Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach zachety innych userow forum do kolejnych minizlotow wklejam notke z notatnika:

 

03/04.12.2004 , 18.30 - 19.00 , BPC 20X60 & 900/114 , BDB/NDS ,M45 / M33 / M31 / NGC884&NGC869 / M34

 

05/06.12.2004 , 18.00 - 21.30 , BPC 20X60 & 900/114 & 102/500 , DST/DBR ,M45 / M31 / NGC884&NGC869 / M34 / M35 / M42 / M29 / M39 / SATURN

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Moze ICM znowu sie mylnie i bedzie troche dluzej niz do 21. Zapraszam do siebie lub, jezeli ktos sie gdzies niedaleko od Warszawki zasadza i chce towarzystwa, oglaszam gotowosc ruszenia sie. Jestem w sieci dzis do 21.00, potem :kom:

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Na zachete "trofea" z "nocy gromad otwartych" z 08.12.2004:

 

08/09.12.2004 , M45 / M42 / M35 / M36 / M37 / M38 / M103 / NGC884&NGC869 / NGC457 / NGC663 / NGC2244 / SATURN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem wyjść z zapytaniem.

 

Dysponuje taką lokalalizacją jak na zdjęciach. 42 Km od Warszawy miedzy Grodziskiem Mazowieckim a Żyrardowem konkretnie Jakotorów. Chciałem zapytać, co powiedzielibyście na zimowe spotkanie w tym miejscu. Niebo jest prawie zawsze czyste jest tylko jeden mankament ograniczenie widoczności przez las, bo działka znajduje się na bardzo dużej polanie, ale można obserwować dużą cześć nieba.

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Kopia z IMAGE0016.JPG.jpg

 

Kopia z Bild0475.jpg

 

Kopia z Bild0474.jpg

 

Kopia z Bild0359.jpg

 

IMAGE0023.JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to?

 

Ale ktos by musial mnie zabrac ok. 21 z Wa-wy. Ew. mozemy sie spotkac gdzie indziej. Dotre do domu ok. 22.30 i moge ruszac w dowolne miejsce (jezeli do Ciebie to przydala by sie jaka mapa albo co). W ogole to dajcie info z konkretna data na watku, to moze jeszcze ktos sie zalapie. (Zaczynam podejrzewac, ze moich postow w tym dziale nikt juz nie czyta, a na wasz moze sie zlowia).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :))

 

Miejscowka jakby znajoma :)

 

Kiedys, ze 2 lata temu fotografowalem rozblyski Iridium, zaraziłem tym przy okazji znajomych (no bo takie ladne to i blyska..)

Odbywało się to tak że wyznaczaliśmy pas rozbłysku, i jesli nei przebiegał zbyt daleko od wawy to brygada ruszała w teren ;)

 

Pewnego razu pas szedl wasnie przez Jakotorow..A ze w miare latwo sie tam dostac to sobie pojechalismy przy pełnym zachmurzeniu i -10 stopniach, za to z obietnicą ze od godz 18 bedzie ładnie :)

Ustawiliśmy się koło torów na takiej górce no i patrzyliśmy w te chmury..patrzyliśmy..patrzyliśmy

W końcu ktoś wział zapalniczke, i sfotografowalismy własne mordki przy takim właśnie oświetleniu..na 800-tce ladnie wyszly :)

 

Pozdrawiam :)

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem chętny :mrgreen: Jak coś będziecie kombinować to dajcie znać. Po 20:30 jest gotowy do wyjazdu. Mój numer telefonu jest w stopce.

