Skocz do zawartości

Spotkania Lublin


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

No i... po następnym zebraniu!

 

Adamo - zastąpił Prezesa w prezentowaniu aktualności, które (podobno) są widoczne (nie wiem, nic nie widać z powodu chmur, wypada uwierzyć!).

Ciekawa prelekcja Jerzego Świebody o zastosowaniu silników krokowych w ATM, połączona z prezentacją tychże in statu nascendi i fotkami gotowych, nietypowych rozwiązań. :helo:

Adam Rapa - rzadki gość na zebraniach - znowu uaktualnił naszą wiedzę o badaniach kosmosu przez stacje ludne i bezludne.

A i mi się udało załapać, wykorzystałem znalezioną kiedyś w sieci (niestety, anonimową) prezentację o EWOLUCJI GWIAZD, bardzo pasowała do zaplanowanego tematu. Ale - jako że nie moja - nie mogę jej rozpowszechniać z czystym sumieniem a nie udaje mi się jej teraz znaleźć w sieci, bo przecież dałbym linka!

 

Ostatnie zebranie tego roku - 9 GRUDNIA, zapraszamy chętnych.

 

Pozdrawiam - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zapraszamy na spotkanie PTMA w najbliższy piątek, 10 marca 2006

 

W programie m. in. jedna z ostatnich już prelekcji mojego autorstwa, pt.

ANTENA JAK STĄD ... DO AMERYKI

czyli

WIELKIE USZY ZIEMI

 

Pozdrawiam - Miłek

post-910-1141669327_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały plebiscyt na temat kolejnego wykładu (za dwa tygodnie).

Muszę coś wybrać, bo to chyba ostatni występ w tym roku. Mam takie propozycje:

 

1) Zakresy obserwacyjne: podczerwień, promienie X, promienie gamma.

 

2) O obserwatoriach orbitalnych, możliwy pokaz kilku modeli.

3) Ewolucja gwiazd w ekstremalnym wydaniu - SUPERNOWE, PULSARY, CZARNE DZIURY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecni na zebraniu niewielką przewgą głosów wybrali temat 2.

Gdybym oprócz pokazu modeli zapowiedział pokaz modelek, przewaga byłaby zapewne większa!

 

Jest do udostępnienia prezentacja w execu, prezentacja w postaci pliku HTML i nagranie video.

 

Nie jest możliwe DODAWANIE FOTEK jpg, czyżby nastąpił jakiś kolejny upgrade silnika forum?

post-910-1142176129_thumb.jpgpost-910-1142176165_thumb.jpg

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słyszałem dziś, że 23-go czerwca odbędzie się kolejne spotkanie lubelskiego oddziału PTMA. W związku z tym może ktoś wie, o której godzinie to nastąpi? A także, czy bez zmian - spotykamy się w sali FII Instytutu Fizyki oraz czy w wypadku ładnej pogody przewidziana jest potem organizacja obserwacji na dziedzińcu UMCS?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZASEM po zebraniu sa obserwacje ale przeciez NIE NA DZIEDZINCU UMCS tylko kapke poza miastem!

Ale w porze przesilenia letniego niebo okolo dwudziestej jest za jasne wiec obserwacji na pewno nie bedzie.

 

Tak sobie spekuluje, laczac pozdrowienia znad Kanalu LaManche -

CZOLEM wszystkim Kolezankom i Kolegom z Lubelskiego Oddzialu PTMA! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Pytam dlatego, że rozmawiałem ostatnio z przyjacielem z lubelskiego PTMA i powiedział o spotkaniu, natomiast o NICZYM więcej (data, godzina, miejsce, itp.) Po części samemu udało mi się dostać do pewnych informacji, ale jak widać nie do końca skutecznie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

W imieniu własnym oraz zespołu Instytutu TINH zapraszam serdecznie wszystkich miłośników astronomii (tych zaawansowanych jak i początkujących) do wzięcia udziału w projekcie Spotkania z gwiazdami. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. A oto kilka najważniejszych informacji:

Co w dzień? Warsztaty teoretyczne, wykłady, prezentacje multimedialne, dyskusje

Co w nocy? Obserwacje nieba prowadzone w terenie

Gdzie? Niedrzwica Kościelna - woj. lubelskie, ok. 30 km od Lublina

Kiedy? start na przełomie lipca i sierpnia. Koniec - na przełomie września i października 2006. Dokładna data i bliższe informacje - patrz niżej.

 

Bliższe informacje znajdziecie na witrynie projektu lub w

Centrum Autoryzacji Instytutu TINH

telefon: 0 696 306 839

tinh@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy dzień projektu za nami, kto nie był, niech żałuje :Beer:

A poważnie: inauguracja odbyła się w ubiegłą niedzielę. Uczestniczyło w niej około 20 osób. Relacja oraz krótki opis z poruszanych zgadnień dostępny jest tutaj.

Następna część zostanie zorganizowana w sobotę, 12 sierpnia i jej tematem przewodnim będą oczywiście Perseidy, których kulminacja nastąpi w nocy z 12 na 13 sierpnia między 01:00 a 3:30 CEST. Bliższe informacje podamy wkrótce na stronie Astronomia.hk.pl.

Dołączam trzy zdjęcia z warsztatów i obserwacji (byłoby więcej gdyby nie limit forum :D ).

 

projekt002.jpg projekt004.jpg projekt007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.