Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Hans !! nie moge uwierzyć że znalazłeś tą śróbkę !!

 

Na moim telepie odkryłem wczoraj "zacieki" - na tubusie... spocił się chłopak tej nocy.

 

Jeszcze raz dzięki za patronat nad tą imprezą. (umyłeś już "ciapki" z samochodu ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans !! nie moge uwierzyć że znalazłeś tą śróbkę !!

 

Znalazlem, bo okazalo sie ze stalismy na zasianym polu :blink: Wydeptalismy niezla autostrade i krag zbozowy na koncu :ha: ( a jaki regularny - w srodku mial pierscien niezdeptanego). W dzien zauwazylem ja po minucie szukania. Na szczescie w niedziele wieczorem zboze sie juz podnioslo i nie ma sladow naszej bytnosci. To dlatego bylo tak mokro w butach :szczerbaty:

 

(...)

Jeszcze raz dzięki za patronat nad tą imprezą. (umyłeś już "ciapki" z samochodu ?)

 

Ano. Ale co sie od slubnej nasluchalem... :szczerbaty:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj były dużo lepsze warunki, wizualnie Księżyc był urzekający.

 

Wziąłem długą złączkę do refraktora i od razu widać ile dodaje diagonal od siebie.

Zdjęcia strasznie ciemne ale nie chciałem zwiększać czasu bo gołym okiem widzę jak po pstryknięciu (mam wężyk) trzęsie telepem - muszę wgrać polską wasię żeby podnosić wstępnie lustro, do tego może w końcu wyczyszczę obiektyw i wyczernię T-ring bo błyszczy mi aluminiowy gwint. Potem to już trzeba tylko jeszcze lepszej pogody i dużo więcej zdolności :mellow:

 

zamieszczam dwie wersje surowej klatki, druga z podniesionym kontrastem żeby jak ktoś ma ciemno ustawiony monitor to żeby mógł cokolwiek zobaczyć.

Zachęcam do przetwarzania surowej klatki bo ja jeszcze niewiele umiem

 

 

pociesza mnie to że nadal jest postęp

 

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

IMG_3913_small.jpg

IMG_3913_small_kontrast.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce obserwacji:

N 52 00 01.26 ", E 21 00 16.84"

 

Sprzet:

BPC 20x60, BPC 10x50, Skylux, J23-N6-620, troche szkla i naped

 

Dojazd:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=5815

miejscowka nr. 1

 

Kontakt:

@ w karcie lub ten watek. Dam kom. na PW i bedziemy sie umawiac dokladnie. Te osoby ktore kiedys ze mna lookaly maja tel. kom. Mozna tez dojechac bez umawiania sie, ale jezeli nie bedzie chetnych to moge zostac na miejscowce nr. 2.

 

Prognoza:

prog.JPG

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich obserwacjach nie mogę sobie wyobrazić że nie przyjadę....ale jest to niestety zależne od moich prywatnych spraw. Zrobię wszystko aby przybyć !!

 

Hans, mógłbys mi podesłać na @@@ jakąś szczegółową mapkę dojazdu do miejsca z którego ostatnio patrzyliśmy ??

 

Pozdrawiam, Piort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, chętnie... Tyle tylko, że dalej jestem nie zmotoryzowany... I, na dodatek, nie zabrałem ładowarki do mojej Nokii, więc trudno się do mnie dodzwonić... :angry:

 

Ale jeśliby była możliwość zabrania się z kimś z Warszawy (tam i z powrotem), to proszę o informację w wątku lub na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.Eri - nie ma problemu, jak tylko będę jechał to napewno się skontaktuję. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Będę wiedział na ostatnią chwilę... Napisz do której jesteś jutro na GG (lub w necie ogólnie).

 

Hans, o której moglibyśmy się spotkać ? Dokładnie tak jak w zeszłym tygodniu czy nie pracujesz tym razem do 20.30 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj raczej nie wyjadę na dłuższe obserwacje, ale za to przed chwilą cyknąłem szybko halo wokół księżyca. Zaraz zapodam w astrofotgrafii.

