona 15x70. w i to przy duzej ilosci swiatla bocznego.

Jestem pod silnym wrazeniem tej lorentki bo da sie ja utrzymac z reki a srednica soczewek rekompensuje jakosc np. lornetki 10x50 W.O.

 

AlE od poczatku...

 

D.O ponownie przygotowala sie znakomicie, byly przygotwane przekaski,slodycze owoce,kawa herbata - do bolu... ,Pani Honorata nawet o 01:00 proponowala nam garaca kawe .

Wspaniala sprzet optyczny,okulary,montaze lornetki wszystko czego chciales to dostawales,pracownicy firmy spelniali kazde zachcianki i mogles przetestowac wszystko co bylo w magazynie.

 

Duzym zainteresowaniem cieszyl sie sprzte T.V a zwlaszcza jego promocja ,pozostale okularki ,wyciagi ,kolimatory rowniez byly w obiegu u wielu astromaniakow.

 

Okolo 23:00 zrobila sie dosc dobra pogoda ,na tyle dobra ze udalo nam sie zoabaczyc:

Kometke- najlepiej wyszla chyba w Bino , dalej M31,PLEJADY,M42,41,MARS .

 

Z moich osobistych obserwacji zauwazylem ze jakosc & ilosc nie do konca jest tak jak wiekszosc osob to opisuje,dla mnie obrazy w Celestronku 15x70 byly lepsze niz w 10x50 W.O

Obrazy dawane przez 70 mm Celestronka byle:jasniejsze ,wieksze,wyrazniejsze,szczegl.bardziej widoczen,bardziej porozdzielane,i zadna jakosc nie byla w stanie tego zrekompensowac.

 

Najlpeszy obraz Marsa byl w Mewlonie :Salut: i tu poszlu na szale ORTHO & LANATAN.

NO I WYSZLO-obraz z Newlona przy okularze ortho. dal nieomal zerowa aberacje chromatyczna ,Lantal nie dal sobie z tym rady- wiadac bylo zolto-zielonkawa aberke. :D

 

Godne polecenia okazal sie Newton 25 cmm SYNTA jaki 150 mm Refractor Cestrona

Interesujace jes dosc ciekawej konstrukcji krzeselko/widoczne na jednym ze zdjec/- zregulacja wysokosci- swobodnie wchodzi do kazdego autka.

 

Mowie wam,siedzac -zobaczysz wiecej niz stojac,zwlaszcza gdy stoisz w dosci dziwnej pozie-GOROCO POLECAM TO KRZESELKO.

 

To tyle,podesle pare fotek, ktore wiecej powiedza niz moje wypociny.

 

Serdecznie dziekuje zalodze D.O za tak dobrze przygotowany pokaz :Salut:

 

pozdrawiam

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.