 

PS. Ostatnio byłem jakieś 25 km na pd od Wwy. Niebo nie jest tam takie złe. W razie czegoś możemy tam pojechać. O Losmandy też możemy pogadać, bo również chodzi mi ostatnio po głowie :wink:

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Moze byc Zlotoklos. Moze byc miejscowka oznaczona jako nr.1 w download Warszawa-poludnie lub cokolwiek innego. Wolny jestem o 21.00 na mokotowie i albo draluje do pociagu i 22.30 wsiadam w samochod, albo ktos mnie lapie w locie i wpadamy (badz nie ) do mnie po sprzet. Na PW wysle komorke tym co sie odezwali w watku ok. 20.30. Jestem gotow. Gdyby nie doszlo do zadnych konkretnych ustalen bede na miejscowce nr. 1 albo swojej posesji (rowniez na mapkach) lookal na 100% Watek z dojazdem do jedynki lub do mnie na:

 

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=5815

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka Q2 wydrukowana. O ile potrafie ja odczytac to jest ok 20-25 stopni w dol od Oriona. Jezeli ja odnajde to bedzie moja pierwsza zaobserwowana kometa w zyciu :shock:

 

Telefony wyslalem. Jak jeszcze kto chetny, to ostatni raz sprawdze poczte tuz przed 21.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka Q2 wydrukowana. O ile potrafie ja odczytac to jest ok 20-25 stopni w dol od Oriona. Jezeli ja odnajde to bedzie moja pierwsza zaobserwowana kometa w zyciu  :shock:  

 

Telefony wyslalem. Jak jeszcze kto chetny, to ostatni raz sprawdze poczte tuz przed 21.

 

Pozdrawiam.

 

Hej. Tak sie sklada ze jestem akurat ze Złotokłosu (tego pod Warszawą) . Warunki faktycznie, nie najgorsze, ale polecam przejechanie sie jeszcze kilka km na południe. OStatnio instaluja coraz wiecej latarni, a i Aleja Krakowska daje o sobie znać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra telefony rozeslane. Wonia daj znac jak bedziesz w wa-wie. Pojazdem o tej porze szybciej niz PKP. Chetnie sie zabiore.

 

Wyglada na to ze Zlotoklos albo nr1 z mapki - poludnie.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Kurde z Mokotowa nie widac zadnej gwiazdy. Ale to chyba light pollution a nie chmury, juz tak mialem z wa-wy przez okno zero a z lasu 20km dalej full wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirwsza mini relacja z lookanka :D

 

15/16.12.2004 , 22.30 - 01.30 , 270/1200 & 80APO & MTO & 10x50 , DBR/DST ,M45 / M42 M43 / M35 / M36 / M33 / M44 / M41 /M34/ M31 /M79/ M108 / M1 / M76 / NGC884&NGC869 / NGC27 / NGC2024 / SATURN / Q2 Machholz

 

Heh... Pirwsza kometa w zyciu (Jakie to wielkie jest! Tylko kto jej urwal warkocz?!)! Pierwszy raz M108, M1 i M76 Pierwszy raz NGC2024 i NGC27 (kurde ta niby kometa to bylo to?) Jestem pod ogromnym wrazeniem 270tki TURa.

 

Ani jednego Geminida!!!

 

Zimno jak cholera. Gdy dotarlem do domu, termometr wskazywal -6, ale odczuwalna grubo mniejsza. Ponownie dostalem potwierdzenie, ze miejscowka (Nr 1 na mapki warszawa-poludnie) jest niezle. Pierwszy raz obserwowalem takze niebo przez MTO. Wszystko ok. tylko ta ruszajaca sie katowka! Nienawidze katowek :evil: Tak sobie mysle, ze takie MTO jako trawlerek dla biedakow to moze byc to! Zapraszam w te rejony innych chetnych. Z centrum miasta jedzie sie tam ok 30min. (w nocy) No i zawsze mozna bujnac sie do mnie (5min. samochodem od miejscowki). Dzieki wszystkim za wspolne lookanko. Jak jest kilku chlopa i kazdy lapie swoim sprzetem jakiegos DS'a, to w pewnym momecie czlowiek nie wie do ktorego okulara, bina leciec i ktore ciekawsze :mrgreen: heh... raj! Tym razem zmrozone koleiny nie daly wjechac glebiej w pole i nieco przeszkadzaly samochody tranzytujace nasz placyk na dlugich :evil: Jak cos pokrecilem w obiektach ktore upolowalismy to dajcie znac. Wklejam te listy jako zacheta dla innych astro-amatorow z warsiawki ale i tak nie chcial bym aby byly przeklamane.