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Hans, o której moglibyśmy się spotkać ? Dokładnie tak jak w zeszłym tygodniu czy nie pracujesz tym razem do 20.30 ??

 

W sieci jestem do 17.00-18.00. Na pole moge ruszyc po 20.00 z domu - w sumie jest tak jasno od Lysego, ze nie trzeba czekac na zmierzch.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy !

 

Niestety, już wiem że dziś na Księżyc razem nie popatrzymy :Cry:

 

Ten tydzień jest dla mnie wyjątkowo pechowy i cała nauka spadła na mnie dzisiaj (jutro egzamin z Prawa Pracy)

 

Życzę udanych łowów na księżyc (mam nadzieję że uda się go wam odszukać beze mnie :ha: )

 

Pozdrawiam, Piort

Edytowane przez Piort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie zjawil, a niebo bylo calkiem przyzwoite. Teraz cieplo, sprzet nie rosieje i mozna siedziec do upadlego. Telep zmokl dopiero ok. 3.00 czyli jak juz sie jasno robilo. Dla zachety notka z notatniczka:

 

27/28.05.2005 , 21.30 - 03.00 , 150/620 & BPC20x60 BPC10X50 , DBR ,

 

M13 / M3 / M29 / M39 / M27 / M57 / M52 / M103 / M31 / M81 / M82 / NGC884&NGC869 / M11 / JOWISZ / SATURN

 

Padla nowa eMka :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod Kielcami, ale patrzyliśmy wspólnie na mniej więcej te same obiekty.

Analogicznie do Twojego zapisu:

 

27/28.05.2005 , 21.00 - 02.30 , 200/1000 & Meade 10X50, BPC7X50

 

M13 / M3 / M27 / M57 / M31 / M81 / M82 / M71 / M10 / M12 / M92 / M104 / M4 / M108 / M97 / M109 / M51 / M63 / M53 NGC884&NGC869 / JOWISZ / SATURN

 

Dla mnie większość to nowości, nie udało mi się znaleść kilku NGC które chciałem zobaczyć, ale myślę że to i tak niezły wynik jak na moje umiejętności.

 

Niebo miałem naprawdę ciemne - 5.75m,

 

Do zobaczenia wkrótce na miejscówce nr.1

 

Pozdrawiam, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze jak ciężko jest zrobić jednej nocy wszystko naraz - jak widzisz po moim spisie skupiłem się na łatwiejszych sprawach ale mimo to zeszlo mi się do początków świtu. Kometki narazie to ciężka sprawa dla mnie.

 

Poczekam na Halleya :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce obserwacji:

N 52 00 01.26 ", E 21 00 16.84"

 

Sprzet:

BPC 20x60, BPC 10x50, Skylux, J23-N6-620, troche szkla i naped

 

Dojazd:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=5815

miejscowka nr. 1

 

Kontakt:

@ w karcie lub ten watek. Dam kom. na PW i bedziemy sie umawiac dokladnie. Te osoby ktore kiedys ze mna lookaly maja tel. kom. Mozna tez dojechac bez umawiania sie, ale jezeli nie bedzie chetnych, to moge zostac na miejscowce nr. 2.

 

Po wczorajszej/dzisiejszej burzy moga byc bardzo dobre warunki!

 

Prognoza:

prog.JPG

 

W sieci jestem do 17.00/18.00.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla piekna noc. Droga mleczna od Jaszczurki, poprzez Labedzia, Orla, az do Tarczy mimo, ze tlo nieba nie do konca czarne, a od polnocy powolna inwazja cirrusow - mokro. Padlo wiele nowych dla mnie eMek. Dla zachety na przyszle wypady notka z notatniczka:

 

28/29.05.2005 , 22.00 - 00.30 , 150/620 & BPC20x60 , DST

 

,M13 / M3 / M92 / M29 / M39 / M27 / M71 / M57 / M103 / M31 / M81 / M82 / NGC884&NGC869 / NGC663 / M11 / M23 / M10 / IC4665 / JOWISZ / SATURN

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.