Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem z pokazu do domu. Dziekuje wszystkim za mile spotkanie.

W obserwacjach przeszkadzala gesta mgla, no ale troszke mozna bylo zobaczyc. Mars, Saturn i piekne M42.

Do nastepnego razu.

zgodze sie z poprzednikiem ze troche mgla utrudniala obserwacje.Bylo duzo sprzetu do dyspozycji i ogolnie fajna atmosfera..Mam nadzieje ze na tym pokazie sie nie skonczy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu przeszkadzala mgla,temu przeszkadzala,obrazy planet byly ostre jak zadko kiedy,a Mak 180/2700 S-W dal obraz najostrzejszy i najbardziej kontrastowy,choc oczywiscie nie tak wielki i jasny jak z C14 z StarBright XLT powlokami...

Niech mi ktos powie,jak czesto mamy okazje korzystac przy obserwacjach z dowolnego okularu,na ktory mamy ochote? W czasie pokazu mozna bylo wyprobowac wielka ilosc wyeksponowanych okularow,a niektore z nich z powodzeniem mogly by posluzyc jako obiektywy najwyzszej klasy,albo sloiki na przetwory na zime....;)

Bardzo fajna impreza,stad moje podziekowania dla Delta Optical oraz wszystkich uczestnikow,a szczegolnie dla Kolegi Coaxis,ktory dowiozl mnie tam i z powrotem swoim prawie 200konnym autkiem:)

 

Ps.

Ciastka,ciasta,slodycze, goraca kawa i herbata,byly zawsze na wyciagniecie reki..

 

Pozdrawiam i dziekuje

hanysiak

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zgadzam sie calkowicie z Hanysiakiem, Ludziska- w zadnym sklepie nie beda chciali wyjac wam na raz polowy tych okularow a co dopiero zaryzykowac i wypozyczyc.

 

Dla innych byl to rowniez dzien porownan danych systemow optycznych,ci ktozy nie moga sie jeszcze zdecydowac -moga porownac obrazy zarowno z 80ed jak i z 14' lustra.Wiele osob ,ktore byly wczesniej "zafascynowanie" astro -siedzac 2h na dworze mowili-"to nie dla mnie... myslalem ze obrazy beda-kolorow i jak w internecie"- to rowniez jest wazny pnkt. bo wielu nie wie co chce zobaczyca a przez takie imprezy dostaje zimny kubel na leb i zaoszczedza duzo kasy i czasu.

 

To tyle,ja juz wiem co bede chcial kupic w marcu :D i jestem b.zadowolny z ostatniego pokazu w Osinach.

 

Serdecznie dziekuje calemu zespolowi Delta O. za zorganizowanie pokazu.

 

Czystego nieba.

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

 

Ja również chciałem podziękować ekipie DO za super organizację. Z tego co mi wiadomo, to chyba nawet ekipa z elektrowni powyłączała latarnie przy krajowej drodze nr 2 specjalnie dla nas :)

 

Chciałem podziękować również uczestnikom za fajną atmosferę...

 

Sprzętu to było aż za dużo, człowiek nie mógł się skupić na jednej rzeczy. Same Naglery, UWANy, Ortho, LVW... Zawrót głowy :blink:

 

img1818xa8.th.jpg

 

Na zdjęciu jest tylko część okularków, która akurat nie była w użyciu :)

 

Pozdrawiam wszystkich... i do kolejnego spotkania jak klimat się trochę ociepli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje fotki marnie powychodziły... Ale aparatów było sporo, czekamy na jakieś fajne zdjęcia :glodny:

 

Wrzucę jedno, jak Hanysiak reanimował Maka suszarką :P

 

img1815rg9.th.jpg

 

No dobra... coś jeszcze wrzucę

 

img1814fi1.th.jpg

 

Mewlon - gwiazda poprzedniego spotkania tym razem nieco z boku...

 

img1816sh0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym podziękować całemu zespołowi DO i wszystkim uczestnikom za naprawdę udane spotkanie i miłą atmosferę. Ilość i wielkość sprzętu po prostu przyprawiał o zawrót głowy :lol:.

 

ps: powiem tak, Mak kusił, po pokazie zaczął kusić bardziej ... :D

 

Pozdrawiam

 

lech

Edytowane przez lech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie dołączam do podziękowań dla ekipy DO oraz wszystkich obecnych za miłą, kooperatywną atmosferę :Beer: Choć z małżonką zabawiliśmy bardzo krótko, to mieliśmy okazję polukać przez 12" Newtona, 6" Achromat (chyba), 7" Maka i zdaje się 14" betonarię SCT. Pokaż był bardzo dobrą okazją, żeby zorientować się w jakim kierunku zmierząc z zakupami w przyszłości ;) Jeszcze raz pozdr i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dniu 17 Marca 2008 roku przy salonie Delta Optical przy ulicy Siennej 39 w Warszawie odbędzie się pokaz nieba. Obiektami, na których skupimy uwagę podczas tego pokazu będą obiekty łatwo osiągalne w warunkach miejskich takie jak Księżyc czy też dobrze widoczna w tym czasie planeta Saturn. Nasi goście będą mogli naocznie przekonać się że nawet prostym sprzętem kosztującym kilkaset złotych można bez problemu obserwować pierścienie Saturna czy też tysiące kraterów na powierzchni naszego naturalnego satelity.

 

Do dyspozycji będą zarówno modele najpopularniejsze jak i te droższe o nieco większej aperturze. Oczywiście na miejscu można będzie zakupić wypróbowany podczas pokazu sprzęt.

 

Początek pokazu - godzina 18:00. Uwaga: pokaz odbędzie się tylko w przypadku dobrej pogody! Wszelkie informacje na temat pokazu uzyskać można pod numerem 0-25 786-05-24

 

Do zobaczenia!

Zespół Delta Optical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że nie macie więcej filii, bo by miejsca na głównej zabrakło na te ogłoszenia :szczerbaty:

oj co ja gadam, a daj Wam Boże Delte w każdym mieście :)

pozdrowienia

i oby pogoda tylko dopisała

ciemnego Centrum!

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,

zajrzałem do tego już starego wątku i mam pytanie - czy może zaistniała jakaś grupa obserwatorów, którzy lookają w okolicach Łochowa ? Jeśli tak to chętnie się przyłączę. Może majowy długi weekend byłby aktualny ?

Nie wiem czy grupa będzie - ja jadę do Łochowa napewno na 1-3 maja więc jestem chętny spotkać się. Jak jesteś zainteresowany daj znać na priv - wymienimy się telefonami i możemy być w kontakcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.