 

Jeszcze jedno na koniec. W trakcie lookanka mialem pierwsza stycznosc z Zeissem 10x50. Czytajac recezje na forach spodziewalem sie cudow wiankow, a tu (jak porownalem 0,5h pozniej M42 z BPC10x50) jakos nie powalil mnie na kolana. Moze to przerost oczekiwan? Niemniej musze dopasc jeszcze kiedys jakiegos Zeissa na Kudlaczach lub Jodlowie. Moze przy bardzo dobrym niebie pokaze ta lornetka co potrafi i zdeklasuje Tento.

 

Zbig - wyszla fotka?

 

Pozdrawiam.

 

PS. Trzesac sie z zimna i rozcierajac zgrabiale lapy, posylalsmy zazdrosnie nie jedno "zyczliwe" slowo pod adresem Jesiona w Brazyli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej listy dodałbym jeszcze M97, M32, M37, M38, M110, NGC404.

Dzięki Panowi za zaproszenie. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz popełnimy wspólne obserwacje.

Pomimo, iż miejsce jest niezłe, proponowałbym jednak poszukać jakieś inne, trochę bardziej oddalone od Wawy. Łuna z miasta rozświetla jednak prawie pół nieba (dobrze, że północną stronę :mrgreen: )

Współrzędne naszych obserwacji : N 52 00 01.26 ", E 21 00 16.84" (to dla tych, ktorzy chcieliby się w przyszłości dołączyć)

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wszystkiego zaspałem i spóźniłem się do roboty ale nic to - opłaciło się

27-ka istotnie bardzo mi się spodobała, jednak apertura to apertura, swojego mT-800 nastepnym razem nie bede targac :D

 

zdjęcie niestety nieostre ale to w końcu dokument, od lewej : Wonia, TUR i Hans (tyłem do aparatu).

 

Było tak zimno że w desperacji wpadłem na pomysł żeby porzucić wszystkie sprzęty i swoje plany astrofoto i zainwestować w walizkowego Newtona i jeździć do ciepłych krajów, na szczęścei w ciepłym mieszkaniu przeszło mi :)

 

musimy to powtórzyć, pewnie następnym razem jak pogoda pozwoli to Machholz będzie już wyżej, może jakiś warkoczyk bedzie??? Potrzeba nam tylko arktycznego wyżu, ubrania na cebulkę i pełnego termosu..

 

pozdrawiam i do zobaczenia

15dec_wawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam podejrzewac, ze moich postow w tym dziale nikt juz nie czyta, a na wasz moze sie zlowia

 

Czyta czyta, tylko jak dla mnie to do was jest trochę daleko ale raz na jakiś czas chętnie sie przyłączę. Zrobiłem taką mini mapkę przez nałożenie na mapę zaświetlenia Polski, mnie najchętniej interesowałyby obszary zaznaczone przeze mnie czarną obwódką. To już jest kolor zielony, a nie żółty więc powinno być znacznie lepiej.

mapka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta czyta, tylko jak dla mnie to do was jest trochę daleko ale raz na jakiś czas chętnie sie przyłączę. Zrobiłem taką mini mapkę przez nałożenie na mapę zaświetlenia Polski, mnie najchętniej interesowałyby obszary zaznaczone przeze mnie czarną obwódką. To już jest kolor zielony, a nie żółty więc powinno być znacznie lepiej.

 

Ty wiesz co. Ja bym ta Gore Kalwarie zachaczyl dzisiaj. Pogoda bedzie ok. Zaraz wystawie nowy watek na tym dziale.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

ICM znowu laskawy (na dole prognoza) Jestem chetny. Zapraszam standardowo na "Jedynke" lub moja posesje (Na dziale w mapy-poludnie i w Download sa mapki i namiary) lub na rejony ogloszone w watku:

 

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...p=106897#106897

 

Na Gore Kalwarie lub cos nie dalej to sie pisze i moge sie ruszyc. Dysponuje tym co w stopce. Kontakt na kom.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Ubrac sie cieplo, bo po wczorajszej nocy do tej pory mnie lapy bola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.